Jak často se volají telemetrické a mix skripty?

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 649
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Jak často se volají telemetrické a mix skripty?

Příspěvek od prikrylm »

Protože někdo tvrdil, že se mix skripty volají 30x za sekundu, ale nějak mi to číselně/rychlostně nevycházelo, tak jsem potřeboval zjistit, jak často se skritpy vlastně volají.

V příloze jsou dva LUA skripty, které ukazují, jak často se volají telemetrické a mix skripty. Zprovoznění standardním způsobem, tedy:
Telemetrický - na stránce telemetrických obrazovek vybrat typ skript a vybrat skript tetick.lua (jako telemetry tick, nemá to nic společného s tetičkou)
- měření se pouští spínačem SA přepnutým do plusových hodnot.

Mix - v custom scripts / skripty LUA vybrat mixtck.lua editovat, vybrat spouštěč, dole se pak ukazuje tiků za sekundu + dole tiků od posledního spuštění spouštěčem

u mix skriptů se (aspoň teď mě) v obrazovce nastavení ukazuje procento z 1024, takže ve skriptu je přepočet, aby se ukazoval počet tiků za sekundu.

X9 lite (fw 2.3.3N63) ukazuje v obou případech 20 volání za sekundu... Doma ještě zkusím X9D+ a X-lite (napíšu to sem)..
SCRIPTS.ZIP
(1.18 KiB) Staženo 456 x
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 649
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: Jak často se volají telemetrické a mix skripty?

Příspěvek od prikrylm »

X9D+ fw 2.3.2 - 20 volání/s
X-Lite fw 2.3.1 - 20 volání/s
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 629
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Jak často se volají telemetrické a mix skripty?

Příspěvek od ellet »

Troch to nesedí s větou:
- script run function is periodically called (inside GUI thread, period cca 30ms)
(opentx-2-2-lua-reference-guide)

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 649
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: Jak často se volají telemetrické a mix skripty?

Příspěvek od prikrylm »

No, proto jsem po tom pátral. Zkusil jsem pro jistotu X-lite s fw 2.2.4 a to samé. 20 volání za sekundu.

U X-lite i u X9D+ fw 2.3.3 taky 20x za sekundu....
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 629
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Jak často se volají telemetrické a mix skripty?

Příspěvek od ellet »

Nj, zase jsem četl jen výsledky :)

Odpovědět

Zpět na „LUA skripty“