Problém s párováním

Uživatelský avatar
Kopecek
Příspěvky: 51
Registrován: úte 04. čer 2019 9:21:59
Bydliště: Pardubice

Problém s párováním

Příspěvek od Kopecek »

Dnes jsem se dostal k párování došlých přijímačů S8R a SR8 PRO od pana Urbánka s vysílačem Taranis XD9+, ale ani jeden se mi nepodařilo napárovat.
1. Na S8R se po stisknutí párovacího tlačítka a připojení baterie rozsvítí červená + zelená led dioda a po stisknutí tlačítka BIND na vysílači nedojde ke spárování.
2. Na SR8 PRO se po stisknutí párovacího tlačítka a připojení baterie rozsvítí červená + žlutá led dioda a po stisknutí tlačítka BIND na vysílači nedojde také ke spárování.

Nevíte prosím někdo v čem by mohl být problém?

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 629
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Problém s párováním

Příspěvek od ellet »

To je mnohokrát na tomto fóru diskutpvaný problém. Za předpokladu, že párování děláš správně, téměř vždycky se jedná o nesoulad verzí fw ve vysílači a přijímači. Nepíšeš jakou verzi má tvůj vysílač a přijímače. Cesta je upgradovat vše na nejnovější verze fw. (Ještě poznamka - přijímače s protokolem ACCESS je třeba nejdřív registrovat.)

Uživatelský avatar
Kopecek
Příspěvky: 51
Registrován: úte 04. čer 2019 9:21:59
Bydliště: Pardubice

Re: Problém s párováním

Příspěvek od Kopecek »

moc děkuji za odpověď, ale jak se dělá prosím ta registrace?

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 629
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Problém s párováním

Příspěvek od ellet »

Registrace je ve stejném menu jako párování. Prvně registrovat, potom párovat. Platí to jen pro ACCESS. Nejlepší asi bude, když si najseš nějaký video, je jich dost.

Uživatelský avatar
Kopecek
Příspěvky: 51
Registrován: úte 04. čer 2019 9:21:59
Bydliště: Pardubice

Re: Problém s párováním

Příspěvek od Kopecek »

Vysílač mám Taranis XD9+ a verze firmware je : 2.3.10 , ale v menu jsem registraci přijímače nenašel .
Právě jsem provedl aktualizaci podle toho to článku viewtopic.php?f=40&t=303 ale stejně v menu kde se provádí párováni registraci nemám.

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 629
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Problém s párováním

Příspěvek od ellet »

V menu "NASTAVENÍ" je položka "Mód", tam musí být vybráno "ACCESS". Potom je viditelná položka "Registrovat".
(Teď mě ještě dodatečně napadá jestli máš vysílač, který umí protokol ACCESS ?)

Uživatelský avatar
Kopecek
Příspěvky: 51
Registrován: úte 04. čer 2019 9:21:59
Bydliště: Pardubice

Re: Problém s párováním

Příspěvek od Kopecek »

Aktualizoval jsem si vnitřní modul XJT a přijímač S8R se mi podařilo spárovat, ale SR8 PRO stále vzdoruje. U položky MOD mám na výběr pouze 2 možnosti XJT nebo Off, jiná možnost tam není.

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 629
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Problém s párováním

Příspěvek od ellet »

Jestli máš ve vysílači modul XJT, tak je to starší vysílač a ten neumí ACCESS. Potom jsi kupoval SR8 Pro zbytečně (přijímače Archer umí jen ACCESS). Novější vysílače s protokolem ACCESS mají modul ISRM.

Odpovědět

Zpět na „Obecně o přijímačích“