ACCST 2.1 - dulezita aktualizace

Stávající protokol 2013-2019
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: ACCST 2.0 - dulezita aktualizace

Příspěvek od Jan Urbánek »

LordBender píše:
pon 30. bře 2020 12:25:41
Dobrý den

Měl bych dotaz jestli nedělám něco špatně. Mám Taranis QX7S s XJT modulem na verzi 2.3.7 a nahrál jsem do S8R ACCST-V2.0.1. Nahrál jsem to přes Radio a nahrání proběhlo úspěšně, ale po nahrání mi nejdou zařízení spárovat.

Když tam vrátím starou verzi tak to funguje bez problémů.

Děkuji za rady
Opentx je jen operacni system, pro parovani je potreba nahrat i FW do vysilaciho modulu, ovsem i tak bych zatim pockal

Tlapa
Příspěvky: 5
Registrován: sob 27. dub 2019 14:19:09

Re: ACCST 2.0 - dulezita aktualizace

Příspěvek od Tlapa »

Georgejm píše:
pát 07. úno 2020 9:45:42
s problémem stávajícího protokolu ACCST, který se vyskytl v Německu, jsem se potkal i já, na volné louce kde nikde široko daleko nebyl. Odvezl jsem éro domů a vše fungovalo naprosto v pořádku. Odjel jsem zpět a stejný problém, plná výchylka klapek a nešlo nic ovládat. Mám vysílač Taranis QX7, přijímač S6R. Na jiném místě s touto konfigurací létání naprosto OK, minimálně dalších 15 startů. Po výměně přijímače se problém na té kritické louce opakoval pouze na jiném kanále. Mám celkem 4 éra osazená stejně S6R a na jiných místech létání naprosto bez problémů.
Nedávno se mi s X7 stalo něco podobného. Na louce, kam chodím občas lítat, se mi po zapnutí modelu stalo, že jsem měl na kanálu výškovky výchylky pouze +25 až +100%. Koukal jsem na to jak puk. Je to jednoduchý tříkanálový větroň s G-RX8 tak jsem procházel nastavení a nikde nebyla žádná změna, vše jak má být. Nastavil jsem tedy schválně ze stejného vstupu na jiný kanál a vše bylo ok. Zkusmo jsem s tím šel opatrně nahoru a bez problémů. Poté jsem doma vrátil signál na původní kanál a v pořádku. Nedovedl jsem si to vysvětlit, na té louce nikdo nebyl, lítám tam roky, vždy bez problémů. Pouze asi 200m je vysoké napětí, ale dávám na něj pozor a vždy žádný problém...

Xixao
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 02. dub 2020 21:02:51

Re: ACCST 2.0 - dulezita aktualizace

Příspěvek od Xixao »

Dobrý den
Mám X-Lite ovladač a chtě jsem se zeptat jestli bude aktualizace ACCST možná i pro ně
Děkuji

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: ACCST 2.0 - dulezita aktualizace

Příspěvek od Jan Urbánek »

Ano bude dostupna, zde jsou testovaci FW
https://github.com/FrSkyRC/Firmware-Tes ... s%20v2.1.0

Zadrob
Příspěvky: 11
Registrován: ned 05. dub 2020 18:57:13
Bydliště: Hradec Králové

Re: ACCST 2.0 - dulezita aktualizace

Příspěvek od Zadrob »

ACCST 2.1.0

Jen kdyby to někoho zajímalo, laboroval jsem s S8R...

verze 2.0.1 (i s 2.0.1 firmware modulu iXJT - mám Horus X12S) nechodila, blbla telemetrie, nešlo nastavit přes skripty...
musel jsem se vrátit k verzi z 5/2019 a iXJT 1.6.06

teď jsem tam zkusil verzi 2.1.0 (pro S8R i iXJT) a chodí to, zdá se dobře.
Nemusel jsem znovu kalibrovat, zdá se, že si to kalibraci pamatuje (při spuštění skriptu na kalibraci to ukazovalo správná čísla X, Y, Z os)
pamatovalo si to i nastavení parametrů a spárování s vysílačem.

