Přijímače napájené jako HiTec Optima?

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 649
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Přijímače napájené jako HiTec Optima?

Příspěvek od prikrylm »

Narazil jsem na přijímače Optima (HiTec) a zaujalo mě napájení. Přijímače Optima mají uvnitř vlastní regulátor napětí, takže mohou být napájené buď ze servokonektorů (standard?) nebo extra napětím přímo z baterky (tuším psali až 37V) s tím, že tohle napětí rovnou měří a vrací v telemetrii.
Pokud se napájí tímhle extra napětím, tak je potřeba ještě napájet serva, tím se oddělí od napájení přijímače a je (třeba) méně náchylné na poklesy napětí při větším odběru serv..

Takové napájení by některým FrSky přijímačům taky slušelo. :)
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 629
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Přijímače napájené jako HiTec Optima?

Příspěvek od ellet »

prikrylm píše:
ned 02. úno 2020 7:47:09
...Takové napájení by některým FrSky přijímačům taky slušelo. :)
V čem vidíš nějakou zvláštní výhodu? RX Frsky taky vrací hodnotu napětí na vstupních svorkách (max. je ale nižší), protože "vnitřní" honota napětí za stabilizátorem je 3,3 V a napájení serv lze vždycky oddělit.

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 649
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: Přijímače napájené jako HiTec Optima?

Příspěvek od prikrylm »

Třeba to, že máš v telemetrii rovnou napětí na baterce. Co je na BEC mě zas až tak nezajímá. Už jen proto, že pokud je tak nízké, že je problém, tak se to nedozvíš, protože ti to nemá kdo poslat. :)
Napadlo mě, že pokud umí přijímač fungovat přímo na baterku, je to kapku spolehlivější, jak ho živit z externího BEC. Zase, když se člověk zamyslí, jako že by se s tím externím BEC něco stalo, tak se to sice dozvíš, ale to je tak všechno, poletucha jde stejně k zemi..

Nevím. Přišlo mi to minimálně zajímavé.
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 629
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Přijímače napájené jako HiTec Optima?

Příspěvek od ellet »

Pravda, ten strop 10V pro RX FrSky to omezuje, já používám BEC, tak jsem se musel kouknout kolik to vlastně je. Pro 3S by se to dalo ještě realizovat použitím třeba zenery (v serii do kladné napájecí větve) pro snižení "plovoucího" napájecího napětí a tento pokles přičíst v koef. pro výpočet v TX. Úbytek na zeneře bych viděl jako dostatečně konstantní.
Nebo trochu upravit RX - přepojení měřícího pinu. Něco podobnýho bylo i na starších RX FrSky (propojkou).

Uživatelský avatar
pstasek
Příspěvky: 189
Registrován: pát 26. dub 2019 21:21:55

Re: Přijímače napájené jako HiTec Optima?

Příspěvek od pstasek »

Pro měření pohonných aku je FLVSS nebo MLVSS a měří jednotlivé články. Pokud to v letadle dává smysl, používá se RB-xx pro redundantní napájení palubní elektroniky.

Odpovědět

Zpět na „Obecně o přijímačích“