ACCESS Upgrade Kit

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: ACCESS Upgrade Kit

Příspěvek od Jan Urbánek »

1) ano novy modul umi oboje.
2) bude treba flesh modulu (zmena autentifikace) a flash systemu tedy frskyos nebo opentx tak aby podporoval novy modul.
3) pouze ACCST , ACCESS lze pouzit pouze s Express X10

VSCharlie
Příspěvky: 6
Registrován: úte 30. dub 2019 23:49:33

Re: ACCESS Upgrade Kit

Příspěvek od VSCharlie »

Děkuji za odpověď. ;)

Uživatelský avatar
LSoft
Příspěvky: 41
Registrován: ned 15. pro 2019 8:37:51

Re: ACCESS Upgrade Kit

Příspěvek od LSoft »

Navrhoval bych aktualizovat balíček ke stažení FrSky-OS. Při koupi vysílače X10 Express jste mi nahrával verzi 2.0.03 (EN verze) a v sekci "Ke stažení" je verze 1.3.04L Beta. A na stránkách FrSky je "pouze" 2.0.02 :)
Díky.

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 629
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: ACCESS Upgrade Kit

Příspěvek od ellet »

Sdělení je sice jasné, jen TX Express ACCESS Upgrade Kit nepoužívá. :)

Uživatelský avatar
LSoft
Příspěvky: 41
Registrován: ned 15. pro 2019 8:37:51

Re: ACCESS Upgrade Kit

Příspěvek od LSoft »

Jáj, pardon :) Ale třeba se to uchytí ;)

Pavelsrubar1
Příspěvky: 31
Registrován: pát 26. dub 2019 16:51:35

Re: ACCESS Upgrade Kit

Příspěvek od Pavelsrubar1 »

Chtěl by si ujasnit postup instalace ACCESS upgrade Kit (bez BT modulu - na to pájení se netroufnu) a s tím související upgrade SW pro Horus 10S s FrOs

Postup:
1/ Rozeberu vysílač a vyměním původní RF modul za X10 ACCESS RF modul.
2/ Nainstaluji do vysílače poslední verzi FrOs pro Horus 10S Express. Aktualizaci přijímačů na na ACCST 2.1 mám již udělanou.

Otázky:
1/ Je ten postup OK z hlediska počtu kroků a i jejich pořadí?
2/ Bude mi chodit i ten starý modul BT?
3/ Bude chodit nastavení stabilizace z vysílače? Vím, že by to s tím nemělo souviset, ale kolega má Horus 10S Express s FrOs a nastavení stabilizace S6R mu z vysílače nechodí. Když se ta funkce spustí, tak přijímač přestane úplně reagovat na vysílač a pomůže až odpojení baterie od přijímače.

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: ACCESS Upgrade Kit

Příspěvek od Jan Urbánek »

Ano postu je spravny,
BT bude fungovat
Skript stabilizace zlobi ale lze skusit tento
SXR_fros.zip
(5.95 KiB) Staženo 472 x

Pavelsrubar1
Příspěvky: 31
Registrován: pát 26. dub 2019 16:51:35

Re: ACCESS Upgrade Kit

Příspěvek od Pavelsrubar1 »

A ještě prosím o info, zda bude po výměně RF modulu a aktualizaci vysílače nutné znovu napárovat přijímače?

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: ACCESS Upgrade Kit

Příspěvek od Jan Urbánek »

Urcite

Pavelsrubar1
Příspěvky: 31
Registrován: pát 26. dub 2019 16:51:35

Re: ACCESS Upgrade Kit

Příspěvek od Pavelsrubar1 »

Moc děkuji za rychlé odpovědi.

Uživatelský avatar
Jiri
Příspěvky: 94
Registrován: stř 26. čer 2019 9:30:08

Re: ACCESS Upgrade Kit

Příspěvek od Jiri »

Ještě bych doplnil, že FrOS v upgrade na verzi, co je v Express (2.0.0.6) vás připraví nejen o češtinu a přináší pár nových bugů (některé zase opravila), ale připraví vás i o PPM výstup, takže šachta pro externí modul se pro FrOs stává mrtvou (podporovány jsou jen proprietární moduly přímo od FrSky). Pro uživatele externích modulů docela nemilá věc, zejména pokud vám na nich chodí polovina modelů :-(.
I přes intenzivní podporu p. Urbánka se k tomu FrSky staví dost vlažně, a obávám se, že tím uživatele externích modulů donutí přejít na OpenTX. Tím ale zároveň trochu ztrácí smysl kupovat FrSky - s OpenTX je dneska už docela velký výběr za nezanedbatelně nižší ceny.
FrOs jako šablonový systém s možností použití externího modulu bylo pro FrSky IMHO velkou konkurenční výhodou, o kterou se sami připravují. Nechápu :?:

Pavelsrubar1
Příspěvky: 31
Registrován: pát 26. dub 2019 16:51:35

Re: ACCESS Upgrade Kit

Příspěvek od Pavelsrubar1 »

Děkuji za doplnění informace. O té češtině jsem věděl ale o těch externích modulech nikoliv. Naštěstí žádný nepoužívám, ale chápu, že pokud je někdo používá, je to velká komplikace.

