X12S ACCESS upgrade - navod

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

X12S ACCESS upgrade - navod

Příspěvek od Jan Urbánek »

Po nejake dobe je opet funkcni kompilace X12S a internalACCESS tzn muzeme si udelat OpenTX s podprou ACCESS.

Jak jsem postupoval.
Otevre se X12S a odsroubuje se drzak baterie, pod nim je vysilaci modul.

Pouziji novy modul pro X10 ACCESS ano ten bude fungovat :lol:

Stary modul odpojim a odpojim anteny, je zasunut na desticce pomoci 20pin koneoktoru
image.png
na stejne misto nasadim novy modul, pozor na spravne osazeni v 20pin konektory aby jste se neposuli
image.png
zde je nasazen novy modul a protoze ma X10 2 interni anteny vzal jsem druhou interni antenu https://rcstudio.cz/cs/nahradni-dily/33 ... horus.html

a pripojil take, to jsou konektory znacene cervene. Pojistim treba tavnou.

usadim zpet RF modul na drzak baterie.

Konektor znaceny modre je pro externi antenu a ten osadim az potom co budu davat zpet zadni viko radia. Mozna Vam pomuze SMA konektor
image.png
odsroubovat z krytu a potom nasroubovat zpet.

Pouzity OpenTX 2.3.7 s volbou internalaccess
Pokud ovidite hlasku "module upgrade required" je potreba aktualizovat modul. Projevuje se to taky vypadky spojeni a telemtrie. Musite mit verzi 1.1.5!!!
Jak overit verzi? musite mit modul spusteny v modelu jako ACCESS nebo D16 je to jedno.
Posledni obrazovka hl nastaveni radia
image.png
Zvolim verze modulu a RX
image.png
pokud tam mate 1.1.3 nebo neco jineho musite aktualizovat.

Tento soubor date na SD kartu do FIRMWARE a zvolite aktualizaci interniho modulu.
ISRM_S_X10S_191113.zip
(160.22 KiB) Staženo 526 x
Nove lze aktualizovat na 2.1 a nyni rozlisujeme 2 verze modulu podle toho co je na nich napsano fixou, nastesti i kdyz se seknete uvitite jen --- a daslim nahranim spravneho FW se to opravi.

SL potrebuje tuto verzi FW https://www.frsky-rc.com/wp-content/upl ... v2.1.0.zip

L potrebuje tuto verzi FW https://www.frsky-rc.com/wp-content/upl ... v2.1.0.zip
image.png


Joooo a kam jsem frknul tu druhou antenu?

Vedle stavajici
image.png
tento drzacek sel ven abych mohl dobre vytahnout koax.

Uživatelský avatar
ivkucera
Příspěvky: 14
Registrován: pát 03. kvě 2019 19:23:24
Bydliště: Hradec Králové

Re: X12S ACCESS upgrade - navod

Příspěvek od ivkucera »

No, co říct. Moc pěkný a jasný návod. Průměrný modelář to určitě zvládne.
Akorát pár otázek - co my s původním Os FrSky, A další je otázka financí. Konkrétně u mě při výměně všech přijímačů (X6R) a modulu to vyjde na 6 000,-. Nevím, jestli to má cenu se do toho pouštět.
Nechci rejpat, ale radši bych měl rád vyřešenou aktualizaci původního ACCST protokolu a lítal bez blbýho pocitu, kdy se něco stane.
Horus X12S+FrSkyOS, MiniTitanE325S+Spirit, Goblin500+Spirit, Devil380+Spirit, Goblin700 Sport+Spirit

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: X12S ACCESS upgrade - navod

Příspěvek od Jan Urbánek »

Prvne, novy modul umi ACCESS a D16 tzn ty prijimace od roku 2013.
Aktualizace starsiho ACCST D16 bude take jak pro stare moduly tak pro nove s ACCESS.
Treba zde jsou testovaci verze i pro X12S https://github.com/FrSkyRC/Firmware-Tes ... s%20v2.1.0

Peggy
Příspěvky: 14
Registrován: úte 21. dub 2020 17:20:22

Re: X12S ACCESS upgrade - navod

Příspěvek od Peggy »

Děkuju za srozumytelný návod. Už jsem dneska vše objedal. Příští týden to předělám.
Jestli tomu dobře rozumím, tak všechny příjimače od 2013 X8R a S8R ted jsem si přiobjednal další S8R mi poběží bez problémů.
Akorát nevím mám náké příjímače myslím že dva řady D a V konkrétně V8FR-II tak jestli mi budou chodit taky. Mám OpenTX.

