Popis spínačů a potenciometrů

KaMoSY
Příspěvky: 17
Registrován: pon 11. lis 2019 17:18:32

Popis spínačů a potenciometrů

Příspěvek od KaMoSY »

Zdravím,
možná budu vypadat jako blbec, ale zkusím štěstí třeba mi někdo pomůže (napsal jsem už i prikrylm SZ, ale pak jsem si řekl že zkusím ještě zložit vlákno třeba to bude pro víc lidí zajímavé).
Takže k věci. V návodu jsem našel obrázek rozsáhlejší příklad lua skriptu https://photos.app.goo.gl/aWHeAMgdE9AjoyKG9 na kterém je zobrazení vypínačů a u nich nějaké popisy. Protože je pro mě lua skript už trochu moc tak bych se chtěl zeptat zda by někdo neuměl něco takového udělat a s návodem jak to dostanu do svého taranise x9d+ mi to poskytnout třeba i za úplatu (chápu že se to samo neudělá). Teoreticky vím kde by to mělo být na sd kartě, vím i to že je to nějaký textový soubor, ale neumím ho vytvořit, a když jsem si zkusil něco stáhnout, tak se mi to zatím nepodařilo dostat tak abych viděl to co jsem si myslel, že mám vidět (ale to se poddá) proto bych potřeboval i nějaký ten návod co kam nahrát.
Jinak v podstatě bych chtěl abych si popsal jednotlivá tlačítka svým popisem. Takže něco jako zobrazení hodnot jednotlivých spínačů jen abych si mohl k nappříkla SC napsat že je to polklop a pokud by šlo i místo 100 a -100 napsat třeba open a close (mám vyměněný za dvoupolohový) bylo by to úplně super. Nicméně v první řadě mi jde o popis prvků.
Snad jsem to napsal srozumitelně kdyby bylo potřeba cokoli upřesnit tak samozřejmě upřesním.
Předem moc děkuji za reakce a rady.
Kalina Zdeněk

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 631
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Popis spínačů a potenciometrů

Příspěvek od ellet »

Sice ti nepomůžu, je to hezký obrázek, ale trochu mě vrtá hlavou, k čemu je to dobrý. To chceš číst za letu? Pokud by to sloužilo pro ověření "kde co mám" před letem, potom by měl stačit textoný soubor s popisem, který umí vysílač zobrazit na př.
SA ^... klapky v nule
SA - ... klapky 50 %
SA v ... klapky 100 %
může to být i vedle sebe do délky řádku 36 znaků (nebo jiné, estetičtější uspořádání)
Lepší řešení vidím v hlášení po změně polohy přepínače. Když nevím k čemu přepínač slouží, cvaknu a TX mě "poví" co jsem nastavil. Číst display bych nestíhal.
Ale nic proti jenému řešení.

KaMoSY
Příspěvky: 17
Registrován: pon 11. lis 2019 17:18:32

Re: Popis spínačů a potenciometrů

Příspěvek od KaMoSY »

Ano stejného názoru se mi dostalo i od prikrylm. A souhlasím o možnosti textového souboru jsem vůbec netušil. Jinak ano jde mi hlavně o to abych si mohl před použitím (popřípadě kdykoli při používání) osvěžit co čím vlastně dělám. Protože nelétám, ale jezdím tak můžu kdykoli zastavit kouknout a vím. Použití textového souboru je určitě jednoduché (už jsem zkusil a zvládl jsem to hned na poprvé i já) a určitě mi to spoustu věcí řeší. Protože těch variant jsem už zkusil moc a nikdy pak přesně nevím na kterém autě (tanku, bagru, ještěrce atd.) mám co.
Jen doplním co mi napsal prikrylm pro někoho komu by se to taky hodilo co kam napsat (jak jsem již psal podle toho jsem to dal i já a to je u mě co říct).
"do textového souboru umístěného v menu MODELS se stejným jménem jako je název modelu. Takový textový soubor se pak dá zobrazit buď na požádání (dlouze ENTER a vybrat checklist) nebo se může nastavit zobrazení při vybrání modelu." Jen doplním že v češtině jsem tam měl napsáno místo checklist Zobrazit poznámky. Jak to zobrazit při vybrání modelu zatím neumím, ale myslím že pro moje potřeby je dostačující i varianta vyvolání kdykoliv.
Moc děkuji za rady
Kalina Zdeněk

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 631
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Popis spínačů a potenciometrů

Příspěvek od ellet »

Tak to je jasný. Ještě doplním, když to napíšeš tak:
SAż
SA-
SAü
tak se zobrazí:
Taranis_test_01.jpg

KaMoSY
Příspěvky: 17
Registrován: pon 11. lis 2019 17:18:32

Re: Popis spínačů a potenciometrů

Příspěvek od KaMoSY »

Super, taky pěkná vychytávka. Moc díky.
A už umím i to zobrazení při výběru modelu (je to v nastavení modelu "předletová kontrola" a v češtině tam je "zobrazit poznámky". Jsou to takový asi všem kromě mě jasný věci, ale třeba se najde ještě někdo jiný který to taky nevěděl.
Moc a moc děkuji.

