ACCST 2.1 - dulezita aktualizace

Stávající protokol 2013-2019
Odpovědět
zlutak23
Příspěvky: 19
Registrován: ned 26. kvě 2019 21:43:13

Re: ACCST 2.0 - dulezita aktualizace

Příspěvek od zlutak23 »

Jan Urbánek píše:
stř 22. dub 2020 12:13:09
Vcera oficialne vysla aktualizace 2.1 pro ACCST D16. Je tak potreba aktualizovat jak radio tak prijimace. Dulezite je, pouzit u vsech prijimacu a radia verzi 2.1.
Tzn u radii se aktualizuje modul XJT nebo iXJT - tzv interni modul.
Rozlisujeme tyto moduly:
XJT - spolecne pro Taranis, Taranis Plus, Taranis E, XJT modul, QX7
iXJT Horus - pro X12S a X10
iXJT Xlite - pro X-lite
XJT lite - pro Xjte lite modul

FW pro prijimace najdete u prijimacu.

Vzdy uzivejte firmware s oznacenim LBT pro EU. Priklad nazvu souboru XJT_ACCST_2.1.0_LBT.frk

https://www.frsky-rc.com/download/

Momentalne nejsou znamy zadne chyby. Existuje hlseni o zamrznuti cisel z telemetrie u GRX8, ale nepodarilo se tuto chybu po nekolik dni replikovat. Nemuselo tedy jit o chybu protokolu.

Dobrý den, dá se s jistotou říct, že je to finální verze? Nerad bych aktualizoval několik přijímačů a za měsíc to dělal znova...

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 630
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: ACCST 2.0 - dulezita aktualizace

Příspěvek od ellet »

zlutak23 píše:
ned 26. dub 2020 21:01:50
Dobrý den, dá se s jistotou říct, že je to finální verze? Nerad bych aktualizoval několik přijímačů a za měsíc to dělal znova...
Finální verze je ta, kterou FrSky uvolnila na svých stránkách ke stažení, protože po řadě testů jak už bylo psáno - nejsou známé žádné chyby. Testování provádí nejen FrSky ale účastní se ho řada dalších lidí, jak asi víš. Co chceš slyšet víc? Nikdo ti nemůže dát záruku, že se něco neobjeví, nemělo by to být nic zásadního ale vždycky bývá rozumný chvíli počkat. Nové verze budou ale pořád. Každý si musí zvolit sám, jak se k tomu postaví. (Já jsem pro začátek flashnul externí modul a jeden přijímač.)

Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 358
Registrován: pát 26. dub 2019 17:34:47

Re: ACCST 2.0 - dulezita aktualizace

Příspěvek od Bořík »

Budou po aktualizaci ACCST 2.1 D16 fungovat i všechny přijímače v režimu D8 ?

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 630
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: ACCST 2.0 - dulezita aktualizace

Příspěvek od ellet »

Bořík píše:
ned 26. dub 2020 22:19:41
Budou po aktualizaci ACCST 2.1 D16 fungovat i všechny přijímače v režimu D8 ?
Vůbec by mě nenapadlo proč by to nemělo chodit, ale pro jistotu jsem to zkusil. Na externím XJT modulu po aktualizaci D8 funguje.

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: ACCST 2.0 - dulezita aktualizace

Příspěvek od Jan Urbánek »

D8 zustava jak je.

K VFR ten bude dostupny jen v ACCESS, pokud se bude delat nejaka aktualizace ACCST je jista sance ze se prida.

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 630
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: ACCST 2.0 - dulezita aktualizace

Příspěvek od ellet »

Njn, beru na vědomí a děkuji za upřesnění.

Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 358
Registrován: pát 26. dub 2019 17:34:47

Re: ACCST 2.0 - dulezita aktualizace

Příspěvek od Bořík »

Díky, časem naberu odvahu to aktualizovat.

petas
Příspěvky: 23
Registrován: pát 24. led 2020 22:27:47

Re: ACCST 2.0 - dulezita aktualizace

Příspěvek od petas »

V pátek jsem aktualizoval modul Horuse X10Exp. + X8R v elektroakrobatu na v. 2.1.0. V sobotu jsem s tím létal. Dnes jsem provětral 2m benziňáka, také s X8R. Celkově asi 1,5 h létání. Nevyskytl se žádný problém, žádná hláška o nízkém signálu... Range test u obou modelů bezpečně potvrdil poměrně značné zvýšení dosahu signálu. Takže já jsem spokojený. Tak kluci, nebojte se, aktualizujte a lítejte. :D

Uživatelský avatar
ivkucera
Příspěvky: 14
Registrován: pát 03. kvě 2019 19:23:24
Bydliště: Hradec Králové

Re: ACCST 2.0 - dulezita aktualizace

Příspěvek od ivkucera »

Mohu potvrdit, též zatím spokojenost. U Horus X12S jsem dal verzi 1.6.07 s iXJT v2.1.0 (FrSky OS) + 1x X8R a 3x X6R. (Jen helikoptéry) . Už 10 letů a logy vypadají dobře.
Horus X12S+FrSkyOS, MiniTitanE325S+Spirit, Goblin500+Spirit, Devil380+Spirit, Goblin700 Sport+Spirit

