ACCST 2.1 - dulezita aktualizace

Stávající protokol 2013-2019
Odpovědět
modrus
Příspěvky: 25
Registrován: sob 27. dub 2019 18:12:20

Re: ACCST 2.0 - dulezita aktualizace

Příspěvek od modrus »

Pořád je nutné pro aktualizaci firmware vysílacího modulu v X12S dočasně přejít na FrOS nebo se to dá nějak provést i z OpenTX a flash přes STK?

Uživatelský avatar
Michal1PA
Příspěvky: 40
Registrován: sob 27. dub 2019 9:04:36

Re: ACCST 2.0 - dulezita aktualizace

Příspěvek od Michal1PA »

Ono je to tak, že zákazníci RCStudia dostávají aktualizační balíček, kde jsou všechny potřebné soubory k jejich vysílačům, včetně textového souboru s popisem.

Od Beta verzie neprišlo nič !
Michal

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 629
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: ACCST 2.0 - dulezita aktualizace

Příspěvek od ellet »

Njn, v té větě jsem zapomněl napsat - po vydání a řádném vyzkoušení nové verze systému, nemám FrSkyOS a jeho uživatelé mají trochu smůlu. Trochu mě omlouvá, že jsem to psal v odpovědi uživateli OpenTx a tam nějaký balíčky byly.

virdzek
Příspěvky: 72
Registrován: úte 06. srp 2019 16:05:55

Re: ACCST 2.0 - dulezita aktualizace

Příspěvek od virdzek »

modrus píše:
čtv 30. dub 2020 23:11:46
Pořád je nutné pro aktualizaci firmware vysílacího modulu v X12S dočasně přejít na FrOS nebo se to dá nějak provést i z OpenTX a flash přes STK?
Na X12s to ide to aj z OpenTX , robil som to vcera. Najprv som updatol OpenTx na 2.3.7. , potom som nahral pomocou Usb kabla firmware vysielacieho modulu do adresara "Firmware" na karte a potom som vo vysielaci cez "System>Karta>Firmware" nasiel aktualizacny subor na modul a cez podrzanie "enter" cez volbu "flash vnitrniho modulu"

Islo to bez problemov .

Bohuzial mi nesiel z vysielaca flasnut prijimac G-RX8 . Prepojil som vysielac kablom v vymenenym pinmi Red-Black na jednej strane , zapaja sa do sachty na ext.modul - a teoreticky to malo ist - napodobuje sa tym flash externeho modulu, ale hadzalo to chybu a neslo to (nieco ako zariadenie nema odozvu).
Prijimac len namodro blikol ale flash ani nezacal . Flash som skusal bez pripojenych servo kablov a senzorov - len cisty prijimac ale neslo mi to.

Takze som si objednal STK a zatial som sa vratil k povodnemu firmwaru intern.modulu , aby som mohol lietat kym mi STK pride..

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 649
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: ACCST 2.0 - dulezita aktualizace

Příspěvek od prikrylm »

Teď jsem flashoval G-RX8 a bez problémů.
Nedal jsi sport obráceně? Vypojená všechna serva a ESC? Raději?
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 649
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: ACCST 2.0 - dulezita aktualizace

Příspěvek od prikrylm »

Stručně:
- nahrál jsem všude 2.1.x a na zemi všechno funguje.
- S8R jsem přenechal multiprotokolovému modulu
- virdzek, Slováci jsou jiná rasa? :)

Podrobněji:
Jak to tady tak čtu, tak i já jsem se rozhodl vybavit svá zařízení komunikačním protokolem ACCST v2. Dokonce se nemuselo ani znovu párovat. Všechno jsem to nahrál z X-lite, tamní port krmí zařízení pěti voly. U Zorra a koptery se mi nechtěly odojovat ESC, takže u updatu Zorro pípal motorem a Prasolet pípal KKčkovým pípátkem. Na zemi se jevilo spojení s rádiem v pořádku. V ostatních případech jsem ESC odpojoval, ale serva jsem nechal jak jsou. V některých případech zůstaly netečné, někdy si bzukly. Má modely jen s malými servy a byly max 4. Prošlo mi to. (až si budu zase stěžovat, že mi nejede X-lite, vzpomenu si na vyživování serv s.portem :) )

Výjimku tvoří S8R v malé Cessně. Tam ACCST v2 není. Takže jsem ji jen "přepároval" na multiprotokol modul (MPM). Ukázalo se, že v S8R je nějaký starší FW (pravděpodobně z listopadu 2018), se kterým se MPM sice spárovalo, ale komunikace prakticky nefungovala. Když jsem ale do S8R nahrál FW z června 2019, tak se vše pronikavě zlepšilo.

