OpenTx nebo Ethos

Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 358
Registrován: pát 26. dub 2019 17:34:47

Re: OpenTx nebo Ethos

Příspěvek od Bořík »

9
juraj.jurej píše:
čtv 03. lis 2022 0:34:48
Tak sa poponáhlaj, lebo už možno dlho nebude. Tam už budeš lepšie vidieť písmenka, ako na Tandem XE.
Prichádza TWIN X Lite, ale ten je zas drahý.

"Rozdíl v užitné hodnotě mezi X9E a XE je úplně minimální"
Ako pre koho. XE je úplne inde (to je na dlho) a kvalitou min. o triedu vyššie.

Skrátka povec, že je Tandem XE pre teba (aj pre mňa) drahý a nevyhováraj sa na OS, alebo malé písmenka a pod.
Si spokojný s X9E tak je to OK, ale nesnaž sa tu vykreslovať, aký je XE nemožný a už preglgni, že FrSky s OTX skončili.
Ceny bohužiaľ išli všetky hore.
Co na to říct .... písmenka vidím dobře i na XE, ale tím že je tam plno informací, ztrácí se tím přehled. Když jsem viděl poprvé Tandem, tak se nás na tom při předváděcí akci shodlo víc, že ta písmenka jsou opravdu velice malá. Ale to je otázka přehlednosti a hlavně zvyku. Osobně to považuji za krok zpět.
Nedokážu posoudit, jestli je XE o třídu výš, než X9E, ale pochybuji o tom - koncepce rádia je v podstatě totožná a silně pochybuji, že by výrobce přešel třeba na úplně jinou součástkovou základnu, která by byla na jiné úrovni. Určitě ze zlepšily ovladače, možná přepínače, ale technologie výroby a součástky budou s velkou pravděpodobností na stejné úrovni - ale tomu nerozumím a nemám o tom informace, takže nic tvrdit nemůžu.
A že vykresluji, jak je XE nemožný ? To jsi asi četl příspěvek někoho jiného - nic takového jsem nepsal.

sakulajda
Příspěvky: 123
Registrován: pát 26. dub 2019 21:24:30

Re: OpenTx nebo Ethos

Příspěvek od sakulajda »

Pultovka byla moje prvni radio od FrSky, na pozemni techniku OpenTx a hromada prepinacu. Pak sem zjistil, ze ty prepinace sou dost blizko u sebe a osadit vsechny diry je blbost, nefungoval bezdrat ucitel zak, a dalsi drobnosti. Ale na to na co tohle radio pouzivam je vic nez dostatecne. Cekal sem na novou pultovka a ocekal vychytavky, ale to z meho pohledu nenastalo, v podstate facelift jak u aut :) Kouzlu Ethos sem nepropadl, na 6ti radiich mame doma OpenTx. Kazde kdo v okoli prijde, ze chce pomoct s pipanim vysilace pozemni/vodni techniky ma OpenTx a nemaji duvod menit. Oni sou to vetsinou jezdici, kteri rozhodne nemaji zajem mit nej radio, ale hlavne at jim to funguje. Navic cena, vymenovat radio jen abych mel nove s takovym doplatkem nedava smysl. A to sem ted menil Q7 a X9 za nove X9tky s accessem. Tam mi to vsak smysl davalo. Ethos me asi jednou nemine, uvidime jak se zpacha volantovka, pak se uvidi dal.

Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 358
Registrován: pát 26. dub 2019 17:34:47

Re: OpenTx nebo Ethos

Příspěvek od Bořík »

Tak na to se díváme úplně stejně. A taky hlavně proto, že používáme vysílačku na stejné modely a letadla nejsou naší prioritou.
X-Lite-S se mi líbí pro svou "velikost" a když jsem viděl, že se s tím dá ovládat i bagr, tak to na většinu mých modelů stačí. Pokud by tam bylo aspoň o dva přepínače víc, nemělo by to chybu.

sakulajda
Příspěvky: 123
Registrován: pát 26. dub 2019 21:24:30

Re: OpenTx nebo Ethos

Příspěvek od sakulajda »

Jo, mam doma par prvnich verzi x-lite a postupne se jich zbavuju prave kvuli malo ovladacim prvkum, ale pro male kluky na nauceni to bylo supr. Nelituju nakupu a za tu tehdejsi cenu dost dobry. Mam i horus x10, samo s opentx, ale v podstate bych uz ho podruhe asi nekoupil, zatim mam nejradsi zlaty sred x9. U tandemu by me lakal display s fpv z modelu, u bojove techniky na tankodromu si to dovedu predstavit, videt za roh, ale cena je ted pro me mimo.