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: ACCST 2.0 - dulezita aktualizace

Příspěvek od Jan Urbánek »

Diky za zpetnou vazbu, taky se s tim drbou od prosince :lol:

Uživatelský avatar
Michal1PA
Příspěvky: 40
Registrován: sob 27. dub 2019 9:04:36

Re: ACCST 2.0 - dulezita aktualizace

Příspěvek od Michal1PA »

Dobrý deň.
Všetko je pekné že to funguje ako má ale nebude od veci sem dať aj návod ako sa to aktualizuje a čo k tomu treba.
A dať sem presne tie súbory ktoré sa majú aktualizovať a nie len odkaz!
Lebo veľa starších ľudí má s toho prvú hokejovú ligu.
Michal

virdzek
Příspěvky: 72
Registrován: úte 06. srp 2019 16:05:55

Re: ACCST 2.0 - dulezita aktualizace

Příspěvek od virdzek »

Tiez sa prihovaram za to keby p.Urbanek alebo niekto iny ochotny sem hodil presny navod co a ako treba aktualizovat ak chcem trebars ACCTS 2.1.
Viacej protokolov, desiatky roznych verzii, niektore chybove...

Mam v tom poriadny gulas, clovek aby mal na to vysoku skolu...

Moje otazky su napr.:

1. V radiu ( Horus X12S - z RC studia - zaciatok r.2019 ) musim aktualizovat Opentx a aj interny modul , takze dve aktualizacie alebo staci jedna a je to vsetko po kope ?
2. Ako su oznacene verzie pre Opentx a ako pre interny modul ? ako ich rozoznam podla nazvu ?
3. Ako PRESNE sa to robi ? Robi sa to pri zapnutom ci vypnutom vysielaci ? Ktore sa musi robit prve ? Ako to prepojit? Kde je zadrhel ?

4. Mam prijimace X8R , S8R a G-RX8 (ACCTS z RC studia - zaciatok r.2019 ) - Co presne na prepalenie firmwaru potrebujem ? Potrebujem na to nejake zariadenie (ake ? ) , kabel (aky? ) alebo to pojde z vysielaca ? A akoo ? A ak treba nejake udelatko , staci jedno na vsetky alebo budem potrebovat viac druhov ?

Boze taketo zlozite to snad nema ziadna ina firma....

chjaj

petas
Příspěvky: 23
Registrován: pát 24. led 2020 22:27:47

Re: ACCST 2.0 - dulezita aktualizace

Příspěvek od petas »

Vážení kolegové ze Slovenska. Rozhodně Vás nechci urazit, ale dovolím si poznámku, že všechny odpovědi na Vaše dotazy již byly mnohokrát vyřčeny. Řeší se to stále dokola. Chce to jen trochu snahy a hledání. Na internetu máte i videa v češtině jak na to, pánové Urbánek a Mrázek je připravili a dali volně k dispozici všem uživatelům zařízení FRSKY. (Za což jim patří velký dík.) Pokud jste natolik zdatní, že zvládáte vkládat příspěvky do tohoto fóra, věřím tomu, že zvládnete i aktualizaci Vašich rádií. Držím palce. :)

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 630
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: ACCST 2.0 - dulezita aktualizace

Příspěvek od ellet »

virdzek píše:
čtv 30. dub 2020 15:59:54
...Mam v tom poriadny gulas, clovek aby mal na to vysoku skolu...
Ono je to tak, že zákazníci RCStudia dostávají aktualizační balíček, kde jsou všechny potřebné soubory k jejich vysílačům, včetně textového souboru s popisem.
Ostatní si musí pomoct sami, není to však nic složitého. Soubory sem dávat nebudu, neudělám ani podrobný popis, protože by to bylo dost dlouhý a na úkor přehlednosti. Videa RCStudia jsou snad dost jasná (videa p.Mrázka asi taky, ale to by mě narostly dost dlouhý fousy, tak ty nesleduji). Pokusím se ale trochu ty informace utřídit.
Vysílač lze rozdělit na dvě části. OpenTx (nebo jiný systém) se stará o komunikaci s uživatelem, t.j. o páčky, přepínače, zobrazení, přehrávání zvuků a pod. Dál je ve vysílači RF modul (vysílací modul), který dostává výsledek "co vytvoří" OpenTx. Jaký komunikační protokol bude použitý pro komunikaci s přijímačem, má zcela na starosti vysílací modul. Když chci změnit protokol, musím tedy aktualizovat vysílací modul. Po změně vysílacího protokolu (na př. z ACCST V1 na ACCST V2) musím aktualizonat i přijímače, to je snad jasný. OpenTx je třeba aktualizovat taky, protože starý OpenTx nemusí umět plně obsloužit nové položky nového protokolu (pokud vím, momentálně to není nutné).
Kde se dá co stáhnout snad víš.
Ješte teda doplním. Pokud ti jde o přechod na ACCTS 2.1 a máš Horus X12S stáhni si tady soubor ze sekce FIRMWARE - iXJT. a aktualizuj interní vysílací modul, (potom ještě přijímače).
Naposledy upravil(a) ellet dne čtv 30. dub 2020 19:58:59, celkem upraveno 6 x.