Uvidíme venku.
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

virdzek
Příspěvky: 72
Registrován: úte 06. srp 2019 16:05:55

Re: ACCST 2.0 - dulezita aktualizace

Příspěvek od virdzek »

prikrylm píše:
pát 01. kvě 2020 12:00:20
Teď jsem flashoval G-RX8 a bez problémů.
Nedal jsi sport obráceně? Vypojená všechna serva a ESC? Raději?
Kontroloval som to , kukal som aj zapojenia a videa, ale neslo mi to. Vsetko odpojene, na kabli som vymenil cerv/cierny pin (na jednej strane) , prijimac len blikol a na vysielaci naskocilo hlasenie ze zariadenie nereaguje.
Este poskusam az bude cas , mozno som len nesikovny :) snad to prijimac prezije, mam ho rad :D

Edit: Zabudol som napisat , flash prijimaca X8R mi isiel OK.
Takze bol asi naozaj problem v kabli , alebo zly kontakt. Uvidim neskor...
(G-RX8 ma iny konektor na S-port ako X8R takze som pouzival iny kabel)
Naposledy upravil(a) virdzek dne pát 01. kvě 2020 13:28:37, celkem upraveno 1 x.

otompotom
Příspěvky: 13
Registrován: ned 28. črc 2019 13:19:46

Re: ACCST 2.0 - dulezita aktualizace

Příspěvek od otompotom »

Ahoj já jsem flešoval též. Pomocí STK, se zapojenými servy. Napájení baterií a od STK odpojený +. A v pohodě.

Odesláno z mého LM-G710 pomocí Tapatalk


Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 649
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: ACCST 2.0 - dulezita aktualizace

Příspěvek od prikrylm »

virdzek píše:
pát 01. kvě 2020 13:09:38
Kontroloval som to , kukal som aj zapojenia a videa, ale neslo mi to. Vsetko odpojene, na kabli som vymenil cerv/cierny pin (na jednej strane) , prijimac len blikol a na vysielaci naskocilo hlasenie ze zariadenie nereaguje.
Este poskusam az bude cas , mozno som len nesikovny :) snad to prijimac prezije, mam ho rad :D
To bude jen nějaká blbost.
Vesměs u všech přijímačů mi z modelu "trčí" s.port kabel, kde je MLVSS nebo ho tam strkám (páč jich mám málo). Takže krom odpojení ESC jsem je tak nějak zvládl naflashovat, aniž jsem je tahal z modelů.
Dívám se, že ten G-RX8 má na s.port konektor se 4 piny, kde je + - s. port a A (analog in) a na rozdíl od třeba X4R nejsou vedle sebe. G-RX8 má proti X4R ty - a A prohozené. Tohle bych zkusil prověřit.

To mě přivedlo na myšlenku, že jsem updatoval 7 přijímačů a když bych bral X4R a X4RSB jako různé, tak žádné dva nebyly stejné. :)
Takže jsem úspěšně updatoval a na stole vyzkoušel:
XM+, X8R, X4R a X4RSB (stejný FW), RX8R pro, RX6R, G-RX8

Ještě mám S8R, ale tam FW zatím není. Resp, pak mám ještě S6R ve formuli, ale tu má teď jiný pilot a tam spíš budu chtít zkusit ACCESS, protože ve volantovce mám ACCESSable rx modul....
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

virdzek
Příspěvky: 72
Registrován: úte 06. srp 2019 16:05:55

Re: ACCST 2.0 - dulezita aktualizace

Příspěvek od virdzek »

