Volantovka - kéž by.

Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 358
Registrován: pát 26. dub 2019 17:34:47

Re: Volantovka - kéž by.

Příspěvek od Bořík »

Halóóó .... FrSkaji .... tak už něco dej dohromady, čeká na to spousta modelářů ! ;)

Uživatelský avatar
juraj.jurej
Příspěvky: 558
Registrován: úte 30. dub 2019 7:09:35

Re: Volantovka - kéž by.

Příspěvek od juraj.jurej »

Bořík píše:
čtv 19. lis 2020 11:37:07
Halóóó .... FrSkaji .... tak už něco dej dohromady, čeká na to spousta modelářů ! ;)
Teraz majú hlavu v smútku z Horusu X20 a Thandemu. Možno sa už potom ľady pohnú. Tiež by som nieakú do budúcna na ľoďku prijal.
FrSky Tandem X20

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Volantovka - kéž by.

Příspěvek od Jan Urbánek »

Ptal jsem se, bez odpopvedi :(

modrus
Příspěvky: 25
Registrován: sob 27. dub 2019 18:12:20

Re: Volantovka - kéž by.

Příspěvek od modrus »

Něco nového v tomto směru? Uvažují nad novým rádiem tak zdali je nějaká bližší vize nebo naopak utopie ...

modrus
Příspěvky: 25
Registrován: sob 27. dub 2019 18:12:20

Re: Volantovka - kéž by.

Příspěvek od modrus »

A tak jsem to vyřešil konkurencí, škoda, co už ... Tož toto téma se pro mě pro nejbližší roky uzavírá.
Přílohy
816D012A-79C9-4AA6-BFB3-EEC6CAC3EA01.jpeg
Naposledy upravil(a) modrus dne čtv 28. led 2021 23:24:40, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 358
Registrován: pát 26. dub 2019 17:34:47

Re: Volantovka - kéž by.

Příspěvek od Bořík »

Škoda, že to hlavní mu chybí: OpenTx. A aspoň 10 kanálů.

sakulajda
Příspěvky: 123
Registrován: pát 26. dub 2019 21:24:30

Re: Volantovka - kéž by.

Příspěvek od sakulajda »

vypada dobře, zelená barva supr, ale 5 kanálů pro mě zkrátka málo :(

Uživatelský avatar
Woita
Příspěvky: 120
Registrován: ned 28. dub 2019 21:09:33
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: Volantovka - kéž by.

Příspěvek od Woita »

Klucí víte co by to chtělo vyvinout? Ze 3D tiskárny krásnou skořápku, pár vhodných profi dílů (např. volant) a strčit do toho vnitřek z nějaké OpenTX maličké vysílačky - třeba X-lite (nevím jestli by se to vešlo). Kvalitní kůží polepit úchopy atd...
A byla by volantovka bezkonkurenční. Kdybych dělal auta, určitě bych se do toho pustil.. 8-)

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 649
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: Volantovka - kéž by.

Příspěvek od prikrylm »

Zkoušel jsi projít stránku 2 tohoto vlákna? :)
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 358
Registrován: pát 26. dub 2019 17:34:47

Re: Volantovka - kéž by.

Příspěvek od Bořík »

To máš Woito naprostou pravdu: nebylo by to tak obtížné to přes 3D tisk zrealizovat. Ale na druhou stranu: když to jde udělat amatérsky, o co jednodušší by to bylo pro firmu, jako je FrSky. Má vše potřebné, upravil by se pajšlík z X-Lite. Stačí jen vytvořit slušný obal, což by neměl být takový problém, když volantovku už dělá skoro každá firma a dokonce i takové, co nedělají modely, ale jen hračky.

Uživatelský avatar
pstasek
Příspěvky: 189
Registrován: pát 26. dub 2019 21:21:55

Re: Volantovka - kéž by.

Příspěvek od pstasek »

Další docela zajímavá volantovka založená na QX7: Taranis Pistola

https://www.thingiverse.com/thing:2552696
image.png

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 649
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: Volantovka - kéž by.