virdzek
Příspěvky: 72
Registrován: úte 06. srp 2019 16:05:55

Re: ACCST 2.0 - dulezita aktualizace

Příspěvek od virdzek »

petas píše:
čtv 30. dub 2020 17:48:43
Vážení kolegové ze Slovenska. Rozhodně Vás nechci urazit, ale dovolím si poznámku, že všechny odpovědi na Vaše dotazy již byly mnohokrát vyřčeny. Řeší se to stále dokola. Chce to jen trochu snahy a hledání. Na internetu máte i videa v češtině jak na to, pánové Urbánek a Mrázek je připravili a dali volně k dispozici všem uživatelům zařízení FRSKY. (Za což jim patří velký dík.) Pokud jste natolik zdatní, že zvládáte vkládat příspěvky do tohoto fóra, věřím tomu, že zvládnete i aktualizaci Vašich rádií. Držím palce. :)
Ak nevies alebo nechces poradit tak neodpovedaj a svoje rasisticke reci si nechaj na ine fora alebo niekam na FB , sem sa to naozaj nehodi...
A tvoja nenavist ku Slovensku nikoho nezaujima...

Uživatelský avatar
ivkucera
Příspěvky: 14
Registrován: pát 03. kvě 2019 19:23:24
Bydliště: Hradec Králové

Re: ACCST 2.0 - dulezita aktualizace

Příspěvek od ivkucera »

Ahoj, nač tak silná slova. Nejsem žádný rasista a chci se zastat "petas". Je mi 62 let a nejsem žádný ajťák (živím se rukama). Přesto musím dát petasovi za pravdu.
Jsou dvě možnosti: buď pohodlný a lítej s blbým pocitem na to co do teď, a nebo se snaž pro to něco udělat - aktualizovat. Ale abych nebyl jenom chytrej, tak tě navedu jak jsem to dělal já, s IQ houpacího koně.
Nejdříve jsem na RC Studio shlédnul toto: https://rcstudio.cz/cs/blog/firmware-b16.html
Pak jsem koupil toto: https://rcstudio.cz/cs/prislusenstvi/27 ... &results=8
Tímto jsem aktualizoval přijímače X6R a X8R (vložit soubor jsem neumím - mám IQ houpacího koně. Ale dá se stáhnout na tomto odkazu: https://www.frsky-rc.com/download/ (pochopitelně poslední verzi)
To jsou přijímače.

Vysílač mám X12S s operačním systémem FrSky. (ne OpenTX)
Zde mi nešlo dle videa aktualizovat jen modul iXJT, tak že jsem zde: https://www.frsky-rc.com/horus-x12s/ nahrál celou poslední verzi FrSkyOS.
(Je sice v Angličtině, ale plně funkční - aspoň jsem zatím nepřišel na to, co nefunguje).
Osobně si myslím, že těch pár výrazů v AJ se dá naučit a u rádia je to někdy lepší než něco počeštěný.
Tož tak, držím palce ať se daří.
Horus X12S+FrSkyOS, MiniTitanE325S+Spirit, Goblin500+Spirit, Devil380+Spirit, Goblin700 Sport+Spirit

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 630
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: ACCST 2.0 - dulezita aktualizace

Příspěvek od ellet »

ivkucera píše:
čtv 30. dub 2020 20:42:14
...Pak jsem koupil toto:..
Trochu to zbytečně komplikuješ, STK nepotřebuje a taky nemá FrSkyOS.

Uživatelský avatar
ivkucera
Příspěvky: 14
Registrován: pát 03. kvě 2019 19:23:24
Bydliště: Hradec Králové

Re: ACCST 2.0 - dulezita aktualizace

Příspěvek od ivkucera »

Dobře, ale já se chtěl zastat petase, protože to napsal správně. A dále jsem popsal jak jsem postupoval u mě.

PS: poraď mu lépe co potřebuje přímo "virdzek"
Horus X12S+FrSkyOS, MiniTitanE325S+Spirit, Goblin500+Spirit, Devil380+Spirit, Goblin700 Sport+Spirit

petas
Příspěvky: 23
Registrován: pát 24. led 2020 22:27:47

Re: ACCST 2.0 - dulezita aktualizace

Příspěvek od petas »

No to tedy koukám. Nevím co napsat. Raději snad vůbec nic, nebo jen děkuji, IVKUCERA.

zlutak23
Příspěvky: 19
Registrován: ned 26. kvě 2019 21:43:13

Re: ACCST 2.0 - dulezita aktualizace

Příspěvek od zlutak23 »

Pokud používám 1.3.04L Beta Frsky OS (X10S) bude mi fungovat aktualizace 2.1.0 iXJT modulu na této beta verzi? ofiko verze v CZ stále v nedohlednu nerad bych šel do anglické verze jako IVKUCERA.

A ješte by mě zajímalo zda je nutné po aktualiazci iXJT 2.1.0 modulu na X10S aktualizovat XSR-SIMtáké na 2.1.0? a jak?

díky za postřehy.

Odpovědět

Zpět na „ACCST“