Vdaka za info, este som to vyskusal a prisiel na chybu.
Kabel som mal zapojeny dobre , na strane maleho 4-pinu som pouzil kabel so senzoru ktory tam mam zapojeny tak ta strana bola ok.
Ale ako som vymienal na druhom konci cierny a cerveny pin tak tam je taka mala poistka proti zasunutiu kontaktu pri zapajani konektora.
A ako som to menil tak som ju ulomil a tym padom sa mi pri zasuvani spojili len 2 kontakty miesto vsetkych troch.
Teraz uz flash G-RX8 prebehol v poriadku a aspon na zemi je prijimac funkcny :)
RSSI vyborne, myslim ze je vyssie nez predtym.
Skusane zatial len nablizko , to moze byt len zmena v zmene vypoctu RSSI , ako tu myslim niekde pisal p. Urbanek.

Takze chyba (zase) bola v mojej "sikovnosti" :-) mal by som si zacat zvykat, lepsie to uz nebude :)

Tak z prijimacov uz ma caka len flash S8R , tam musim pockat na firmware , ale zatial ho nepouzivam tak ma to az tak netrapi...

DIky vsetkym za nakopnutie ;-)

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: ACCST 2.0 - dulezita aktualizace

Příspěvek od Jan Urbánek »

Do prvniho postu vlozeny FW a popis aktualizaci.

virdzek
Příspěvky: 72
Registrován: úte 06. srp 2019 16:05:55

Re: ACCST 2.0 - dulezita aktualizace

Příspěvek od virdzek »

Jan Urbánek píše:
stř 13. kvě 2020 15:17:25
Do prvniho postu vlozeny FW a popis aktualizaci.
Paráda , dakujeme ;-)

Macil
Příspěvky: 32
Registrován: sob 27. dub 2019 15:03:42

Re: ACCST 2.0 - dulezita aktualizace

Příspěvek od Macil »

Ale stále tam chýba FW pre SxR prijímače. Mám síce len jeden, ale je v činnej službe a apgrejdom by som ho odstavil. Ako to teda vyzerá s FW pre tieto prijímače?

sakulajda
Příspěvky: 123
Registrován: pát 26. dub 2019 21:24:30

Re: ACCST 2.0 - dulezita aktualizace

Příspěvek od sakulajda »

Zdravím
Když aktualizuji vysílací modul vysílače na poslední verzi a mám FrSky XSR-SIM https://rcstudio.cz/cs/prislusenstvi/58 ... r-sim.html - asi po aktualizaci komunikovat nebude, lze jej aktualizovat?
Díky

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: ACCST 2.0 - dulezita aktualizace

Příspěvek od Jan Urbánek »

na SxR se prave pracuje,
XSRSIM tam ma FW pro aktualizaci

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: ACCST 2.0 - dulezita aktualizace

Příspěvek od Jan Urbánek »

SxR-ACCST_2.1.0_20200515.zip
(212.93 KiB) Staženo 408 x
Pro odvazne testovaci S8R

opraveno
S8R quick mode startup slowly
S8R Aileron Inversion Problem in V-Tail-mode
S8R not moving surfaces during Self Check when using SBUS

Uživatelský avatar
Michal1PA
Příspěvky: 40
Registrován: sob 27. dub 2019 9:04:36

Re: ACCST 2.0 - dulezita aktualizace

Příspěvek od Michal1PA »

Zdravím
ked vložím súbor aktualizácie ACCST 2.0 na SD kartu do súboru FIRMWARE a spustím aktualizáciu ale
aktualizácia neprebehne, čo robím zle?
Michal

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: ACCST 2.0 - dulezita aktualizace

Příspěvek od Jan Urbánek »

Jaky soubor tam davate?

Uživatelský avatar
Michal1PA
Příspěvky: 40
Registrován: sob 27. dub 2019 9:04:36

Re: ACCST 2.0 - dulezita aktualizace

Příspěvek od Michal1PA »

Je to súbor
IXJT ACCST 2.1.0.LBT frk

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: ACCST 2.0 - dulezita aktualizace

Příspěvek od Jan Urbánek »

Jake radio a co to napise nenapise udela a neudela

Odpovědět

Zpět na „ACCST“