OpenTX 2.3.7 RAS

Peggy
Příspěvky: 14
Registrován: úte 21. dub 2020 17:20:22

OpenTX 2.3.7 RAS

Příspěvek od Peggy »

Zdravim.
Náhrál jsem si do X12S novou verzi OpenTX 2.3.7 a chtěl jsem se podívat na sílu signálu RAS
Ale nemohu ho tam nikde najít. Vše mi jinak chodí i jsem si prováděl Range test a vše OK. Ale proč tam není ten RAS ? Je to jen pro kontrolu nic zásadního ,ale překvapilo mě že tam není a nebo blbě koukám. Nevím.
Do ted jsem používal v. 2.2.4 a tam jsem to našel v pohodě.
Může někdo poradit kde hledat a nebo to prostě už tam není.
Díky.

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1674
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: OpenTX 2.3.7 RAS

Příspěvek od Jan Urbánek »

Zalozka Hardware uplne dole.

Peggy
Příspěvky: 14
Registrován: úte 21. dub 2020 17:20:22

Re: OpenTX 2.3.7 RAS

Příspěvek od Peggy »

Je to tam Děkuju.
Prosím ještě, na RAS mám 0 což je v pořádku, ale když zakryju rukou anténu,tak se my hodnota vůbec ani nehne stále jen 0 což mi příjde divný. Předtím u starší verze jsem to zakryl rukou a z 0 to vyskočilo třeba na 16 atd.. Tady se to ani nehne.
Ještě nevím zda tam má být na anténě nastaveno Internal, Ask, Per Model, Internal+External. Abych neco nepodělal.
Internal je zřejmě Interní anténa ,Internal+External tak to jsou obě antény,ale musí být našroubována i externí anténa, ale ty dvě nevím co znamenají. Používám pouze interní anténu, tak abych to měl dobře.
A proč ten RAS se po zakrytí antény nepohne?
Díky za odpověd.

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1674
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: OpenTX 2.3.7 RAS

Příspěvek od Jan Urbánek »

to jsou preference

Internal - vzdy se pojede na vnitrni
Ask - u kazdeho prepnuti modelu se zeptat
per model - nastaveni u modelu
Int-Ext - stale interni a externi

Nechapu proc to nenchali jak bylo u parovani toto nedava moc smysl.

Testuji to alobalem, udelat stit kolem anten.

Peggy
Příspěvky: 14
Registrován: úte 21. dub 2020 17:20:22

Re: OpenTX 2.3.7 RAS

Příspěvek od Peggy »

Děkuji za rychlou odpověd.
Vše je jasný.
Takže zakrývání rukou antény se ta hodnota ani nehne, to je marná snaha se o to už pokoušet jestli tomu dobře rozumím. A když se to zakryje alobalem, tak se ta hodnota přímo zde pohne? či se to musí zkoušet jinde. Trochu to stále nechápu. Je to prostě jiný než u té starší verze.

Peggy
Příspěvky: 14
Registrován: úte 21. dub 2020 17:20:22

Re: OpenTX 2.3.7 RAS

Příspěvek od Peggy »

Ted sem to zkusil tím alobalem a Vyskočí ihned (Problém s TX anténou! ) Ale RAS 0 A ani se nepohne.
Pak nechápu na co ten RAS tam je když to stále ukazuje 0

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1674
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: OpenTX 2.3.7 RAS

Příspěvek od Jan Urbánek »

na vezri 2.3.5 to funguje mozna 2.3.7 ma nejakou chybu.

Peggy
Příspěvky: 14
Registrován: úte 21. dub 2020 17:20:22

Re: OpenTX 2.3.7 RAS

Příspěvek od Peggy »

Je to tak. Nahrál jsem tam zpět 2.2.4 a tam ten RAS normálně chodí. Tak asi 2.3.7 je chyba. Jinak si to neumím vysvětlit.
Ještě jsem přišel na takové divné chování pri přehrávání firmware. Než jsem stahoval v.2.3.7 Tak jsem si v Companionu v2.2.4 stáhnul s radia modely s nastavením a obsah SD-karty do PC.( nedělám to poprvé, vždy jsem to tak dělal už od Taranisu) a nahrál jsem 2.3.7 Companion firmware do radia obsah SD-karty pro 2.3.7 taky zapnu radio vše v základu a pak nahrání zálohy modelů a nastavení radia přes companion a vše OK Radio nastaveno i s modelama.
Ale když jsem zkusil nahrát zpět ( jen na zkoušku ohledně toho RAS abych se ujistil že mi to chodí ) v.2.2.4 a to s Companion 2.2.4 stažené s Welcome OpenTX tak firmware se nahraje v pořádku obsah SD-Karty 2.2.4 taky nahrano. Zapnu radio opět vše v základu vše OK. Pak zapnu Companion 2.2.4 připojim radio nahraju zálohu modelu s nastavením radia zpět. Companion píše že je zapis proběhl v pořádku. Zapnu radio a ejhle displej černej ledka s červená a radio jde jen vypnout. Vždyt jsem tu zálohu modelů s nastavením radia zálohoval právě s v.2.2.4 A když nahraju v.2.3.7 +SD-kartu a pak zpět zálohu modelů s nastavením radia a toje stažené s 2.2.4 tak to ihned naskočí vše v pořádku a vše chodí jak má. Já vůbec nechápu, proč nemohu nahrát zpět tu starší verzi i s tou zálohou modelů a nastavením radia. Jde to jen nahrát v základu a vše bych musel nastavovat znovu. Což je nesmysl když tu zálohu mám.
A ještě jednu otázku Stáhnu si s OpenTX v.2.3.5 tu stáhnu nahraju otevřu Companion je 2.3.5 a pak kliknu na stáhnout firmware a ono mi to furt nabízí v.2.3.7 ne 2.3.5. Myslel jsem že když stáhnu určitou verzi companion, tak mi to bude nabízet zu samou verzi firmware a né furt tu nejvyšší co je aktuální.
Je zajímavý,že když stáhnu Companion 2.2.4 tak ten mi nabídne normálně firmware v.2.2.4
Je fakt že dlouho jsem jel na v2.2.4 bez problémů a už jsem delší dobu nenahrával novější verzi. Ale přiznám se že i v minulosti jsem neměl stím takový problém jako ted. Jsem s toho úplně zmatený co dělám špatně.
Bylo by možná náká rada či vysvětlení,abych se vyvyroval těmhle nervům.
Moc děkuju

Odpovědět

Zpět na „Horus X12S“