STINGER 90 podvozek

HYKS
Příspěvky: 2
Registrován: ned 29. lis 2020 22:08:15

STINGER 90 podvozek

Příspěvek od HYKS »

Zdravím, potřebuji poradit jak naprogramovat Stinger 90 mám Vysílač Horus 12S Open TX

model stíhačky na EDF 90 turbinu nezávislý BEC baterie 6S 5000mA model je ovládán 11 servy přijímač S8R + PWM převodník
Hlavně jak naprogramovat podvozek.
podvozek 3serva plus 1s. řídící na přední kolo spínač SD spárovat se směrovkou. Směrovka 1s. a potřebuji, aby bylo ovládáno servo řízení podvozku PO vysunutí, je potřeba aby se zasouvalo ve středové poloze
křidélka 2s
výškovka 2s
klapky 2s pokud možno dvě polohy

Ještě se chci zeptat zda se sem dá vložit soubor s companionu pro rychlejší úpravu ?

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 649
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: STINGER 90 podvozek

Příspěvek od prikrylm »

Soubor z companionu určitě pomůže.
Jinak to vidím na vstup vysunutí/zasunutí podvozku, vstup řízení podvozku podmíněný hodnotou kanálu vysunutí podvozku - v tom nejhrubším náhledu.
V konkrétním řešení bude nejspíš několik logických spínačů....
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 649
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: STINGER 90 podvozek

Příspěvek od prikrylm »

Možné řešení je v příloze.
Je definovaný logický spínač L01, který sleduje stav zasunut podvozku (v modelu ch5), pokud je víc jak 99% (vymyslel jsem, že do plusu je vysunutý), tak je L01 aktivní, ještě je o 0,5s zpožděný, jen tak pro sicher.

Je definovaný vstup pro vysunutí/zasunutí podvozku (PV-Z) a vstup pro řízení podvozku (PRiz). Vstup pro řízení podvozku má dva možné vstupy první je podmíněný L01, tedy pokud je podvozek vysunutý, bere se tento řádek, pokud je zasunutý bere se druhý řádek (MAX 0%, tedy neřídí se a je (nejspíš) rovně, může se, když tak nastavit kapku jinak, kdyby bylo třeba).
Vysouvání podvozku je na CH5, řízení na CH6.

Samozřejmě přidělení kanálů předělat k obrazu svému.

A to je asi tak celé.
Přílohy
podvozek.zip
(699 bajtů) Staženo 293 x
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

HYKS
Příspěvky: 2
Registrován: ned 29. lis 2020 22:08:15

Re: STINGER 90 podvozek

Příspěvek od HYKS »

Díky za návod, nyní se s tím budu prát a pokusím se to dosadit do Horusu. Ještě se mi povedlo přiložit soubor co mám zatím naprogramován.
stinger 90 u.zip
(1.33 KiB) Staženo 265 x

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 649
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: STINGER 90 podvozek

Příspěvek od prikrylm »

Zkusil jsem do toho .otx přidat řízení kola. Předpokládám že řízení kola je na CH6, zatímco směrovky jsou na CH4 a CH13.

Vysunování je na SD- (SD- = vysunuto?) ostatní dva stavy jsou zasunuto (tady jsem trochu hádal), křivkou se nastaví, kam až se podvozek vysune, podle této hodnoty se musí nastavit i L10, jaká hodnota se má hlídat.

Pak funguje řízení jen při vysunutém podvozku (SD-?)
Přílohy
stinger 90_v1.zip
(1.35 KiB) Staženo 277 x
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Odpovědět

Zpět na „Programování“