Horus X10 Express - ucitel/zak

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 629
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Horus X10 Express - ucitel/zak

Příspěvek od ellet »

Má tento nový TX stejně omezené možnosti ve volbě učitel/žák jako původní verze X10? T.j. pouze jack a bluetooth? Nebo si vzal příklad z Taranisu... :)

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Horus X10 Express - ucitel/zak

Příspěvek od Jan Urbánek »

Momentalne ma moznosti kabel a BT. Je vsak pravdou, ze modul sachta je upravena pro ACCESS moduly a tak pokud to pujde by se signal sbus pres sachtu mohl dat pustit. Vznesen dotaz...

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 629
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Horus X10 Express - ucitel/zak

Příspěvek od ellet »

Děkuji.

ZS-Man
Příspěvky: 87
Registrován: pát 26. dub 2019 16:59:25

Re: Horus X10 Express - ucitel/zak

Příspěvek od ZS-Man »

Zdravim,
mate nejake aktuální info jestli v aktuálním OTX a X10s express funguje ten SBUS prijimac? Kabel moc nechci, BT do x9lite nedostanu, ale junior zatím pořád potřebuje trenéra.....
Na starém X9d+ to používám, silne zvazuji x10s-e, ale toto by byl velký problém......

Děkuji.

ZS-Man
Příspěvky: 87
Registrován: pát 26. dub 2019 16:59:25

Re: Horus X10 Express - ucitel/zak

Příspěvek od ZS-Man »

Zdravim, mozna bych se spis zeptal jinak.
Jake jsou momentalne u X10S Express moznosti na bezdratovy ucitel/zak, kdyz zakovske radio bude bez (BT)PARA modulu? V mem pripade jde zatim o x9lite, a jestli poridim X10, tak bych rad pripojival i stavajici X9D+.

- SBUS prijimac do sachty (jako na x9d) tedy asi ne.... (nebo uz se v tomto smeru neco zmenilo?)
- nasel jsem nejakou zminku o RX PPM vystupu zapojeným do JACK konektoru, cimz se nasimuluje normalni kabel? Je to funkcni? Jaky prijimac? Na RC Studiu jsem nasel R-XSR(momentalne nedostupny), ktery ma CPPM vystup, je to pouzitelne?
- neco jineho?

A co treba SBUS prijimac -> FrSky sbus na CPPM převodník -> jack ?
Na nejake fotce sachty v X10S jsem videl pin popsany jako CPPM, dalo by se to pripojit primo tam, abych nemusel tahnout kablik do JACK konektoru?

X10 zatim nemam, takze moc testovat nemohu....
Dekuji za rady a informace.

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Horus X10 Express - ucitel/zak

Příspěvek od Jan Urbánek »

SBUS in stale OTX nenabizi takze varianta CPPM a vstup pro ucitel zak se zda jako jedine reseni.

CPPM tedy PPM v sachte jsou vystupem nikoli vstupem.

ZS-Man
Příspěvky: 87
Registrován: pát 26. dub 2019 16:59:25

Re: Horus X10 Express - ucitel/zak

Příspěvek od ZS-Man »

Děkuji za info.

Mate v nabídce nějaký vhodný prijimac s PPM out? Nebo ta varianta s SBUS/CPPM prevodnikem by mohla byt take použitelná? Ten na vašem eshopu vidím.

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Horus X10 Express - ucitel/zak

Příspěvek od Jan Urbánek »


ZS-Man
Příspěvky: 87
Registrován: pát 26. dub 2019 16:59:25

Re: Horus X10 Express - ucitel/zak

Příspěvek od ZS-Man »

Diky, na ten jsem koukal, ale neni skladem. Budete ho naskladnovat? (aktualni to pro mne bude az tak v prosinci)

Jinak porad patram po dalsich moznostech a nasel jsem moznou eventualitu s multiprotokolem:
https://www.rcgroups.com/forums/showpos ... ount=13067

Jen nevim, jestli se mi bude chtit vrat se pajkou v novem radiu..... :lol:

Pak jsem jeste nasel moznost pripojit SBUS prijimac do x9lite (stejne jako mam ted X9D) a uitel/zak nakonfigurovat obracene - model bude sparovany se zakovskym vysilacem(x9lite) a ja mu do toho budu vstupovat. To by taky byla moznost.

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Horus X10 Express - ucitel/zak

Příspěvek od Jan Urbánek »

Naskladneno

Odesláno z mého moto g 5G plus pomocí Tapatalk


ZS-Man
Příspěvky: 87
Registrován: pát 26. dub 2019 16:59:25

Re: Horus X10 Express - ucitel/zak

Příspěvek od ZS-Man »

Zdravim,
tak R-XSR je doma, a ted jeste hledam jak ho vlastne zapojit. Mel byste k tomu nekdo nejake info?

Pouze do toho jack konektoru? Je v nem i napajeni? Nebo napajet treba ze sachty a do jacku jenom signalni vodic?
O tomto zapojeni se mi nedari prakticky nic konkretniho najit....

Dekuji.

ZS-Man
Příspěvky: 87
Registrován: pát 26. dub 2019 16:59:25

Re: Horus X10 Express - ucitel/zak

Příspěvek od ZS-Man »

Tak prozatim vyzkouseno na Taranisu a Master/jack funguje. Napajeni prijimace ze sachty, signal CPPM a "-" primo na jack konektor. Napajeni prijimace se zapne povolenim Ext. modulu v nastaveni modelu. Tak snad to pojede i na X10.

Odpovědět

Zpět na „Horus X10“