Uživatelský avatar
juraj.jurej
Příspěvky: 558
Registrován: úte 30. dub 2019 7:09:35

Re: OpenTx nebo Ethos

Příspěvek od juraj.jurej »

Nedokážu posoudit, jestli je XE o třídu výš, než X9E, ale pochybuji o tom - koncepce rádia je v podstatě totožná a silně pochybuji, že by výrobce přešel třeba na úplně jinou součástkovou základnu, která by byla na jiné úrovni. Určitě ze zlepšily ovladače, možná přepínače, ale technologie výroby a součástky budou s velkou pravděpodobností na stejné úrovni - ale tomu nerozumím a nemám o tom informace, takže nic tvrdit nemůžu.
A že vykresluji, jak je XE nemožný ? To jsi asi četl příspěvek někoho jiného - nic takového jsem nepsal.
Ako píšeš. Lepšie prepínače, potenciometre atď. :

Stredový panel z uhlíkových vlákien + kovový kovový panel CNC
MC11 Všetky CNC vysoko presné závesy s Hallovým snímačom s 10 guľôčkovými ložiskami
Nastaviteľná dráha palice 45° / 60°, 8° otočný panel
6 trimrov, 4 zasúvacie potenciometre, 2 potenciometre, všetky sú CNC, kovové bočné páky a 2 posuvné pot.
Hlavný 4,3" farebný dotykový displej s operačným systémom ETHOS
Horná farebná obrazovka 2,4" s užívateľsky konfigurovateľným zobrazením údajov (napríklad od Lua-telemetria)
6 Vlastných tlačidiel rýchleho režimu
Zásuvka externého modulu typu Lite
Vstavaný dvojpásmový interný RF modul TD 900M/2,4G (ACCST D16, ACCESS, TD)
Vstavané úložisko Flash: 8 GB
Podporuje nabíjací systém pre 2S Li-ion batérie
Vysokorýchlostný bezdrôtový tréningový systém PARA
Fordovateľný kovový stojan/rám pre rádio aj na pripevnenie popruhu
Veľký priestor pre batériu na zvýšenie kapacity batérie (5000 mAh)
Súčiastky? Min. hlavný procesor je výkonnejší.
Ak toto všetko nerobí "XE" o triedu vyšie rádio, ako X9E tak ja už neviem. Skrátka vývoj napreduje.
FrSky Tandem X20

Kenumis
Příspěvky: 42
Registrován: pát 19. úno 2021 13:52:47
Bydliště: Nový Bor

Re: OpenTx nebo Ethos

Příspěvek od Kenumis »

CNC :D :D :D
Co dnes není dělané pomocí CNC mašin? Pouze kusová výroba a to ještě jak kde. Někdy mi přijde, že se výraz CNC bere jako takové zaklínadlo. Ale kdo aspoň trochu ví, tak mu je jasné, že když je něco dělané na číslicově řízené mašině, tak to není záruka kvality. Ta se musí hledat někde jinde.

Ale pojďme toto téma vrátit zpět k původní otázce: OpenTX nebo ETHOS.
;)
Kenumis

X10S - ETHOS

Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 358
Registrován: pát 26. dub 2019 17:34:47

Re: OpenTx nebo Ethos

Příspěvek od Bořík »

Já považuji za určující kvalitu rádia kvalitu toho nejslabšího článku. Co je mi platné milion ložisek a Hallovy sondy v ovladačích, když jsou třeba nekvalitní kablíky a nebo konektory. ( zkušenost s X9E ). A právě proto chci zůstat o FrSky - ne proto, že by to bylo rádio "nějaké" třídy, ale proto, že pan Urbánek ihned dodal sadu nových, ohebnějších kablíků. Jinak si nedělám iluze, že by FrSky byla nějaká vyšší třída - ale snaží se o to a hlavně s tím souvisí ten perfektní servis. A pochopitelně OpenTx. Fandím firmě FrSky, ale mrzí mě, že se věnuje velkým podílem leteckým modelářům a k ostatním modelářům je zájem už dost omezený. Kdyby byl už jen o něco vyšší, byla by už nejedna volantovka s OpenTx ( nebo teď s Ethosem ) na trhu.

sakulajda
Příspěvky: 123
Registrován: pát 26. dub 2019 21:24:30

Re: OpenTx nebo Ethos

Příspěvek od sakulajda »

Bořík píše:
ned 06. lis 2022 19:14:22
Já považuji za určující kvalitu rádia kvalitu toho nejslabšího článku. Co je mi platné milion ložisek a Hallovy sondy v ovladačích, když jsou třeba nekvalitní kablíky a nebo konektory. ( zkušenost s X9E ). A právě proto chci zůstat o FrSky - ne proto, že by to bylo rádio "nějaké" třídy, ale proto, že pan Urbánek ihned dodal sadu nových, ohebnějších kablíků. Jinak si nedělám iluze, že by FrSky byla nějaká vyšší třída - ale snaží se o to a hlavně s tím souvisí ten perfektní servis. A pochopitelně OpenTx. Fandím firmě FrSky, ale mrzí mě, že se věnuje velkým podílem leteckým modelářům a k ostatním modelářům je zájem už dost omezený. Kdyby byl už jen o něco vyšší, byla by už nejedna volantovka s OpenTx ( nebo teď s Ethosem ) na trhu.
Presne tak

Odpovědět

Zpět na „Obecně o OS“