Nejde mi naparovat prijimac

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Nejde mi naparovat prijimac

Příspěvek od Jan Urbánek »

Posledni dobou se mnozi dotazy na parovani prijimacu. Dusledkem je nova verze FW co byva v nove nakoupenych prijimacich a neaktualizace Vaseho radia - ma starsi verzi.
Radio totiz krom Opentx obsahuje firmware vysilaciho modulu. s Opentx to nema nic spolecneho (detaily zde viewtopic.php?f=45&t=331).

Firmware pro radia jsou zde i s popisem situace viewtopic.php?f=40&t=303

Aktualizace interniho modulu lze snadno z SD karty kuprikladu zde ukazka
X9Lite (aplikovatelne pro radia s opentx) - viewtopic.php?f=37&t=181

Tato aktualizace tedy povysi verzi vysilaciho modulu a pujdou Vam naparovat nove prijiamce ale stare prijimace bude potreba take aktualizovat. Je to nize v popisu jak lze aktualizovat prijimace.

Druha cesta je stahnout starsi FW do prijimace a ponizit verzi FW v prijimaci ale tim prichazime o vylepseni v aktualizaci. Starsi FW lze nalezt ne strankach FrSky https://www.frsky-rc.com/download/
Najdeme si typ prijimace a firmware ACCST D16 a dame dole history firmware
image.png

Dulezite upozorneni. Flashovani komponent je citlivy proces. Zajistete, aby pripojeni prijimacu behem procesu flesovani bylo pevne a dobre vodive aby nedoslo k selhani procesu fleshovani. Pokud se neposkodi procesor a jeho bootloader lze fleshovani opakovat i kdyz se komunikace rozpadla nebo jste zvolili spatny soubor. Flash jde opakovat takze zpravidla nehrozi zadne nebezpeci.

Zpět na „Obecně o přijímačích“