Dva přijímače a dvě FLVSS

Uživatelský avatar
Roman_rc.pilot
Příspěvky: 196
Registrován: ned 26. dub 2020 20:58:34
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Dva přijímače a dvě FLVSS

Příspěvek od Roman_rc.pilot »

Zdar, dnes jsem došel k zajímavé věci. V traktoru mám dva přijímače, R8 a R4. Na tom R4 mam vypnutou telemetrii, tak ten pominu. V secím stroji mám R6 a tam mám telemetrii zapnutou. V traktotu mám FLVSS na R8, snímá. Dal jsem druhé FLVSS na tu R6 v secím stroji. Detekoval jsem, načetlo, ukazuje. Ovšem ukaze vždy jen jedno, ne obě najednou. Jde to nějak, aby rádio bralo obě FLVSS? Mají jiné ID, a když zapnu traktor ukazuhe teaktorové flvss. Když ho vypnu a zapnu secí stroj, ukazuje flvss secího stroje, ale bohužel obě najednou ne. Přijímače nejsou nijak fyzicky spojené. Každý má svou baterii ;) Díky
🇨🇳Frsky Tandem X20PRO
🇺🇲John Deere 9620RX (Archer R8 + R4)
🇩🇪Krampe Halfpipe HP20 (Archer R4)
🇸🇪Väderstad Spirit ST600s (Archer R6)
🇩🇪Amazone UX5200 (Archer R6)

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 649
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: Dva přijímače a dvě FLVSS

Příspěvek od prikrylm »

Taky jsem teď podobnou věc zkoušel a opravdu TO nefunguje. :-/
Zkoušel jsem MLVSS + R-XSR a FLVSS + G-RX8 na X12S s posledním OTX... Teď se mi moc nechce, ale až budu zase "blbnout" s ETHOSem, zkusím i tam.

Tipnu, že TO nikdy nefungovalo a problém je na straně OTX. Možná zkusit nějaký openXsenzor?
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Uživatelský avatar
Roman_rc.pilot
Příspěvky: 196
Registrován: ned 26. dub 2020 20:58:34
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dva přijímače a dvě FLVSS

Příspěvek od Roman_rc.pilot »

Tak jsem zkousel prepinat prijace na F.PORT 2, jen tak na zkousku, ruzne to detekovat, udelat senzor rucne, ale nic. Vzdy ukazuje jen jeden a to ten, ktery je driv zapnuty. Opravdu to nepujde. Je tam jen redundance, ale ze by to fungovalo simultane... Nevadi ;)
🇨🇳Frsky Tandem X20PRO
🇺🇲John Deere 9620RX (Archer R8 + R4)
🇩🇪Krampe Halfpipe HP20 (Archer R4)
🇸🇪Väderstad Spirit ST600s (Archer R6)
🇩🇪Amazone UX5200 (Archer R6)

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 629
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Dva přijímače a dvě FLVSS

Příspěvek od ellet »

Něco podobnýho se tu řešilo s MLVSS a problém byl ve FW senzoru. Možná by to chtělo taky prubnout.

Uživatelský avatar
Roman_rc.pilot
Příspěvky: 196
Registrován: ned 26. dub 2020 20:58:34
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dva přijímače a dvě FLVSS

Příspěvek od Roman_rc.pilot »

Když oba připojím k jednomu přijímači, tak v pohodě vidí obě baterky. Ale ja mám právě jedno flvss v jednom přijači a druhé v druhém...
🇨🇳Frsky Tandem X20PRO
🇺🇲John Deere 9620RX (Archer R8 + R4)
🇩🇪Krampe Halfpipe HP20 (Archer R4)
🇸🇪Väderstad Spirit ST600s (Archer R6)
🇩🇪Amazone UX5200 (Archer R6)

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 629
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Dva přijímače a dvě FLVSS

Příspěvek od ellet »

V tom případě platí "známá chyba není chybou" a asi bych to řešil jinak (jiný druh senzoru). Na př. takto. Není to jediné řešení, ale asi nejjednodušší.
Ještě bych snad dodal, že na to stačí Arduino s procesorem ATmega168 (3,3V, 8M) a to se dá pořídit (třeba tady ) raltivně levně.

Odpovědět

Zpět na „Obecně o přijímačích“