Zkoušel jsem i update firmware se servy, jde to, ale musí se napájet kvůli servům ne z vysílače ale z BEC, nebo z extra aku, a tím pádem se s vysílačem propojuje jen 2 dráty (zem a SmartPort)
Karel - X12S, Access, Accst, R9, R9M, RB20, RB30, Gas Suite

Uživatelský avatar
JoskaPilot
Příspěvky: 30
Registrován: ned 28. črc 2019 12:55:16

Re: ACCST 2.0 - dulezita aktualizace

Příspěvek od JoskaPilot »

Zdravím
Tak to kluci čínský totálně podělali , nebo nevím jak si jinak vysvětlit že na oficiálním webu zmizely starší stabilní FW co jsem na nich lítal do teď. Jak XJT do vysílače tak do přijímače zmizely a zustali neodladěné 2.0.1 a 2.1.0
Je tam pouze odkaz na history a to pouze jeden starší ...
Třeba u R9M poslední verze blbne a ne při každém zapnutí přijímače se s páruje telemetrie , a kdo by chtěl starší FW tak má hold smůlu pokud si ho někde nezálohoval.
Vypadá to na nátlak na zakoupení nového vysílače s Acces protokolem
Pokud se mýlím tak mě opravte .

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: ACCST 2.0 - dulezita aktualizace

Příspěvek od Jan Urbánek »

No to jsem jim psal, ze to podelali, misto toho aby udelali zalozku ACCST D16 2.x tak to smazli.

Uživatelský avatar
pstasek
Příspěvky: 189
Registrován: pát 26. dub 2019 21:21:55

Re: ACCST 2.0 - dulezita aktualizace

Příspěvek od pstasek »

Pro informaci, podle reakcí několika lidí na Facebooku stále zlobí párování i ve verzi 2.1.0, konkrétně Horusy s SxR přijímači.

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: ACCST 2.0 - dulezita aktualizace

Příspěvek od Jan Urbánek »

Vcera oficialne vysla aktualizace 2.1 pro ACCST D16. Je tak potreba aktualizovat jak radio tak prijimace. Dulezite je, pouzit u vsech prijimacu a radia verzi 2.1.
Tzn u radii se aktualizuje modul XJT nebo iXJT - tzv interni modul.
Rozlisujeme tyto moduly:
XJT - spolecne pro Taranis, Taranis Plus, Taranis E, XJT modul, QX7
iXJT Horus - pro X12S a X10
iXJT Xlite - pro X-lite
XJT lite - pro Xjte lite modul

FW pro prijimace najdete u prijimacu.

Vzdy uzivejte firmware s oznacenim LBT pro EU. Priklad nazvu souboru XJT_ACCST_2.1.0_LBT.frk

https://www.frsky-rc.com/download/

Momentalne nejsou znamy zadne chyby. Existuje hlseni o zamrznuti cisel z telemetrie u GRX8, ale nepodarilo se tuto chybu po nekolik dni replikovat. Nemuselo tedy jit o chybu protokolu.

Karel Š
Příspěvky: 15
Registrován: pát 26. dub 2019 16:36:28

Re: ACCST 2.0 - dulezita aktualizace

Příspěvek od Karel Š »

Dobrá zpráva !
Koukám, že protokol ACCST 2.1 není ještě u všech přijímačů, např. u S8R je v.2.0.1, takže ještě čekat :-(

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: ACCST 2.0 - dulezita aktualizace

Příspěvek od Jan Urbánek »

Ano SxR bude pravdepodobne jeste tento tyden.

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 629
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: ACCST 2.0 - dulezita aktualizace

Příspěvek od ellet »

Právě jsem si přečetl info o vydání nové verze ACCESS 2.1 a zaujala mě tato věta:
"4 pridan FLR - ukazatel ztratovosti paketu (nutny OpentX 2.3.8)"
Lze očekávat, že se to objeví i u fw ACCST?
Ptám se, protože mám přijímač, který umí ACCST D16 (LBT i FCC) a senzor ztráty paketu umí taky. Bohužel fw je neznačkový.
Pro značkový přijímač (konkrétně X6R) mám ke stejnému účelu externí senzor (GitHub - Tadango - vstup SBus, výstup Sport ).

