Neukoncovano nabijeni s orig. Aku

nemox
Příspěvky: 41
Registrován: pon 02. pro 2019 19:41:51

Neukoncovano nabijeni s orig. Aku

Příspěvek od nemox »

Zdravim,
Horus mi cca rok neukoncuje nabijeni, je nejaka ficura jak poznat, kde je chyba? Diky

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Neukoncovano nabijeni s orig. Aku

Příspěvek od Jan Urbánek »

Zkusil byvch baterii vyndat a dat na normalni nabijec, jestli detekuje Delta tedy jev pri nabiti.

nemox
Příspěvky: 41
Registrován: pon 02. pro 2019 19:41:51

Re: Neukoncovano nabijeni s orig. Aku

Příspěvek od nemox »

Brubnu, kolik mA mam nastavit 0.25 C? To mi prijde jako min proud pro delta peak dostacujici, nebo vice ? Diky

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Neukoncovano nabijeni s orig. Aku

Příspěvek od Jan Urbánek »

tak 400-600mA bych dal

nemox
Příspěvky: 41
Registrován: pon 02. pro 2019 19:41:51

Re: Neukoncovano nabijeni s orig. Aku

Příspěvek od nemox »

Tak, jsem nechal projit tri kola nabij a vybij . 1800mAh pri vybijeni na 8V, plus minus nejake drobne. Proud nabij i vybij 0.5A. Delta vzdy ukoncila. Je k tomu nabij modulu nejake schema? Abych nemusel uplne tapat? Diky

nemox
Příspěvky: 41
Registrován: pon 02. pro 2019 19:41:51

Re: Neukoncovano nabijeni s orig. Aku

Příspěvek od nemox »

Jeste info, nabijecka mela nastaven 20mV deltapeak.

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Neukoncovano nabijeni s orig. Aku

Příspěvek od Jan Urbánek »

Pokud je v zaruce vymenime nabijeci desticku, pokud ne nevim jestli stoji za 300kc se v tom vrtat
https://rcstudio.cz/cs/nahradni-dily/34 ... horus.html

nemox
Příspěvky: 41
Registrován: pon 02. pro 2019 19:41:51

Re: Neukoncovano nabijeni s orig. Aku

Příspěvek od nemox »

Diky

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 649
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: Neukoncovano nabijeni s orig. Aku

Příspěvek od prikrylm »

U X12S se mi taky neukončuje nabíjení a ještě v sys menu Hardware, kde je "kalibrace" napětí baterie, napětí "poskakuje" až o 0,5V tam a zpátky. Víc když je větší odběr (víc podsvíceno).

Souvisí tyto dvě věci? stará se nabíjecí deska taky o měření napětí? Nebo je "poskakování" normální?

... pořídím si novou nabíjecí desku....
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

nemox
Příspěvky: 41
Registrován: pon 02. pro 2019 19:41:51

Re: Neukoncovano nabijeni s orig. Aku

Příspěvek od nemox »

Napětí mi taky poskakuje, to na fci nema vliv. Vyměnil jsem aku za novou a už ukoncuje nabíjení v pohodě.

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 649
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: Neukoncovano nabijeni s orig. Aku

Příspěvek od prikrylm »

Aku za nový nebo novou nabíjecí desku?

Testuju, kolik aku snese a jsem někde na půlce kapacity a namotaných asi 7 hodin, což mi příjde jako úpolně v pohodě.

Na nabíječce jsem do aku nacpal asi 1700 mAh, což je (aspoň zatím) taky úplně v pohodě.
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

nemox
Příspěvky: 41
Registrován: pon 02. pro 2019 19:41:51

Re: Neukoncovano nabijeni s orig. Aku

Příspěvek od nemox »

Menil jsem jen, aku. Dal jsem novou z Enelopek slozenou a ukoncuje jako nova. Ta stara aku se venku tvarila gut , ale v radiu uz neukoncovala.

Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 358
Registrován: pát 26. dub 2019 17:34:47

Re: Neukoncovano nabijeni s orig. Aku

Příspěvek od Bořík »

Baterky jsou pájené a nebo v kostřičce ? Pokud jsou v kostřičce, tak jen málokterá nabíječka nabíjení ukončí. Přechodový odpor pružinek v kostřičce je natolik velký ( a hlavně kolísá ), že nabíječka nepozná deltapeek a vesele nabíjí do alelůja. V kombinaci se staršími a rozhozenými akumulátory je to docela běžný jev. Ale předpokládám, že baterky v kostřičce si do vysílačky už nikdo nedovolí dát ( pokud nejde o hračku pro děti ).

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 649
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: Neukoncovano nabijeni s orig. Aku

Příspěvek od prikrylm »

Baterky mi běžely asi 12h na simu se slabým viditelným podsvícením + +-10% času výrazné podsvícení (při nastavování, přepínání modelů,...), nějakou dobu jsem zkoušel i na simu s tím, že bylo zapnuté vysílání (2h), tak předpokládám, že tak +-8h standardního provozu rádio vydrží.
Bořík píše:
úte 18. kvě 2021 7:24:14
Baterky jsou pájené a nebo v kostřičce ?...Ale předpokládám, že baterky v kostřičce si do vysílačky už nikdo nedovolí dát ( pokud nejde o hračku pro děti ).
Baterky jsou v X12S (tuším) bodované.

V "kostřičce" (na pružných kontaktech) jsou baterky v X-Lite, v X9-lite, v X9D+ 2019... a to nejsou zrovna hračky. Pravda je tam kontaktů méně jak u 8xAA...
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 358
Registrován: pát 26. dub 2019 17:34:47

Re: Neukoncovano nabijeni s orig. Aku

Příspěvek od Bořík »

Zřejmě záleží na kostřičkách. Dříve dodávané firmou Graupner byl ten největší šunt, pružinky korodovaly a jejich kontakt s plochou baterky byl minimální. Navíc kostřička baterku hodně svírala a tak baterky nemusely dosednout na kontakt a hned byl problém.
Kostřičky s pružným páskem ( ne s pružinou ) jsou spolehlivější. Ale i tak je bodování nebo pájení mnohem lepší.

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 629
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Neukoncovano nabijeni s orig. Aku

Příspěvek od ellet »

Moje zkušenosti jsou podobný. Nevím jak je provedený „pružinový“ držák u FrSky vysílačů, ale obecně mám zkušenost dost špatnou a v mých vysílačích nemají místo. V minulosti se dalo spolehnout jen na držák od Modely, měl měděné řádně pájené a postříbřené kontakty, dost tvrdé pružiny a bylo to celé stažené průchozím šroubem (ještě ho mám :D ).
Přidám historickou kuriozitu.V dobách, kdy akumulátory v éru byly jen předmětem vášnivých debat v anarchistických kruzích (řečeno s klasikem), jsem použil pájený pack ze suchých článků. A ušatý větroň cca 2,5m, ve výšce cca 150m, zůstal neřiditelný v mírných kruzích. Kolegové sledovali éro autem a dovezli ho zpět z asi 1,5km vzdálené louky, kde bez poškození přistál. Příčina – lesklý plíšek (mínus) článku nebyl součástí kalíšku článku, ale jen držený „přilisovaný“ papírovým obalem článku.
Ještě přidám. Kolega mně věnoval "občas nefunkční" vysílač Cadet, byl to zase jen kontakt na napájecích článcích.

Odpovědět

Zpět na „Horus X12S“