Horus x10Epres ethos

Dušan bacigál
Příspěvky: 31
Registrován: sob 18. led 2020 19:33:55

Horus x10Epres ethos

Příspěvek od Dušan bacigál »

Zdravím

Poprosím o info, či sa niekto stretol s obdobným problémom
preinštaloval som do horusa Ethos a stalo sa mi už niekoľko krát po sebe, že po zapnutí vysielača mi preblikávajú vstupy kanálov
dám zobraziť vstupy a celé to skáče, bliká kanály sa hýbu
myslel som že je to chybou zobrazenia, no akonáhle som pripojil model triasli sa všetky kormidlá,

niekedy mi to urobí 5 krát po sebe, potom to 20 krát neurobí

ďakujem

Dušan bacigál
Příspěvky: 31
Registrován: sob 18. led 2020 19:33:55

Re: Horus x10Epres ethos

Příspěvek od Dušan bacigál »

Zdravím tak pridám moje poznatky s Ethosom

Po komunikácii s p. Urbánkom a po 3 dňoch laborovania a skúšania všetkých možných postupov som zistil,že Ethos si s mojou X10 expres nesadol.
neustále blikania, trhania kanálov, nenájde SD kartu a pod. som sa vrátil späť na Opentx kde vysielač šľape ako predtým.


Žiadne blikania, hlásenia SD karty, núdzové vypnutie a pod. sa nekonajú.

ok5kwt
Příspěvky: 46
Registrován: úte 07. črc 2020 7:07:58

Re: Horus x10Epres ethos

Příspěvek od ok5kwt »

Ono je to jak kus od kusu.. Sleduji RCgroup a stále se něco řeší . Já si Ethos vyzkoušel na Horus 10 ISMR.. Jak verzi 1.0.17 tak verze Alfa. Svým způsobem mi všechny verze šli baz nějakých velkých koplikací.. Co se týče programování modelů je naprosto jednoduché. Téměř podobné jako u OpenTX.
Zatím je ale Ethos ve vývoji. Myslím že mu bude ještě nějaký rok trvat než se dostane do uplné stability jako Open.. I když jsem zpátky na pro mne stabilním OpenTX vx.x.14 (snad bude také dál vyvíjen)který mi splňuje vše nač si pomyslím. Nezbývá,než dát obdiv programátorům Ethosu a popřát jim aby se jejich produkt dostal tam kam mají v plánu ho posunout? Co se mi na jejich přístupu líbí je to, že sám jsem vznesl problém který mi nastal a asi do pul hodiny mi bylo odpovězeno programátorem kde je problém.. Mila OK5KWT 73

Zbyšek
Příspěvky: 11
Registrován: úte 07. bře 2023 17:50:33
Bydliště: Rychvald

Re: Horus x10Epres ethos

Příspěvek od Zbyšek »

Zdravím modeláře a prosím o radu, nebo odkaz, kde bych našel návod jak vrátit změny na x10expres. Nainstaloval jsem si na zkoušku ethos, což se mi celkem bez problémů podařilo. Ale nevyhovuje mi a já nejsem schopen vrátit se k opentx. Má někdo zkušenost?

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Horus x10Epres ethos

Příspěvek od Jan Urbánek »

Jednoduse se proste fleshne opntx a smaze a nashraje SD s obsahem opentx

radekbenes
Příspěvky: 62
Registrován: pon 16. zář 2019 16:05:56

Re: Horus x10Epres ethos

Příspěvek od radekbenes »

Ahoj, nejjednodušší je postup nahrát firmware z SD karty Bootloaderem, postup je tady na fóru.
viewtopic.php?f=33&t=434
Pokud máš funkční OTX Companion, tak to lze i z něho, ale někdy jsou problémy s zadig driverem na USB počítače.
Tedy ale upřímně nevím, co udělá ETHOS z bootloaderem v Horusovi, snad nic...
A taky tě upřímně chápu a držím palce, abys měl zase použitelné rádio :D
R.

radekbenes
Příspěvky: 62
Registrován: pon 16. zář 2019 16:05:56

Re: Horus x10Epres ethos

Příspěvek od radekbenes »

Dušan bacigál píše:
čtv 23. pro 2021 12:21:30
Zdravím

Poprosím o info, či sa niekto stretol s obdobným problémom
preinštaloval som do horusa Ethos a stalo sa mi už niekoľko krát po sebe, že po zapnutí vysielača mi preblikávajú vstupy kanálov
dám zobraziť vstupy a celé to skáče, bliká kanály sa hýbu
myslel som že je to chybou zobrazenia, no akonáhle som pripojil model triasli sa všetky kormidlá,

niekedy mi to urobí 5 krát po sebe, potom to 20 krát neurobí

ďakujem
Ahoj,
dostal se mi do ruky Horus X10S Express , nový, asi jeden z posledních vyrobených kousků (bohužel ..), již dodaný s ETHOSEm. A ejhle přesně to chování, co popisuješ. I ta četnost, většinou všechno OK, ale občas přesně to kmitání kanálů. Stačilo vypnout a zapnou a zas OK. A při bližším zkoumání jsem zjistijl, že ač šlo o X10S s hall sondami s vestavěným AD převodníkem, tak ethos ukazoval mód pák na ADC, tedy s analogovým výstupem a měřením v procesoru desky. Pokud vše chodilo, tak v infu byl mód PWM - a to je u S řady správně ....
Takže možná info vývojářům?

Radek

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Horus x10Epres ethos

Příspěvek od Jan Urbánek »

Uplne nerozumim? tzn se pwm samo prepne na ADC ?

radekbenes
Příspěvky: 62
Registrován: pon 16. zář 2019 16:05:56

Re: Horus x10Epres ethos

Příspěvek od radekbenes »

Zdravím,
nevím, jestli přepne, ale mám pocit, že si sw myslí, že má ADC sondy a proto to tak lítá (sledoval jsem v monitoru kanálů a v menu tuším kontrola hardware tlačítko vedle je kalibrace) Když jsem v tomto stavu dal info o systému (tuším poslední ikona i - už vysílač nemám), tak tam bylo páky ADC. Po vypnutí a zapnutí, kdy se vše spravilo a Horus fungoval normálně - v infu bylo Páky - PWM. Bohužel se mi to stalo 3x - až potřetí jsem pátral a všiml si tohoto, ale pak už se mi to nepodařilo navodit a vysílač fungoval správně.
R.

Odpovědět

Zpět na „Horus X10“