FrSKY dotazy

Subrt
Příspěvky: 21
Registrován: úte 24. říj 2023 7:11:01

FrSKY dotazy

Příspěvek od Subrt »

Ahoj jsem tu nový a jmenuji se Zdeněk Šubrt je mi 74 let ale pořád ještě " akrobatím".
Přecházím z Graupner HOTT na FrSKY. Mám objednaný Tx Tandem XE.
Potřebovla bych vědět zda 8 - 12 kanálové přijímače Archer mají stejnou úroveň pevnosti spojení nebo zda jsou třeba 12 kanálové odolnější oproti 8 kanálovým.
Děkuji za názor.

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1678
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: FrSKY dotazy

Příspěvek od Jan Urbánek »

Protokol ACCESS je 24kanalovy, sklada se z 3 casti vzdy po 8 kanalech tzn muzeme urcit jaky rozsah kanalu se vysila.
Pokud budu posilat 8 k trva to 7ms. Dalsich 8k dalsich 7ms a dalsich 8k dalsich 7ms. Tzn pokud budu posilat 16k bude rychlosat prenosu cyklicky 14ms a 24 cyklicky 21ms. Ale to neznamena ze tim zhorsim chovani protokolu protoze chci nacpat vic kanalu do nejakeho limitovaneho casu prote se cas prodlouzi.
Z toho plyne pocet kanalu nemeni kvalitu vysialani.
Pocet kanalu meni jen jak casto se kanal obnovi tedy prijdou informace o tom kanalu, prikladne u 16k to bude jednou na 14ms = 0,014s.

Subrt
Příspěvky: 21
Registrován: úte 24. říj 2023 7:11:01

Re: FrSKY dotazy

Příspěvek od Subrt »

Děkuji za odpověď. Já jsem měl na mysli spíš jestli tam není rozdílná citlivost , odolnost proti rušení, třeba i na vnitřní rušení, např servy nebo benzínovými motory atd.

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1678
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: FrSKY dotazy

Příspěvek od Jan Urbánek »

Ty prijimace jsou v podstate stejne, stejne soucastky RF, je jen otazkou kolik vystupu se vyvvede. Nektere maji treba jiny procesor kvuli zapojeni vice vytupu ale to celkovou spolehlivost nemeni.
Nektere prijimace jako R6 nemaji zvysenou ochranu ze zapalovani, ale je to prijimac co do spalovaku nepatri je to prtavej prijimac. Na spalovaky vetsinou clovek pouzije R8 a R10 popripade TD R10 a vyssi.

Subrt
Příspěvky: 21
Registrován: úte 24. říj 2023 7:11:01

Re: FrSKY dotazy

Příspěvek od Subrt »

Děkuji za odpověď.

Odpovědět

Zpět na „Obecně o rádiích“