Horus X12S problém s přijímačem S8R

Peggy
Příspěvky: 14
Registrován: úte 21. dub 2020 17:20:22

Horus X12S problém s přijímačem S8R

Příspěvek od Peggy »

Zdravím.
Mám problém spřijímačem S8R a to vlastní vinou a potřeboval bych pomoc.
Propojil jsem S8R přes SBUS Spirit PRO. Vše nastavil ( nedělal jsem to poprvé,už mám tři Heli takto propojené) a vše chodilo tak jak má.
Ale Heli je dost složitá a tak bych potřeboval více kanálů na podvozek, dvířka,osvětlení atd... a tak mě napadlo že když to mám přes SBUS (Nikdy jsem to dříve nezkoušel) tak by mi mělo jet 16 kanálů. Tak jsem křidělka,výškovku, směrovku na vysílači přiřadil na 10,11,12 kanál abych si fyzicky uvolnil ty tři kanály do kterých bych zapojil ty navíc věci a zapnu to jednotka najela v pohodě příjímač taky ale povely nereagovaly. Tak jsem to na radiu vrátil zpátky a ehle nereaguje to už taky. vím že jsem něco totálně podělal. Tak mě napadlo přehrát Fimware S8R. Mám FrSky STK a kdysi jsem to už u jednoho příjímače taky S8R přehrával a v pohodě. Tak jsem si stáhnul s RC Studia v.1.7 do PC. Pak jsem si otevřel prográmek FrSky Update Sport co je v tom balíčku a přes něj jsem stáhnul jeden stěch Fimvaru co je pro S8R. Vše projelo podle mě korektně a když zkusím znovu přijímač a to už rovnou napájení a jedno servo, tak 7 a8 a 4 kanál jede v pohodě,ale zbytek nereaguje. Upřimně bud jsem to nák odpálil a nebo něco dělám blbě třeba to přehrání Fimweru. Zkoušel jsem Fimware snad všechny co tam jsou v nabýdce,ale výsledek je stejný. Přijímač je nový. Upřimně si nevím rady a byl bych moc rád kdyby ste mi pomohly a i řekli že jsem hovado a totálně jsem ho zničil.
Můžete prosím pomoc.

martin tintera
Příspěvky: 2
Registrován: sob 16. lis 2019 20:42:46

Re: Horus X12S problém s přijímačem S8R

Příspěvek od martin tintera »

pokud se serva na ostatních kanálech vůbec nehýbou, sázel bych na nastavení krajních poloh podle videa


Peggy
Příspěvky: 14
Registrován: úte 21. dub 2020 17:20:22

Re: Horus X12S problém s přijímačem S8R

Příspěvek od Peggy »

Moc děkuju.
Video pomohlo a díky RC-Studio ještě že ty videa pro nás dělají.
Stačilo přes radio v Lua script S8R v nastavení vypnout stabilizaci a tím pádem ihned jdou všechny kanály.
Akorát nechápu jak se ta stabilizace mohla sama od sebe zapnout, když jsem nic nenastavoval ani v lua scriptu nezapínal.
To mi prostě nejde do hlavy. Přijímač přišel nový a po vybalení a napárování používán jen pře SBUS. Používám ho pouze jen jako osmikanálový přijímač na Heli. Takže stabi pro letadlo já tady nevyužiju,
Je to pro mě záhada,jak se to mohla ta stabilizace sama zapnout. Diky videu jsem na to přišel. jak jí vypnout.
Ještě jednou díky a kdyby někdo věděl a vysvětlil jak se ta stabi mohla sama zapnout aníž bych jí nastavoval budu moc rád.
Ještě se zeptám,jestli by někdo poradil,jak využít těch 16 kanálů přes SBUS popřípadě i spojit dva přijímače.
Tohle jsem nikdy nedělal.
Díky za vše.

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Horus X12S problém s přijímačem S8R

Příspěvek od Jan Urbánek »

Stabilizace je z tovarny zapnyta v rezimu Quickmode, preci jen to je stabilizacni prijimac :), kdo potrebuje vypne si ji.

Peggy
Příspěvky: 14
Registrován: úte 21. dub 2020 17:20:22

Re: Horus X12S problém s přijímačem S8R

Příspěvek od Peggy »

Díky.
Už jsem jak v manuálu,tak i ve videich na to přišel. Jsem Ňouma že jsem se nejdříve nepodíval a pořádně nenaštudoval manuál. Ale chybama se člověk učí.
Chci se ještě zeptat,dá se u S8R propojit dva přijímače S8R abych měl jeden 8ch a druhý od 9 do 16ch jako to jde u X8R ???
Nikde to nemohu najít zda to de či nejde.
Pomohlo by mi stručné info.
Díky

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 630
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Horus X12S problém s přijímačem S8R

Příspěvek od ellet »

A musíš mít dva přijímače? Nastačil by převodník S.Bus/PWM? Kanálů by bylo dost.
A ke stabilizaci - čím víc čtu, tím víc si myslím, že by bylo rozumnější default nastavení tohoto přijímače - bez stabilizace. Vedlo by to (možná) ke čtení návodu a snad by ubylo stížností na funkci.

Peggy
Příspěvky: 14
Registrován: úte 21. dub 2020 17:20:22

Re: Horus X12S problém s přijímačem S8R

Příspěvek od Peggy »

Díky za info.

Odpovědět

Zpět na „Horus X12S“