Volantovka - kéž by.

Odpovědět
ChipLarry
Příspěvky: 1
Registrován: stř 22. kvě 2024 10:01:06

Re: Volantovka - kéž by.

Příspěvek od ChipLarry »

Potrebujem pomoc s výberom ESC + motora
Takže tu niekto lieta s dynamickými lietadlami https://www.dynamrc.com/ Ak áno, postavili ste si vlastné a aké lietadlo odporúčate pre úplného začiatočníka?

Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 364
Registrován: pát 26. dub 2019 17:34:47

Re: Volantovka - kéž by.

Příspěvek od Bořík »

Co má společného volantovka s letadlem ?

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 660
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: Volantovka - kéž by.

Příspěvek od prikrylm »

Bořík píše:
ned 24. pro 2023 10:32:58
Nechtěl jsem přejít k jiné značce, ale asi nezbude nic jiného. MT-12 není až tak úplně podle mých představ, ale na rozdíl od FrSky aspoň EXISTUJE.
Však nepřecházíš. Jen doplňuješ. :)

Já jsem zase z MT-12 stále nadšený. Co nevyhovuje?
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik létajících, jezdících a plavajícich strojů)

Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 364
Registrován: pát 26. dub 2019 17:34:47

Re: Volantovka - kéž by.

Příspěvek od Bořík »

Protože mým prvotním zájmem jsou expedice, tak nevyhovuje ergonomie - nedosáhnu palcem na volant, abych řídil jednou rukou. To např. umožňovala i prastará MC 756 od Graupnera.
Jinak je MT-12 docela fajn.

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 660
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: Volantovka - kéž by.

Příspěvek od prikrylm »

Jestli jsem se dobře díval na "Futabí" 7PXR, tak ten díl, co drží volant je, když né shodný, tak extrémně podobný. Nemá Futaba něco na výměnu pro expedice?
A při nejhorším se dá něco "dobastlit", třeba dotisknout, vyrobit vlastní kousek s volantem, nebo tak něco. Pokud bych se nudil, můžu zkusit něco navrhnout, vyzkouším, zveřejním....
Na expedice by ještě nemusel být špatný koncept, co jsem viděl u HotRC.
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik létajících, jezdících a plavajícich strojů)

Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 364
Registrován: pát 26. dub 2019 17:34:47

Re: Volantovka - kéž by.

Příspěvek od Bořík »

Tu MT12 asi koupím, bude dobrá i na ovládání tanků. Když už tedy ta samostatná vývojová pracovnice u FrSky toho zatím moc nevyvinula.

sakulajda
Příspěvky: 127
Registrován: pát 26. dub 2019 21:24:30

Re: Volantovka - kéž by.

Příspěvek od sakulajda »

Mt12 ma vic verzi, studoval nekdo co a jak?
Asi uz to taky nevydrzim, kanaly a mixy na flyskyne nestihaji a pakovkou frsky to neni voni.
Diky

Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 364
Registrován: pát 26. dub 2019 17:34:47

Re: Volantovka - kéž by.

Příspěvek od Bořík »

Jsou tam verze regionu ( svět - evropa ) a verze VF modulu ( multi a ELRS ). Takže region je jasný a pro mě je vhodnější volba 4in1, protože je k dispozici dost levných přijímačů jiných značek. ELRS je sice hodně dobrá vychytávka, ale pro moje modely není třeba super výkonný a kvalitní přenos. Na auta a lodě stačí klasický přenos.

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 660
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: Volantovka - kéž by.

