Horus X12S Companion

Peggy
Příspěvky: 14
Registrován: úte 21. dub 2020 17:20:22

Horus X12S Companion

Příspěvek od Peggy »

Zdravím.Mám problém s verzema firmware v OpenTX. Mám ted nehráno v.2.3.7 a ten chodí OK jen RAS tam nereaguje. Nahrál jsem tam zpět 2.2.4 ten jsem měl před tím a tam ten RAS normálně chodí. Tak asi 2.3.7 je chyba. Jinak si to neumím vysvětlit.
Ještě jsem přišel na takové divné chování pri přehrávání firmware. Než jsem stahoval v.2.3.7 Tak jsem si v Companionu v2.2.4 stáhnul s radia modely s nastavením a obsah SD-karty do PC.( nedělám to poprvé, vždy jsem to tak dělal už od Taranisu) a nahrál jsem 2.3.7 Companion firmware do radia obsah SD-karty pro 2.3.7 taky zapnu radio vše v základu a pak nahrání zálohy modelů a nastavení radia přes companion a vše OK Radio nastaveno i s modelama.
Ale když jsem zkusil nahrát zpět ( jen na zkoušku ohledně toho RAS abych se ujistil že mi to chodí ) v.2.2.4 a to s Companion 2.2.4 stažené s Welcome OpenTX tak firmware se nahraje v pořádku obsah SD-Karty 2.2.4 taky nahrano. Zapnu radio opět vše v základu vše OK. Pak zapnu Companion 2.2.4 připojim radio nahraju zálohu modelu s nastavením radia zpět. Companion píše že je zapis proběhl v pořádku. Zapnu radio a ejhle displej černej ledka s červená a radio jde jen vypnout. Vždyt jsem tu zálohu modelů s nastavením radia zálohoval právě s v.2.2.4 A když nahraju v.2.3.7 +SD-kartu a pak zpět zálohu modelů s nastavením radia a toje stažené s 2.2.4 tak to ihned naskočí vše v pořádku a vše chodí jak má. Já vůbec nechápu, proč nemohu nahrát zpět tu starší verzi i s tou zálohou modelů a nastavením radia. Jde to jen nahrát v základu a vše bych musel nastavovat znovu. Což je nesmysl když tu zálohu mám.
A ještě jednu otázku Stáhnu si s OpenTX v.2.3.5 tu stáhnu nahraju otevřu Companion je 2.3.5 a pak kliknu na stáhnout firmware a ono mi to furt nabízí v.2.3.7 ne 2.3.5. Myslel jsem že když stáhnu určitou verzi companion, tak mi to bude nabízet tu samou verzi firmware a né furt tu nejvyšší co je aktuální.
Je zajímavý,že když stáhnu Companion 2.2.4 tak ten mi nabídne normálně firmware v.2.2.4
Je fakt že dlouho jsem jel na v2.2.4 bez problémů a už jsem delší dobu nenahrával novější verzi. Ale přiznám se že i v minulosti jsem neměl stím takový problém jako ted. Jsem s toho úplně zmatený co dělám špatně.
Bylo by možná náká rada či vysvětlení, abych se vyvyroval těmhle nervům.
Moc děkuju

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Horus X12S Companion

Příspěvek od Jan Urbánek »

Zaprve, Companion nabizi vzdy posledni verzi daneho milestone, tzn 2.2.x je posleni 2.2.4 u 2.3.x je to 2.3.7 tzn companion 2.3x bude nabizet 2.3.7.
Zaloha byla delana na 2.3.x? pokud ano soubory mohli byt prekonvertovany do 2.3 a pak zpet jsou neccitelne pro 2.2.
Idealni reseni u Horusu je zaloha 2 adresaru a to Radio a Models. Ty nesou nastaveni a modely. Zaloha jednoduchou kopii z SD, ne pres Companion. Pak je jiste v jakem stavu (verzi) soubory jsou.

Peggy
Příspěvky: 14
Registrován: úte 21. dub 2020 17:20:22

Re: Horus X12S Companion

Příspěvek od Peggy »

Je to jasný. Já si říkal že dělám něco blbě.
Díky za rozumné a jasné vysvětlení.
Teď mám jistotu že to mám aspoň v pořádku a do budoucna se aspoň už nebudu divit.
Moc děkuju.

Odpovědět

Zpět na „Horus X12S“