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: ACCST 2.0 - dulezita aktualizace

Příspěvek od Jan Urbánek »

Nyni pouze u ACCESS. Mozna pozdeji jak se bude delat neco s ACCST.
Tadango meri jen to co mu dovolime. :lol: Tzn zavisi na tom, jestli FL flag oznacime nebo neoznacime jako chybny.

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 629
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: ACCST 2.0 - dulezita aktualizace

Příspěvek od ellet »

Jan Urbánek píše:
pát 24. dub 2020 10:54:34
Nyni pouze u ACCESS. Mozna pozdeji jak se bude delat neco s ACCST.
Tadango meri jen to co mu dovolime. :lol: Tzn zavisi na tom, jestli FL flag oznacime nebo neoznacime jako chybny.
Jen to co mu dovolíme...pokud se chlubíme protokolem SBus, tak to vidím skoro jako povinost, je to součást protokolu, který FrSky přijala, ale pravda je, že se na to spolehnout nedá (to je ale spíš smutný).

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: ACCST 2.0 - dulezita aktualizace

Příspěvek od Jan Urbánek »

Sbus ale neni nijak spojen s prenosem. Je to seriovy protokol ktery je generovan prijimacem. Ty flags jsou soucasti SBUS ale nikdy nevite jak jsou generovany a jestli s nima neni nejak manipulovano. To si kazdy muze nastavit jak chce tedy jakakoli znacka co pouziva sbus.
Naproti tomu FLR je generovan primo z prenosu.
Bude existovat VFR (valid fram rate) coz bude 100% -FLR a bude posuzovano podle poslednich 100paketu.

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 629
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: ACCST 2.0 - dulezita aktualizace

Příspěvek od ellet »

Jak jsou flagy generovány nevidím jako podstatný. Důležitý je co má vyjadřovat a to je dáno (flag pro failsafe by měl být taky jasný). Alespoň si to tak představuju, rozumy o problematice sbírám "kde se dá" . Nebo je to jinak? Taky nevím, co by FrSky nějakým šprajcem asi tak získal.
Tomu VFR ale nerozumím. Posuzovat posledních 100 paketů...Jak? A jak se vlastně počítá FLR?

Kdyby to dali u FrSky do fw přijímačů ACCST D16, určitě bych nehledal náhradní řešení. Z odpovědi vidím, že to na řadě není.

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: ACCST 2.0 - dulezita aktualizace

Příspěvek od Jan Urbánek »

Flag o failsafe je jasny ten musi naskocit kdyz prijimac spadne do FS.
Ty lost framy jsou ale diskutabilni. Co nam to rekne, jedine to, ze daný frame byl prijat vadny. Tzn je pravdepodobne spatny. Jenomze kdyz prijimac sbus generuje jako poskytovatel kanalu nema to tak smysl.


VFR tedy valid frame rate je 100% - FLR je vysledne info o kvalite. 100 paketu zasebou v poradku je 100%

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 629
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: ACCST 2.0 - dulezita aktualizace

Příspěvek od ellet »

Jan Urbánek píše:
sob 25. dub 2020 15:25:57
. Co nam to rekne, jedine to, ze daný frame byl prijat vadny. ...
Děkuji, při sledování určeného počtu framů to samozřejmě stačí k vyhodnocení kvality signálu přijatého přijímačem., proto je tam arduino.
V jiném příspěvku ale vidím dotaz na senzor F000 tuším že u G-RX přijímače. Dohledal jsem, že by to měl být právě senzor ztracených rámců, jen nevím jestli se to týká ACCST. Svítá tedy nadělje?

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: ACCST 2.0 - dulezita aktualizace

Příspěvek od Jan Urbánek »

Ano, pisu ze FLR potrebuje 2.3.8 resp nocni verzi a stabilni bude tedy 2.3.8

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 629
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: ACCST 2.0 - dulezita aktualizace

Příspěvek od ellet »

To je dobrá zpráva, že potřebuje OTX 2.3.8 jsem našel ale nebylo mně jasný, jestli se to netýtá jen ACCESS.

Odpovědět

Zpět na „ACCST“