NEprotichůdnost pásů tanku (T-34)

Uživatelský avatar
Roman_rc.pilot
Příspěvky: 196
Registrován: ned 26. dub 2020 20:58:34
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: NEprotichůdnost pásů tanku (T-34)

Příspěvek od Roman_rc.pilot »

Ano, funguje to i tak. Netušil jsem, že křivka jde znegovat. Mel jsi pravdu a usetrili jsme dve krivky. Bohužel nevim, jak bych negaci krivky vysvetlil novackum ve videu, kdybych tu funkci u krivky znal. Stejne bych pro jejich prehlednost udelal 4 ;)
🇨🇳Frsky Tandem X20PRO
🇺🇲John Deere 9620RX (Archer R8 + R4)
🇩🇪Krampe Halfpipe HP20 (Archer R4)
🇸🇪Väderstad Spirit ST600s (Archer R6)
🇩🇪Amazone UX5200 (Archer R6)

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: NEprotichůdnost pásů tanku (T-34)

Příspěvek od Jan Urbánek »

To je prave ono, jak jsem rikal, ze tu krivku otocit, ale v telefonu jsme si nerozumeli. Takhle to je lepsi, je z toho pekny zdroj informaci.

Uživatelský avatar
Roman_rc.pilot
Příspěvky: 196
Registrován: ned 26. dub 2020 20:58:34
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: NEprotichůdnost pásů tanku (T-34)

Příspěvek od Roman_rc.pilot »

Pane Urbanek, ja vedel, ze krivku musim otocit podel osy Y, ovsem ja tam nedaval "Nasobit". Zkuste to se "Secist" a uvidite, ze protipas pujde do minusovych hodnot kanalu pri jizde vpred a to je spatne. Resil jsem prave toto, aby se kanal vzdy zastavil na nule. Se secist se tak rozhodne nestane!
Zajemce a nadsence si to krasne naslo toto nastaveni, takze jsem rad ;)
🇨🇳Frsky Tandem X20PRO
🇺🇲John Deere 9620RX (Archer R8 + R4)
🇩🇪Krampe Halfpipe HP20 (Archer R4)
🇸🇪Väderstad Spirit ST600s (Archer R6)
🇩🇪Amazone UX5200 (Archer R6)

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 649
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: NEprotichůdnost pásů tanku (T-34)

Příspěvek od prikrylm »

Navržené řešení je opravdu šikovné.
..zbytek smazán, špatně umístěné, toto je sekce "videonávody".. Omlouvám se.
Přílohy
T-34.zip
(1.4 KiB) Staženo 216 x
Naposledy upravil(a) prikrylm dne čtv 22. dub 2021 8:49:12, celkem upraveno 2 x.
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Uživatelský avatar
Roman_rc.pilot
Příspěvky: 196
Registrován: ned 26. dub 2020 20:58:34
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: NEprotichůdnost pásů tanku (T-34)

Příspěvek od Roman_rc.pilot »

Muzu Ti prenechat skupinu na FB pokud je libo.

No nic, vedel jsem, ze to takto dopadne. Uvedomte si, ze jsou to zacatecnici! Proc takove komentare nemaji videa pana Mrazka? Takove "Takto je to lepsi" apod...🤔

Děkuji všem za příspěvky a dělejte si v tomto vlákně co chcete ;)

prikrylm: Kdyz je koho opravovat nebo vylepsovat, to by nam slo co? Ale odpovedet na prectenou SZ s prosbou, to uz ne.... Dekuji za ucast ;)
🇨🇳Frsky Tandem X20PRO
🇺🇲John Deere 9620RX (Archer R8 + R4)
🇩🇪Krampe Halfpipe HP20 (Archer R4)
🇸🇪Väderstad Spirit ST600s (Archer R6)
🇩🇪Amazone UX5200 (Archer R6)

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 649
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: NEprotichůdnost pásů tanku (T-34)

Příspěvek od prikrylm »

"takto je to lepší" je přece ten správný vývoj, ne?
(FB nemám)
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Uživatelský avatar
Roman_rc.pilot
Příspěvky: 196
Registrován: ned 26. dub 2020 20:58:34
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: NEprotichůdnost pásů tanku (T-34)

Příspěvek od Roman_rc.pilot »

Aneb kazdy dobry skutek nezustava nepotrestan ;)

Prikrylm: Ohledne SZ mluvim o me prosbe, zda by jsi mi mohl udelam graficky LUA, ale dekuji ;)
🇨🇳Frsky Tandem X20PRO
🇺🇲John Deere 9620RX (Archer R8 + R4)
🇩🇪Krampe Halfpipe HP20 (Archer R4)
🇸🇪Väderstad Spirit ST600s (Archer R6)
🇩🇪Amazone UX5200 (Archer R6)

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 649
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: NEprotichůdnost pásů tanku (T-34)

Příspěvek od prikrylm »

Pořádn nerozumím, řešení jsi vymyslel hezké, funkční. Že jsi stvořil funkční video, které mnoha lidem pomůže je taky plus. Že zronva já videa nemusím a uvedl jsem proč, je můj problém a netvrdím, že je to správná cesta.