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 631
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Popis spínačů a potenciometrů

Příspěvek od ellet »

Nemáš zač, když se nudím (nebo jsem línej), jsem rád užitečnej, když to nic nestojí :mrgreen:

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 650
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: Popis spínačů a potenciometrů

Příspěvek od prikrylm »

Pěkná vychytávka!
Na základě ní jsem začal "pátrat" a vcelku rychle našel, že na znaky "šipka nahoru", "šipka dolů" v checklistu existují sekvence \up a \dn.
Vyzkoušeno, funguje.

Takže díky za inspiraci!
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 631
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Popis spínačů a potenciometrů

Příspěvek od ellet »

A fakt to funguje. Tyhle kombinace mě nenapadly.

mokris
Příspěvky: 5
Registrován: sob 27. dub 2019 0:30:47

Re: Popis spínačů a potenciometrů

Příspěvek od mokris »

Díky. Taky checklist používám. Není špatné si před startem zopakovat ovládání toho konkrétního modelu.
Požíval jsem:
A
->
V

Ale \up - \dn je lepší.

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 650
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: Popis spínačů a potenciometrů

Příspěvek od prikrylm »

já jsem používal v - ^
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

vprheli
Příspěvky: 12
Registrován: pon 17. dub 2023 3:43:57

Re: Popis spínačů a potenciometrů

Příspěvek od vprheli »

Také se tam dají přidat ikonky které vidíme v nastavovacích obrazovkách. Kniply, potenciometry atd. Tady je stručný návod jaké znaky to jsou.
Vložený znak=ikona, ALT sekvence pro zadání, popis
À 192 šipka nahoru (nebo zpětné lomítko a za ním up)
Á 193 šipka dolu (nebo zpětné lomítko a za ním dn)
 194 šipka doprava nahoru
à 195 šipka doprava dolu
Ä 196 šipka doleva dolu
Å 197 šipka doleva nahoru
Æ 198 trojúhelník
Ç 199 knipl
È 200 6P přepínač / joystick
É 201 potenciometry
Ê 202 vypínač
Ë 203 trimy
Ì 204 vstupy
Í 205 MAX
Î 206 Cyclic
Ï 207 Trainer
Ð 208 channels
Ñ 209 telemetry
Ò 210 poznámka
Jako příklad vložení vypínače je podržet ALT a na numerické klávesnici zadat 202. Je potřeba se přesvědčit po uložení jestli je tam opravdu JEN TEN SAMOTNÝ ZNAK.
Pozor na zadáváni Alt+číslo v Notepadu. Ten vloží unikódový znak ze dvou bajtů. Nejlépe použít Notepad++ a v něm použít Edit- "Character Panel"
a dvakrát kliknout na znak, nikoli na Value nebo Hex. Také nefunguje Copy/Paste z jednoho do druhého u originálního Notepadu.
Problém je trochu s proporcionálním fontem když chci zobrazit dva sloupečky. Pak je to o zkoušení a přidávání mezer.
Podle zdrojového kódu Companion se tam dá zadat tabulátor, ten je při čtení souboru překódován na znak 0x1D ale já ten řádek na Horus X12S nevidím.

Ověřit se to dá v simulátoru. Tam musíme vyvolat menu pro zobrazení Check listu.

Příklad:
M I C R O B A T
ÊSA\up motor zapnut Ë: Smerovka
ÊSA- motor zapnut Ë: Vyskovka
ÊSA\dn motor vypnut Ë: Kridelka
ÊSE\up stabilizace SAS É2: citlivost gyra
ÊSD\up stabilizace vypnuta
ÊSF\dn stabilizace aktivovana
ÊSH\dn aktivace zachrany
È\up prehraje motorovy cas
È\dn prehraje celkovy cas letu
screenshot_x12s_23-08-25_17-32-31.png

Odpovědět

Zpět na „LUA skripty“