Příspěvek od prikrylm »

Tak tahle se mi právě vůbec nelíbila, je na můj vkus taková "ježatá", kvůli tomu jsem si navrhoval tu svou. I když ta má zase jiné mouchy. Ale kolega pilot F1 si hrozně pochvaluje 180° rozsah volantu. :) A mě příjde na dráhové modely taky prima. Ten rozsah.
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Uživatelský avatar
pstasek
Příspěvky: 189
Registrován: pát 26. dub 2019 21:21:55

Re: Volantovka - kéž by.

Příspěvek od pstasek »

prikrylm píše:
úte 06. dub 2021 20:39:25
Tak tahle se mi právě vůbec nelíbila
Já dělám do letadel, tak neumím posoudit, jen že jsem na ni náhodou narazil a vím, že se tu řešily, tak jsem si říkal, že by někomu mohl link pomoci ;)

Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 358
Registrován: pát 26. dub 2019 17:34:47

Re: Volantovka - kéž by.

Příspěvek od Bořík »

Z hlediska ergonomie naprostý propadák - je vidět, že autor nasázel ovládací prvky tam, kde bylo místo a zrovna nad tím snadným přístupem moc nepřemýšlel. Jinak to ovládání s rozsahem 180° bych osobně nechtěl - ukroutil bych si zápěstí. Navíc větší rozsah rozhodně zpomaluje ovládání. Na trial určitě dobrý, na rychlejší jízdu už asi ne.

sakulajda
Příspěvky: 123
Registrován: pát 26. dub 2019 21:24:30

Re: Volantovka - kéž by.

Příspěvek od sakulajda »

Taky uz sem musel resit dalsi Tx, takze treti vysilac flysky gt3c s psx firmware.

Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 358
Registrován: pát 26. dub 2019 17:34:47

Re: Volantovka - kéž by.

Příspěvek od Bořík »

To je právě to, co nechci - vytloukat klín klínem. Cpát někam nějaký nekomfortní SW se mi vůbec nelíbí. Další kanály nejsou rovnocenné, ovládají se krkolomně, nedají se nastavit parametry jako u těch základních ... prostě nic moc a je právě obrovská škoda, že ještě není k dispozici volantovka s OpenTx.
FrSky je relativně velká firma a když si dokáže někdo vytisknout nebo jinak vyrobit plášť na OpenTx, tak by to pro takovou firmu mělo být otázkou chvilky.

sakulajda
Příspěvky: 123
Registrován: pát 26. dub 2019 21:24:30

Re: Volantovka - kéž by.

Příspěvek od sakulajda »

Jenze kluk ma narozky, terenak je nachystane a cim ho ovladat ze. A kdyz uz sou ty gt3c masinky doma dve stejne, tak hold budou tri. Nekomfortni ten rozsirene soft sice je, ale to co potrebuji nastavim (plyn, volant, svetla, majaky, navijak, zvuky, ... ). A pak se vetsinou v te vysilacce leta nehrabu. Lepsi nez dratem do voka a za dobrou cenu pro malyho kluka. Kouzlo OpenTX by bylo supr, nehledě na telemtrii, ta mi hodně chybí. Díval jsem se na ten spektrum dx5 výše a chybí mu vážně jen více kanálů a opentx :) A myslím, že tohle je velká díra na trhu, ale možná se pletu.

sakulajda
Příspěvky: 123
Registrován: pát 26. dub 2019 21:24:30

Re: Volantovka - kéž by.

Příspěvek od sakulajda »

Tak a je to tady zas. 4 auta tri vysilacky. Kdyz prinde navsteva, tak jedna kara stoji. Toz co, dalsky FS Gt3c, ci neco jineho, nebo ...?
Minimum 6 kanalu, ideal 8, ten spektrum v tomto vlaknu je paradni, i bych do nej sel, ale 5 kanalu nestaci :(


Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 358
Registrován: pát 26. dub 2019 17:34:47

Re: Volantovka - kéž by.

Příspěvek od Bořík »

Žádná sláva ... kanálů sice dost, ale ovládací prvky chybí. Ergonomie klasická ( tedy špatná ) a jediné, co je docela přínosné, je ten držák mobilu - to je fajn vychytávka, dobrý nápad.

Odpovědět

Zpět na „Obecně o rádiích“