Zablokovani kanalu pomoci FLVSS

Uživatelský avatar
Roman_rc.pilot
Příspěvky: 196
Registrován: ned 26. dub 2020 20:58:34
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Zablokovani kanalu pomoci FLVSS

Příspěvek od Roman_rc.pilot »

Zdravim. Resim takovou malickost, jen kdyby to nejak slo :) Mam traktor se sklopnou vleckou. Mam dva flvss, jeden v traktoru a druhy ve vlecce. Vleck je sklopna. Chtel bych to udelat tak, ze jakmile vlecka nebude zapojena, nebo se odpoji, spinac na sklapeni nebude aktivni. Chtel jsem to udelat log.spinace kdyz napeti bude mensi nez xV, ale kdyz vlecku zapojim a potom odpojim, vysilac si pamatuje posledni hodnotu a kanal nevypne... Netusite? Diky ;)
🇨🇳Frsky Tandem X20PRO
🇺🇲John Deere 9620RX (Archer R8 + R4)
🇩🇪Krampe Halfpipe HP20 (Archer R4)
🇸🇪Väderstad Spirit ST600s (Archer R6)
🇩🇪Amazone UX5200 (Archer R6)

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 649
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: Zablokovani kanalu pomoci FLVSS

Příspěvek od prikrylm »

Zkoušel jsem nějaké pokusy s LUA (číst senzor, rozhodnout, jestli se odpojil) a i přes LUA se zdá nelze odpojení zjistit (OTX 2.3.7 X9D+ ne2019). Z toho mi vyplývá, že takto přímo zjistit odpojení nejspíš nepůjde. -- vysílačka umí zahlásit "senzor ztracen", ale jak využít této informace pro další akce jsem nezjistil.

Řešením by mohlo být odpojování "nějakého" napětí od senzoru, který se neodpojuje. Jaký je použitý přijímač (jestli nemá nějaký analog vstup)?
A aby to nebylo moc škrabání se levou rukou za pravým uchem, tak bych zkusil "nějak" přizpůsobit openXsensor a vyrobil nějaký ten ano/ne vstup. Řešení by se do traktoru mohlo pohodlně vlézt.
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 629
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Zablokovani kanalu pomoci FLVSS

Příspěvek od ellet »

prikrylm píše:
pon 01. čer 2020 9:36:48
...Řešením by mohlo být odpojování "nějakého" napětí od senzoru, který se neodpojuje. ...
Vidím to takhle - z kladné větve odpor (cca 10k) na volnou zdířku konektoru traktoru a zároveň na ní měřit napětí. V protikusu konektoru na vlečce spojit příslušný kolík se zemí.
Po připojení vlečky by kleslo měřené napětí k nule. Je k tomu ale potřeba 1 volný kontakt na spojovacím konektoru.
(getValue() vrací předchozí hodnotu i po odpojení senzoru? Možná by šlo - sportTelemetryPop())

Odpovědět

Zpět na „Programování“