OpenTx nebo Ethos

Kopecek

OpenTx nebo Ethos

Příspěvek od Kopecek »

Ahoj, zajímalo by mě prosím zda někdo přešel z OpenTx na Ethos a proč? Jaké jsou výhody nebo nevýhody?

pstasek

Re: OpenTx nebo Ethos

Příspěvek od pstasek »

OpenTX je delší dobu na světě, takže je dospělejší, ale optikou dneška trošku zastarává. Ethos je kompletně pod kontrolou FrSky, takže nebude brzdit vývoj funkcí, které komunita kolem OpenTX považuje za "zbytečné", jako například dotykový displej, GPS modul apod. Ethos prochází v současné době trošku bouřlivější vývoj, nicméně verze 1.0.x je považována za stabilní a novinky se již promítají do verze 1.1.x v současné chvíli v beta fázi.

Výhody Ethos vidím v přívětivějším rozhraní i pro "neprogramátory" díky šablonám. Můžou však chybět některé méně běžné pokročilé funkce, jako zatím třeba podpora LUA skriptů. Za sebe jsem zatím nenarazil na nic zásadního, co by mi v Ethosu chybělo i pro poměrně na programování složité makety letadel.

Přechod na Ethos u rádia Horus se stávajícím funkčním OpenTX bych asi zatím nedoporučoval, výhody moc nevyváží nutnost vše nastavovat znovu, nicméně pokud bych si pořizoval nové rádio na zelené louce, vůbec bych se toho nebál.

Osobně mám starší X10S s OpenTX, který zatím nechám v tomto stavu a k tomu postupně přecházím s novými modely na X20S s Ethosem. Jakmile přechod dokončím, pravděpodobně nainstaluju Ethos i na X10S a nechám si ho jako záložní, nebo ho pošlu o dům dál.

Kopecek

Příspěvek od Kopecek »

Moc děkuji za velice vyčerpávající odpověď. Ptal jsem se proto, že mám Horuse X10S Express který umožňuje instalaci Ethosu, takže to asi udělám jako Vy.
Ještě jednou moc děkuji.

petas

Příspěvek od petas »

Asi před měsícem jsem do svého rádia X10S-Express nacpal Ethos v. 1.0.19. Hned v úvodu musím říci, že jsem po několika dnech zalitoval. Byla to zbytečná práce, kterou jsem si přidělal, ztráta času a já se vrátil k OpenTX.
Samotná instalace Ethosu do rádia byla bezproblémová. Po prvotním ohledání nového systému se mě zmocnilo lehké nadšení. Vše vypadalo hezky, přehledně, snadno pochopitelné. Zdálo se že i funkčnost je bezproblémová. Začal jsem tedy s nastavením prvního modelu. Byl to jednoduchý akrobat - elektro. Napípáno bez potíží. Potom jsem založil složitější model a bylo po radosti. Nebudu zde dlouze popisovat všechny problémy. Jen řeknu, že hromada pokročilejších funkcí zde buď vůbec nebyla k dispozici, a nebo byla s velkými chybami, takže nepoužitelná.
Další zjištění: Text, hodnoty - na displeji tohoto rádia je to všechno oproti OTX mrňavé, často splývající s rámečky a podbarvením - takže rozhodně nic pro lidi s horším zrakem. Takže pro sebe jsem si udělal závěr, že Ethos do tohoto rádia znovu dávat nebudu. A to ani v budoucnu, kdy se snad zbaví té spousty chyb a nedodělků se kterými jsem se setkal a stane se skutečně použitelným. Závěrem si dovolím poznámku, že nechci nikoho odrazovat. Je to pouze popis mojí vlastní zkušenosti a nikomu svůj názor nevnucuji.

Roman_rc.pilot
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman_rc.pilot »

Super tema kluci :) Osobne jsem se k OpenTX dostal pred dvema lety a od te doby jsem do nej zamiloval. Jelikoz jsem uz na SŠ a potom na VŠ mel tak okrajove programovani, tak mi to neskutecne sedlo. Ta variabilita je neskutecna a toto dokonce rekla i zena, ktera je profesi programatorka. Co se ETHOSu tyce, tak jsem jsem zatim zhledl par videi a musim rict, ze to asi nebude nic pro me, ale toto je jen subjektivni nazor a ETHOS uvidim poprve na dostavenicku. Uz prvni, co jsem uznal jako pro me neprehledne, ze v ETHOSu k jednotlivym funkcim prirazujes kanaly. U OpenTX to je naopak, prirazujes funkce do kanalu. Takze mas krasny seznam kanalu, ale vcetnr tech neobsazenych. Jak rikam, zetim cerpam jen z videi. Navic jak tady bylo zmineno, prozatim nepodporuje lua scripty, tim padem je na muj model zatim nepouzitelny za predpokladu, ze chci ovladani zachovat jako na OpenTX.

Uvidim jak zkusim treba X20 a cele to projdu :) Ale uz subjetne jsem clovek, ktery ma rad jednoduchost frobtendu. Tudiz i kdyz je OpenTX tako DOS mezi operacnimi systemy, je mocny a ja se ho osobne pro pozemni techniku nevzdam :)
🇨🇳Frsky Horus X10s Express
🇺🇲John Deere 9620RX
🇩🇪Krampe Halfpipe HP20
🇸🇪Väderstad Spirit ST600s

Odpovědět

Zpět na „Obecně o OS“