mix klapka-VOP

Bayer Franta
Příspěvky: 9
Registrován: úte 07. led 2020 10:06:39

mix klapka-VOP

Příspěvek od Bayer Franta »

Ahoj mládeži.
Motýla jsem zvládl. Mám ale další problém. Chci rádio nastavit pro děti v kroužku na model RES. Ten má řízenou výškovku a směrovku. K tomu má ale brzdu - klapičku. Ale když brzdu vysunu, jde modýlek pěkným švihem k zemi. Potřebuji namixovat klapičku do výškovky na přitažení. Nevím ale jak. Kdy\ž jsem to udělal jako s motýlem, fungovalo to. ALE už přestala jít výškovka na levý knipl. . Díky za pomoc. Franta

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 631
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: mix klapka-VOP

Příspěvek od ellet »

Bayer Franta píše:
ned 26. led 2020 8:14:02
... přestala jít výškovka na levý knipl. .
Pravděpodobně jsi tu výškovku přemístil, měla být jen zkokírována, Náprava je snadná. buď ji vytvoř v mixech znovu (t.j ke správnému kanálu přiřaď výstup správné páčky) nebo jí zkopíruj zpátky. Pokud jsi ji nevyřadil nějakým spínačem... (To řešení je ale divný, asi bys to měl víc popsat.)

Uživatelský avatar
pstasek
Příspěvky: 189
Registrován: pát 26. dub 2019 21:21:55

Re: mix klapka-VOP

Příspěvek od pstasek »

Osobně na takovou věc používám raději letové režimy než mixy. Umožňuje mi to trimovat zvlášť v každé konfiguraci.

Trimy mohou být pro každý režim buď relativní k jinému, nebo absolutní. Většinou stačí mít zvlášť jen výškovku.

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 650
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: mix klapka-VOP

Příspěvek od prikrylm »

Jestli je to stále o ocasních plochách do V + má se přidat mix na brzdu, tak každý kanál ovládající jednu část toho V bude obsahovat tři řádky mixů. Jestli to tak není, tak - jak píše ellet - byl jeden mix přepsán. Takže stačí mix přidat. Viz např. elaborát pro bagristy.
Ideálně si vyzkoušet/nastavit v Companionu.

Jestli je brzda na servu, může se ovládat proporcionálně nějakým potenciometrem a pokud se ovládá vypínačem může se přechod zpomalit.
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuze“