Horus X10 nejde zapnout

MartinT25
Příspěvky: 8
Registrován: pát 28. dub 2023 10:43:23
Bydliště: Jihlava

Horus X10 nejde zapnout

Příspěvek od MartinT25 »

Dobrý den, po pár měsících jsem chtěl zapnout svého záložního Horuse X10. Baterii měl vybitou, tak jsem jej dal nabíjet. Po pár minutách jsem rádio zapnul, abych se podíval na jedno nastavení modelu. Po chvilce jsem rádio zase vypnul a nechal nabíjet. Zanedlouho se rozblikalo spouštěcí tlačítko - chyba nabíjení.
Zkusil jsem tedy proměřit baterie ale už byly podvybité a už se mi je nepodařilo oživit. Dal jsem nové baterie ale rádio se nespustí. Na odpojené baterii naměřím cca 7,3V ale na připojené k rádiu pouze 0,4V.
Nesetkali jste se prosím někdy s podobou závadou?

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1678
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Horus X10 nejde zapnout

Příspěvek od Jan Urbánek »

Mozna poblbly procesor, odpojit baterii nechat hodinu bez napajeni. popripade reset procesoru je vedle sachty SD mala direcka tam je mikrospinac na reset procesoru

MartinT25
Příspěvky: 8
Registrován: pát 28. dub 2023 10:43:23
Bydliště: Jihlava

Re: Horus X10 nejde zapnout

Příspěvek od MartinT25 »

Baterii jsem nechal odpojenou přes noc ale je to beze změny. To samé s resetovacím tlačítkem. Teď jsem si i všimnul že i s novou baterií se po cca 10-20 minutách rozbliká dioda v zapínacím tlačítku. Máte prosím ještě nějaký nápad? Děkuji

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1678
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Horus X10 nejde zapnout

Příspěvek od Jan Urbánek »

ten pokled na 0,4V je divny, kde to merite_ To by musela byt brutalni konzumace

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 634
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Horus X10 nejde zapnout

Příspěvek od ellet »

Pokud je dobrá baterie, tak takový pokles může být snad jen měřením za špatným kontaktem (nebo za nějakým jiným omezením proudu). Jinak by muselo něco hořet.

MartinT25
Příspěvky: 8
Registrován: pát 28. dub 2023 10:43:23
Bydliště: Jihlava

Re: Horus X10 nejde zapnout

Příspěvek od MartinT25 »

Měřeno na přímo na JST konektoru od baterie zasunutém do desky

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1678
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Horus X10 nejde zapnout

Příspěvek od Jan Urbánek »

to neni mozny to by byla obrovska spotreba, co je to za baterie ? je ma klec? neupadl nekde dratek u klece nebo konektoru ? Nekdy zdri jen aza buzirku a uvnitr je zlomeny

MartinT25
Příspěvky: 8
Registrován: pát 28. dub 2023 10:43:23
Bydliště: Jihlava

Re: Horus X10 nejde zapnout

Příspěvek od MartinT25 »

Nene.. jak jsem na začátku - při odpojené baterii na JST konektoru naměřím cca 7,3-4V ale když zapojím konektor zpět do desky tak je rádio mrtvé a na konektoru není téměř žádné napětí. I mě jako elektrikáři to přijde jako nesmysl a nevím kde může být chyba. Jsou tam teď nové 18650 ale zapomněl jsem koupit i klec tak jsem drátky naprasáka napájel na kontakty baterie i s balančním modulem dlx-2s3907. Přesto rádio nereaguje.

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 634
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Horus X10 nejde zapnout

Příspěvek od ellet »

Začal bych určitě tou baterkou. Zatížit odporem (cca 20 - 50 Ω) nebo žárovkou 12 V a měřit. A vyhodil bych i ten modul nebo ho v origo baterce máš? Možná najdeš odpověď tady. (Hodnotu toho termistoru nevím, bude to zřejmě v kΩ ale třeba to bude vyzrazeno :) )

MartinT25
Příspěvky: 8
Registrován: pát 28. dub 2023 10:43:23
Bydliště: Jihlava

Re: Horus X10 nejde zapnout

Příspěvek od MartinT25 »

Ok tak modul BMS jsem vyhodil a vyzkoušel jsem pro jistotu i jinou baterii ale zase bez úspěchu. Termistor jsem dal mezi - a žlutý vodič. Nevím jestli jsem předtím blbě neměřil ale teď už je na zapojeném JST konektoru do desky normální napětí baterie. A ani dlouhodobé odpojení baterky a ani reset tlačítkem nepomohl. máte pánové prosím ještě nějaký nápad? Děkuji za pomoc.. já už jsem vážně v koncích :(

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 634
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Horus X10 nejde zapnout

Příspěvek od ellet »

Tak jestli tam máš správnou hodnotu termistoru mezi minus a střed, tak to už asi bude opravdu na servis.
Naposledy upravil(a) ellet dne pát 05. led 2024 18:50:28, celkem upraveno 1 x.

MartinT25
Příspěvky: 8
Registrován: pát 28. dub 2023 10:43:23
Bydliště: Jihlava

Re: Horus X10 nejde zapnout

Příspěvek od MartinT25 »

Termistor by snad měl být pouze na nabíjení ne? Alespoň to tvrdil pan Urbánek v tvém odkazů.

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 634
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Horus X10 nejde zapnout

Příspěvek od ellet »

Ano píše, počkáme na vyjádření. Pořad ale nepíšeš o žádném zatěžovacím testu baterie mimo vysílač.

MartinT25
Příspěvky: 8
Registrován: pát 28. dub 2023 10:43:23
Bydliště: Jihlava

Re: Horus X10 nejde zapnout

Příspěvek od MartinT25 »

Není snad potřeba dělat test, když všechny akupacky v jiném rádiu fungují. Nemyslíš?
Myslím že to určitě bude v rádiu, a zajímalo by mě jestli už se s tím někdy pan Urbánek setkal.. asi to bude na novou desku.

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 634
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Horus X10 nejde zapnout

Příspěvek od ellet »

Možná blbě čtu ale nevšiml jsem si, že bys psal o testu v jiném rádiu. I tak si ale myslím, že věta - "zatížil jsem konkrétně použitou baterku proudem cca 200 mA bez zjevného poklesu svorkového napětí" může upřesnit představu. Ale buď v klidu, servismana může překvapit možná rozdíl mezi tvrzením zákazníka a tím co potom vidí "na stole", ale určitě ho to nevyvede z míry.

MartinT25
Příspěvky: 8
Registrován: pát 28. dub 2023 10:43:23
Bydliště: Jihlava

Re: Horus X10 nejde zapnout

Příspěvek od MartinT25 »

Promiň.. Já vím že jsem to sem nepsal.. hlava myslí ale ruce nepíší vše :)

Odpovědět

Zpět na „Horus X10“