Že by horizont?

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 629
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Že by horizont?

Příspěvek od ellet »

Script pro "velký" Taranis. Konfigurační hodnoty lze nastavit (upravit) v editoru. Směr letu "od sebe" lze nastavit přepínačem. Výchozí nastavení je přepínač "se" (lze taky změnit). Všechny měnitelné parametry jsou na začátku souboru a jsou popsány.
Pro_Taranis.zip
(2.19 KiB) Staženo 393 x

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 629
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Že by horizont?

Příspěvek od ellet »

Ještě jeden (a asi poslední) horizont k testování. Tentokrát s univerzální možností umístění na plochu a čistě kreslené scriptem, bez podpůrných obrázků.
Lze změnit barvy ukazatele směru. Barevné provedení jsou dvě.
Při volbě widgetu v menu se při každém najetí na widget, změní barvy ukazatele směru. Po potvrzení se však barvy opět změní. Při volbě widgetu je tedy třeba zvolit barvu kterou nechci.
Když chci změnit barvu již umístěného widgetu, stačí ho znovu vybrat a potvrdit.
Pokud je widget spuštěn vícekrát (t.j. na různých místech), změní se barvy u všech.
Bylo by možné i vícenásobné spuštění v různých barvách, protože to prakticky asi nemá význam (a je to komplikovanější), zvolil jsem tuto jednoduchou variantu.
I zde je možné vypnout zobrazení ukazatele směru a i ostatní parametry nastavení jsou stejné jako u předchozí varianty.
A protože jsem si už dost vyhrál, další varianty nebudou.
HorizontUni_1.png
HorizontUni_2.png
HzontUni.zip
(5.66 KiB) Staženo 356 x

Kenumis
Příspěvky: 42
Registrován: pát 19. úno 2021 13:52:47
Bydliště: Nový Bor

Re: Že by horizont?

Příspěvek od Kenumis »

ellet píše:
ned 02. led 2022 17:12:25
Zkusil jsem několik cest. Nejjednodušší je použít sw "openXsensor" a zvolit hw, který tento sw podporuje. Zvolil jsem: Arduino Mini Pro 5V (není podmínkou), MPU6050 protože jsem ho měl doma a BMP180 kvůli ceně (a taky bylo doma). Místo BMP180 jsem původně zamýšlel použít MS5611, ale tam hodně vzrostla cena a to ztrácí půvab levné, užitečné "hračky". Ještě je třeba se trochu zamyslet nad napájním. Moje destičky měly vlastní stabilizátor napájecího napětí, proto jsem mohl zvolit 5V Aruino bez další destičky převodníku. U většiny dnes nabízených baro senzorů ale stabilizátor nevidím, potom bych volil 3V Arduino.
Nevím, jakými znalostmi a jakým vybavením disponuješ. Proto jen upozorním, že pokud zvolíš i možnost měřit napětí, je třeba mít alespoň levný voltmetr a trochu si pohrát i s odory.
Zatím jen stručně postup. V "openXsensor" jsou dva konfigurační soubory, tam je potřeba vše nastavit. Je tam i celkem jasný popis.
Potom je třeba zdroj v Aruino IDE přeložit a nahrát do destičky Arduina.
V zapojení komponent nelze moc chyb udělat, ale pokud bude potřeba, něco nakreslím, můžu i nakofigurovat, přeložit...
Myslím, že jako základní info by to mohlo stačit.
Zdravím!!!
Tak jsem se konečně pustil do "stavby" čidla a došel jsem až k samotnému nahrávání programů a musím přiznat, že jsem v pr**** jak Baťa s dřevákama.
Programováním se úplně nezaobírám, ale už jsem něco někde viděl. Ovšem openXsensor je pro mě totální chaos.
Použil jsem zcela stejné komponenty jako ty, spájení snad proběhlo v pohodě, ale nastavení a nahrání programu nedávám. Zkoušel jsem hledat na netu, koukal na videa, zkoušel něco nahrát, ale nic se mi nepovedlo. Můžu tě poprosit o pomoc?
Kenumis

X10S - ETHOS

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 629
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Že by horizont?

Příspěvek od ellet »

Trochu jsi mě, po té dlouhé době, zaskočil. Většina se vykouřila z hlavy (teď si hraju s levným ESC pro ss motory) a čidlo je v éru, který nemám po ruce. Nějak to ale určitě dohromady dáme, jen nevím odkud začít.
Předpokládám, že máš stažený "openXsensor" a někde rozbalený (jako "openXsensor-master"). Tam je složka "oXs_Configurator". Spustíš konfigurátor, zaškrtáš na záložkách co chceš a vygeneruješ konfigurační soubory ("oXs_config_basic.h" a "oXs_config_advanced.h"). Těmi nahradíš původní soubory ve složce .."openXsensor-master\openXsensor\". Potom zkompiluješ "openXsensor.ino" a nahraješ do Arduina.(Mělo by to snad fungovat, já jsem ten konfugurátor nepoužil.)
Je to dost stručně, můžeme postupovat krok za krokem, ale možná lepší přes SZ. (Můžu ti i soubory vygenerovat, zatím ale nevím jestli chceš měřit i napětí...)

Kenumis
Příspěvky: 42
Registrován: pát 19. úno 2021 13:52:47
Bydliště: Nový Bor

Re: Že by horizont?

Příspěvek od Kenumis »

Ha! A je to!!!
Děkuji za nakopnutí. Já v tom hledal složitosti a zmaten videem nějakého němce, jsem upravoval soubor, který nebylo třeba upravovat.
Po troše zjišťování, jaký že mám programátor a jak se nastavuje, se to povedlo na první dobrou.
Kenumis

X10S - ETHOS

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 629
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Že by horizont?

Příspěvek od ellet »

Tak gratuluji. Právě jsem se chystal napsat, že jsem se díval na ten konfigurátor a asi to nebude dobrá cesta, pokud neexistuje novější verze. Ten můj neumí tu 6050. Ale „ručně“ to jde dobře.
Jen pro upřesnění. Dodatečně jsem zkontroloval konfigurátor a poslední verze konfigurátoru už MPU6050 "umí". :D

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 629
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Že by horizont?

Příspěvek od ellet »

Přidám odkaz na jedno praktické využití

Odpovědět

Zpět na „Ostatní senzory“