TD SR12 - pad modelu

Flyingman
Příspěvky: 13
Registrován: sob 21. říj 2023 12:14:00

TD SR12 - pad modelu

Příspěvek od Flyingman »

Dobry den pane Urbanku,

Mel bych dotaz ohledne prijimace. Respektive, rozjebal jsem ero a vypada to, ze to zpusobil prijimac. Mam tam TD SR12. Kratce po startu jeste v relativne male vysce kopanec jak od kone a letadlo slo neovladatelne vykrutem do zeme.
Uz kdyz jsem sel k letadlu, tak jsem porad videl uroven signalu 100%, ale prestal jsem v telemetrii videt napeti na vstupu Ain, kde mam privedene napeti akumulatoru. Ted to ted ukazuje stale 0.0V. Prijimac ranu nedostal. Takze jsem tak nejak vydedukoval, co se asi mohlo stat.
Myslim si, ze se neco proprdlo v tom vnitrnim delici na vstupu prijimace, doslo ke kratkodobemu zkratu a chvilkovemu vypadku napajeni a s tim k nejakemu nekontrolovanemu pohybu serv.
Podle manualu je rozsah napeti na analogovem vstupu 0 - 35V. Pouzivam 3 nebo 4 clanek, takze napeti hluboko pod maximem. Nez jsem presel na FrSKY, tak jsem obdobne pouzival orientacni mereni baterky na prijimacich Hitec a nikdy jsem nezaznamenal problem.
Tak jsem z toho rozpacity a jednak se chci zeptat, jestli jste se s necim podobnym nesetkali a co s tim. Mam obavy ten prijimac dal pouzivat, i kdyz to vypada, ze krome toho analogoveho vstupu dal normalne funguje, ale jestli mu verit, to je otazka. Preci jen, skoda na eru neni mala.

Diky za odpoved,
Tomas Cirman

Uživatelský avatar
juraj.jurej
Příspěvky: 561
Registrován: úte 30. dub 2019 7:09:35

Re: TD SR12 - pad modelu

Příspěvek od juraj.jurej »

Prijímač má funkciu záznamu údajov (čiernej skrinky).
Mohol si tam zistiť čo sa asi stalo.
FrSky Tandem X20

Flyingman
Příspěvky: 13
Registrován: sob 21. říj 2023 12:14:00

Re: TD SR12 - pad modelu

Příspěvek od Flyingman »

To me dneska take napadlo, musim jeste najit jak :)
...
Tak jsem to zkusil a obavam se, ze z cerne skrinky nic nevyctu. Stahl jsem cernou skrinku do souboru a je tam to same, co na displeji, tedy jen hodnoty min a max a navic jen od posledniho zapnuti. Jsem tak nejak doufal, ze tam budou treba ulozene hodnoty v case, ale to bych asi chtel moc. Takze jestli to neumi nic vic, tak ani bezprostedne po letu bych nic kloudneho nezjistil.. respektive mozna bych vycetl, ze se resetoval prijimac, ale ne v dusledku ceho. Samozrejme jeste za predpokladu, ze po havarii zustane pripojena baterka.

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1678
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: TD SR12 - pad modelu

Příspěvek od Jan Urbánek »

Zatim nikdo nehlasil zadne problemy s merenim analogu.
Ted to nic neukazuje ani po preparovani?

Flyingman
Příspěvky: 13
Registrován: sob 21. říj 2023 12:14:00

Re: TD SR12 - pad modelu

Příspěvek od Flyingman »

Pratele, sypu si popel na hlavu :? Ten analogovy vstup neodesel. Ten maly konekturek na prijimaci ma akorat obcas blby dotek, to ale nemelo vliv. Takze chyba je uuuplne nekde jinde..

Odpovědět

Zpět na „Obecně o přijímačích“