Obecný senzor?

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 649
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Obecný senzor?

Příspěvek od prikrylm »

U senzorů je vždycky vlastní čidlo, co poskytuje nějaký výstup + převodník tohoto výstupu na s.port.
Možná by se hodil nějaký obecný "senzor", který by měl jen ten převodník nějakého vstupu (analog, digital) na s.port. Ať už by byl hotový, nebo jen popsaný protokol, aby si ho člověk mohl stvořit třeba nějakým Arduinem...
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Obecný senzor?

Příspěvek od Jan Urbánek »


Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 649
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: Obecný senzor?

Příspěvek od prikrylm »

Kdyby LUA skript uměl přečíst hodnoty ze sériovky, tak by to bylo řešení, ale co jsem dohledával, tak (zatím) neumí. A celý UART - S.PORT převodník kvůli analogovému vstupu není úplně super. To raději nějak "znásilním" použitý napěťový senzor...
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 629
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Obecný senzor?

Příspěvek od ellet »

Ty chceš aby ti FrSky nabidl převodník - analogový vstup, a výstup do S.Portu. Takovým jsem se nedávno chlubil. Nejsem autorem řešení ale líbilo se mi to, tak jsem to musel stvořit. (Informace k protokolu na netu jsou, případně můžu odkaz na tento senzor najít a poskytnout.)
v_metr4.jpg

Odpovědět

Zpět na „Ostatní senzory“