Pavelsrubar1
Příspěvky: 31
Registrován: pát 26. dub 2019 16:51:35

Re: ACCESS Upgrade Kit

Příspěvek od Pavelsrubar1 »

Vyměnil jsem RF modul za nový z ACCESS Upgrade Kitu a chtěl bych se zeptat, jestli je nutné zakápnout konektory antén a pokud ano, tak čím a kde se to dá koupit?

Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 358
Registrován: pát 26. dub 2019 17:34:47

Re: ACCESS Upgrade Kit

Příspěvek od Bořík »

https://www.aliexpress.com/item/3300199 ... 4c4dkkmXtf
Je to takový "skorogumochemoprén" a vystačí to na několik tisíc antén.

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 629
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: ACCESS Upgrade Kit

Příspěvek od ellet »

Docela by mě zajímaly posezónní zkušenosti s provozem Upgrade ISRM modulu a to zejména uživatelů OpenTX. Přdpokládám, že žádné problémy nejsou, ale zkušenost je zkušenost.

Uživatelský avatar
pstasek
Příspěvky: 189
Registrován: pát 26. dub 2019 21:21:55

Re: ACCESS Upgrade Kit

Příspěvek od pstasek »

Žádné problémy jsem nezaznamenal. Range test mi přijde zhruba o 10 metrů lepší, ale možná je to jen placebo :)

Vyzkoušeno i "vypůjčení" modelu do jiného rádia s ACCESS přijímačem. Akorát na postup párování se musím vždycky podívat do manuálu, nějak si to nemůžu zapamatovat :?

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 629
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: ACCESS Upgrade Kit

Příspěvek od ellet »

Děkuji za optimistickou odpověď. :D
Čekal jsem větší odezvu, asi to moc lidí nemá.

Uživatelský avatar
Woita
Příspěvky: 120
Registrován: ned 28. dub 2019 21:09:33
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: ACCESS Upgrade Kit

Příspěvek od Woita »

Používám už nějaký čas ISRM modul v Horusovi X12s, dal jsem ho tam skoro hned jak byly k dispozici, dokonce ještě těsně pořed tím, než byl pro ně firmware (FW jsou dva různé, podle verze ISRM modulu), takže po osazení mi hned nefungoval - musel jsem pár dní počkat na FW.


Od té doby vše bez problémů.
Mám OpenTX, vždy nejnovější verzi (bylo od té doby už několik updatů) a stále to jede jako z praku.
Jak starší přijímače s ACCST i s ACCESS, tak i nové ARCHER přijímače (R6). Instalace je jednoduchá a jako další bonus vidím přidanou samolepicí anténu - jet na 3 antény je luxus ;)

Jediné co mne trochu trápí, že jsem používal externí šachtu na rádiu pro připojování baro senzorů (senzory jsem měl zavřené uvnitř šachty Horuse), to teď už nejde. Takže jsem musel oželet některé speciality (diferenční měření výšky pro záchranný systém helikoptér).

Teď chystám upgrade jednoho většího letadla, to bude výzva:
2 x redundantní ARCHER přijímače R6, Redundancy Bus RB-30 (dvojité napájení Palubní LiIon 3s + Pohonná LiPol 6s, plus stabilizace). Takže ať ISRM (a jeho ACCESS) ukáže, co umí :lol:

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 629
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: ACCESS Upgrade Kit

Příspěvek od ellet »

Woita píše:
úte 20. říj 2020 12:16:44
...vše bez problémů...Jediné co mne trochu trápí, že jsem používal externí šachtu ...
Jsem rád, že žádné výtky nejsou. Už ho mám doma taky. S instalací zatím pospíchat (asi) nebudu, chtěl bych s tím trávit zimní čas, ale asi to pravda nebude. :D
Já jsem, asi před rokem, vyslovil nějakou nespokojenost s řešením autorizace. Bylo to v době, kdy (podle programátorů OTX) byla autorizace prováděna opakovaně, v určitých intervalech. To bylo změněno a pokud se provádí pouze po zapnutí, není co řešit.
Možnosti využití šachty nám FrSky opatrně a bez oznámení zužuje, dá se s tím žít (ale radost mně to taky nedělá).

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: ACCESS Upgrade Kit

Příspěvek od Jan Urbánek »

Ohledne te sachty nevim proc to nejde, zmenila to verze opentx a pochybuji ze to FrSky nejak resilo. spis opentx neco preprogramoval a ted to nejde, dovedu si predtsavit ze to je kvuli jinym modulum ze kterych jde tahat telemetrie

Odpovědět

Zpět na „Horus X10“