Příspěvek od prikrylm »

sakulajda píše:
ned 26. kvě 2024 11:58:54
Mt12 ma vic verzi, studoval nekdo co a jak?
Asi uz to taky nevydrzim, kanaly a mixy na flyskyne nestihaji a pakovkou frsky to neni voni.
Diky
Co vím, tak akorát ELRS nebo 4in1 (EU a nonEU se pak dá přehrát). Protože jsem poslední dobou ujetý na ELRS, tak jsem pořídil ELRS verzi. Na jiné protokoly se dá přidat Light modul. Zbytek info, co vím je v tom linku a kolem kousek toho vlákna.
Nějakou dobu v obouchaném F3K Maia (uhlík, anténa "na prase" mezi dráty a servy) testuju 5ch ELRS za ~250 Kč, takže i na ELRS jsou levné, funkční přijímače. Navíc je telemetrický a má přímo na sobě měření napájecí baterie (do 30V).
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik létajících, jezdících a plavajícich strojů)

sakulajda
Příspěvky: 127
Registrován: pát 26. dub 2019 21:24:30

Re: Volantovka - kéž by.

Příspěvek od sakulajda »

Bez telemetrie baterky bych uz nechtel. Koukam, studuju, asi to zkusim.

sakulajda
Příspěvky: 127
Registrován: pát 26. dub 2019 21:24:30

Re: Volantovka - kéž by.

Příspěvek od sakulajda »

Jak to maji prijimace radiolink elrs s sbus? Bez toho se v modelech tez neobejdu - zkusenosti?
Diky

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 660
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: Volantovka - kéž by.

Příspěvek od prikrylm »

Všechny ELRS přijímače (minimálně ty, co mám), umí nastavit sériovou linku na některý z protokolů: CRSF, s.bus, SUMD, DJI,, nově HoTT telemetry. CRSF a s.bus buď invertované nebo neinvertované. PWM přijímače, pokud přímo nemají vyvedenou sériovku někde extra, umí vyhradit dva "kanály" na Rx a Tx signál sériovky. (viz https://www.expresslrs.org/software/serial-protocols/ ) Co vím, tak sériovky většinou nesnesou (nebo se nedoporučuje) 5V logiku. Používají logiku 3,3V.
Pokud by byl zájem někde se slézt na pivo či na letiště, dotlačím nějaké "kousky" (přijímače, vysílač), vyzkoušíme, pokecáme... :)
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik létajících, jezdících a plavajícich strojů)

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 660
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: Volantovka - kéž by.

Příspěvek od prikrylm »

Na MT-12 nebo Futaba 7PXR (ty volanty jsou tak nějak stejné) mám první návrh volantu pro expedice. Už mám jeden vytištěný a vyzkoušený exemplář předchozí verze... Zítra natisknu, vyzkouším, vyfotím. :)

Případně, kdyby byly nějaké rady zkušených, co s tou páčkou na palec ... je TO dvoudílné, páčka se dá, když tak vyměnit. Ještě mě napadlo, vyrobit ji nastavitelně teleskopickou, ale ...
image.png
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik létajících, jezdících a plavajícich strojů)

Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 364
Registrován: pát 26. dub 2019 17:34:47

Re: Volantovka - kéž by.

Příspěvek od Bořík »

To prohnutí páčky jsem měl také tak a raději jsem to předělal naopak - aby palec jakoby zapadl do "důlku". Ale i takto to je mnohem lepší, jak bez toho.

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 660
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: Volantovka - kéž by.

Příspěvek od prikrylm »

Ono TO není "úplně FrSky", tak možná pokračování raději tu: http://rcmania.cz/viewtopic.php?f=38&t=93460
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik létajících, jezdících a plavajícich strojů)

sakulajda
Příspěvky: 127
Registrován: pát 26. dub 2019 21:24:30

Re: Volantovka - kéž by.

Příspěvek od sakulajda »

prikrylm píše:
stř 29. kvě 2024 7:33:21
Pokud by byl zájem někde se slézt na pivo či na letiště, dotlačím nějaké "kousky" (přijímače, vysílač), vyzkoušíme, pokecáme... :)
Ahoj
Super nabídka, zkusím někdy nějaký čas vyšetřit. Přes Brno snad trefím ;)
Kulda

Odpovědět

Zpět na „Obecně o rádiích“