Existují i řešení jiné. To je špatně?

SZ od tebe nikde žádnou nevidím. Žádnou jsem nemazal a žádnou od tebe nemám, jestli jsem něco takového slíbil, tak je to moje ostuda, že jsem nic takového nevudělal a moc se omlouvám. Ale opravdu si nejsem ničeho takového vědom.
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Uživatelský avatar
Roman_rc.pilot
Příspěvky: 196
Registrován: ned 26. dub 2020 20:58:34
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: NEprotichůdnost pásů tanku (T-34)

Příspěvek od Roman_rc.pilot »

Tve obhajoby beru, proc nejsou tedy napsány u dalších videonávodů? Všechny ostatní (RiMr) jsou dokonalé?


No ukončme tuto debatu, stejně je o ničem. Dal jsem zde video s tím, že si to můžou lidi obšlehnout, NIC VÍC!
🇨🇳Frsky Tandem X20PRO
🇺🇲John Deere 9620RX (Archer R8 + R4)
🇩🇪Krampe Halfpipe HP20 (Archer R4)
🇸🇪Väderstad Spirit ST600s (Archer R6)
🇩🇪Amazone UX5200 (Archer R6)

sakulajda
Příspěvky: 123
Registrován: pát 26. dub 2019 21:24:30

Re: NEprotichůdnost pásů tanku (T-34)

Příspěvek od sakulajda »

Roman_rc.pilot píše:
stř 21. dub 2021 14:15:49
obšlehnout
obšlehávám a jsem spokojený :)

Uživatelský avatar
Roman_rc.pilot
Příspěvky: 196
Registrován: ned 26. dub 2020 20:58:34
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: NEprotichůdnost pásů tanku (T-34)

Příspěvek od Roman_rc.pilot »

Pokud video, tak jsem moc rad :)
🇨🇳Frsky Tandem X20PRO
🇺🇲John Deere 9620RX (Archer R8 + R4)
🇩🇪Krampe Halfpipe HP20 (Archer R4)
🇸🇪Väderstad Spirit ST600s (Archer R6)
🇩🇪Amazone UX5200 (Archer R6)

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 649
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: NEprotichůdnost pásů tanku (T-34)

Příspěvek od prikrylm »

Roman_rc.pilot píše:
stř 21. dub 2021 14:15:49
Tve obhajoby beru, proc nejsou tedy napsány u dalších videonávodů? Všechny ostatní (RiMr) jsou dokonalé?
Protože ostatní videonávody nejsou na tak (pro mě) zajímavé téma?

A jo, su debil, toto je sekce "videonávody" a já píšu, že se mi video nelíbí... sorry. :)
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 358
Registrován: pát 26. dub 2019 17:34:47

Re: NEprotichůdnost pásů tanku (T-34)

Příspěvek od Bořík »

Chlapi přestaňte, prosím, s tím špičkováním. Shodou okolností si vás obou moc vážím a co bych opravdu nechtěl, tak aby ostatní doplatili na to, že dojne k nějakým naprosto zbytečným neshodám. Oba mi moc dobře radíte a stejně tak to bere určitě mnoho z nás, co ani zdaleka nemají takový přehled ohledně OpenTx a jsou vděční za každou radu. Je třeba si uvědomit, že jakákoli dobrá rada v jakékoli formě má svůj význam a vždy se najde někdo, komu to pomůže. A že ta forma vyhovuje někomu víc a někomu míň ? Podstatné je to, že to přece někomu pomůže a to je nad zlato.

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: NEprotichůdnost pásů tanku (T-34)

Příspěvek od Jan Urbánek »

Panove nenechte prchlivost cloumat Svým majestátem.
Oba jste vazeni prispevovatele do komunity a to se pocita. Hromada lidi je Vam vdecna, a to se pocita. To ze nekomu neco nevyhovuje je subjektivni a nebral bych to jako kritiku.

Odesláno z mého moto g 5G plus pomocí Tapatalk


Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 649
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: NEprotichůdnost pásů tanku (T-34)

Příspěvek od prikrylm »

Roman_rc.pilot vymyslel velmi šikovné řešení s "přibržďováním" pásů. To se mi jako myšlenka opravdu líbí.
Když ze své pozice "OpenTX kopáče" jeho řešení trochu "učešu" a odpovědí je podrážděná reakce + odkaz na nějakou neexistující SZ(?), tak se zeptám o co jde. Podobně laděná další odpověď ve mě nadšení zrovna nebudí.

Netuším v jakém rozpoložení byl v danou chvíli Roman_rc.pilot a chápu, že zmínka o mé averzi vůči videonávodům mohla být v dané chvíli opravdu nevhodná (zvlášť vsekci videonávody) a omlouvám se za ni.
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Uživatelský avatar
Roman_rc.pilot
Příspěvky: 196
Registrován: ned 26. dub 2020 20:58:34
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: NEprotichůdnost pásů tanku (T-34)

Příspěvek od Roman_rc.pilot »

Prikrylm: Hele v rozpolozenim jsem dobrem skoro vzdy ;) Podrazdena odpoved byla v zavislosti na to, ze jsi to ucesal tak, ze jakmile jsem to ukazoval 3 lidem, kteri zacinaji, byly z toho totalne zmateni. Protoze jeste jednou a naposled, je to pro ZACATECNIKY, proto jsou krivky 4 a ne dve a negovane, protoze ani ja jsem netusil, ze to jde, nybrz proc bych to mel pouzivat. Uz vubec nevim, jak bych jim to vysvetlil. Proto podrazdena reakce. Ucesana verze je pro takove lidi mene srozumitelna. Ano, muzeme si to tady napsat, muzes ji ucesat, pro nas to samosebou vypada lepe. Az si budu jist, ze komunita, ktera ta videa sleduje jsou lidi jako Ty, tak zacneme prave takovymi komplikovanejsimi vecmi.

Tobe se tedy omlouvam za me reakce, pokud Ti to prislo jakkoliv nevhodne.

Co se tyce SZ se musim omluvim podruhe, sam jsem ji v odeslanych nenasel. Takze asi nejaka ma vzpominka, ze jsem Ti napsat chtel a uz to nerealizoval. Ponizene priznavam chybu, byla na me strane.
🇨🇳Frsky Tandem X20PRO
🇺🇲John Deere 9620RX (Archer R8 + R4)
🇩🇪Krampe Halfpipe HP20 (Archer R4)
🇸🇪Väderstad Spirit ST600s (Archer R6)
🇩🇪Amazone UX5200 (Archer R6)

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 649
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: NEprotichůdnost pásů tanku (T-34)

Příspěvek od prikrylm »

Ajo, chápu, že dávat výplody mé posedlosti nějakému začatečníkovi může být následně důvod k rozmrzelosti.
Myslel jsem to spíš jako možnost, ne nutnost... nápad s bržděním (ne změnou "výkonu" na pásech) se mi prostě tak líbil, že jsem TO musel udělat po svém. Za svou posedlost se opět omlouvám. :)


Zpět k tématu....
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 358
Registrován: pát 26. dub 2019 17:34:47

Re: NEprotichůdnost pásů tanku (T-34)

Příspěvek od Bořík »

Jak to tak bývá, pravda bude někde uprostřed. Ono opravdu není důležité, jestli je to pro začátečníky nebo pro pokročilé. Ono i to tvoje video, Romane, moc pro začátečníky není. Dám ruku do ohně za to, že moc začátečníků to nepobere. Ale to opravdu není důležité. Důležité je to, že to velmi srozumitelně vysvětluješ a hlavně to umožní napípat si to do rádia i bez toho, aby každý pochopil, jak to přesně funguje. Jde hlavně o to, že to FUNGUJE a že tím pomůžeš mnoha modelářům si vylepšit ovládání. A stejně tak i to "učesání" od Marka pomůže bez ohledu na to, jestli je to všem jasné a nebo ne. Klidně si přiznám, že od obou z vás je to natolik vymakané, že bych to ze své hlavy nikdy nedal a většina modelářů je na tom podobně. Ale rozhodně ti, co si to napípají do rádií s tím budou spokojeni. A vo-vo-vo tom to je ! ;)

Odpovědět

Zpět na „Videonávody“