Uživatelský avatar
ivkucera
Příspěvky: 14
Registrován: pát 03. kvě 2019 19:23:24
Bydliště: Hradec Králové

Re: X12S ACCESS upgrade - navod

Příspěvek od ivkucera »

Děkuji za odpověď, ale nějak jsem ji nepochopil.

"Prvne, novy modul umi ACCESS a D16 tzn ty prijimace od roku 2013."

Napsal jste zde: viewtopic.php?f=39&t=100
Aktuální seznam přijímačů podporující ACCESS
G-RX8
G-RX6
RX6R
RX4R
R-XSR + RXSR-FC

X6R tu nevidím.
______________________________
"Treba zde jsou testovaci verze i pro X12S https://github.com/FrSkyRC/Firmware-Tes ... s%20v2.1.0"

Z toho mi plyne, že si mám stáhnout testovací verzi pro X12S a přijímače a jít s tím do vzduchu? To už jsem udělal zde: viewtopic.php?f=32&t=108 a už je to přes rok a pořád se lítá na beta verzi. Bohu dík na to se nepadá.
______________________________
Asi dostanu černej puntík, ale nic ve zlém proti Vám pane Urbánku, vy za to určitě nemůžete.
Ale tohle je můj úhel pohledu.
Horus X12S+FrSkyOS, MiniTitanE325S+Spirit, Goblin500+Spirit, Devil380+Spirit, Goblin700 Sport+Spirit

Uživatelský avatar
pstasek
Příspěvky: 189
Registrován: pát 26. dub 2019 21:21:55

Re: X12S ACCESS upgrade - navod

Příspěvek od pstasek »

ACCESS modul podporuje i protokol ACCST D16. To znamená, že umí i přijímače X6R, X8R, SxR a další z řady D16. Nepodporuje pouze hodně zastaralý D8 protokol, tzn. starší V8 a D8 přijímače, které by se stejně v rámci EU provozovat neměly.

To znamená, že D16 přijímače a ACCESS moduly fungují v režimu D16. G-RX8, G-RX6, RX6R, RX4R, R-XSR + RXSR-FC jdou flashnout přímo ACCESS firmwarem a pak fungují v režimu ACCESS.

zbynek-jirka
Příspěvky: 8
Registrován: pát 26. dub 2019 17:29:44

Re: X12S ACCESS upgrade - navod

Příspěvek od zbynek-jirka »

Tak premyslim, jestli to vubec chci.......x12s nebylo uplne levny radio a cekal jsem, ze za to bude mit velke plus.......zatim je to jen velke minus, protoze v hierarchii vylepseni je na uplnem ocasku zajmu. Z vlajkove lodi se stava potapejici se Titanic....

virdzek
Příspěvky: 72
Registrován: úte 06. srp 2019 16:05:55

Re: X12S ACCESS upgrade - navod

Příspěvek od virdzek »

Tiez nad nim rozmyslam ci ho nevymenim za nieco ine... Vadi mi na nom hlavne dost vysoka hmotnost a problematicke drzanie v jednej ruke (popruhy nepouzivam) napr.pri presune po letisku , mam este vysielac.Spektrum a ten mi krasne visi na prstoch (nemusim ho stiskat ako X12S) , ten gumenny grip odspodu je proste vyssi a lepsie tvarovany., uchop je tam omnoho pohodlnejsi.
A vydrz baterie vdaka relativne velkemu farebnemu displeju je dost biedna.

Ale asi este pockam ci sa nieco zaujimave neobjavi , ACCESS ma zatial netrapi, nemusim ho mat len preto ze je novy...

Uživatelský avatar
Woita
Příspěvky: 120
Registrován: ned 28. dub 2019 21:09:33
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: X12S ACCESS upgrade - navod

Příspěvek od Woita »

Dnes jsem konečně osadil ISRM modul do X12S.
ve vysílačce je Open TX 2.3.7 internal access.
Po výměně to vypadalo OK, akorát to hlásilo starou verzi FW interního vysílacího modulu, přesně jak se píše zde v návodu výše.
Tak jsem nahrál FW 1.1.5 na SD kartu a z ní spustil update FW vysílacího modulu. Po flashnutí to zahlásilo, že update FW proběhnul v pořádku.

No a výsledek je ten, že teď mi teď verze vysílacího modulu hlásí --- (3 pomlčky).
Zkusil jsem znovu flashnout Open TX 2.3.7 i FW interního modulu, pořád stejné :-(

Prosím, nějaký nápad, co mám špatně? Kdo už ISRM modul provozujete?
EDIT: Dnes jsem zkusil FW interního modulu v. 2.1 (dnes vyšel) a je to stejné, stále vere vysílacího modulu v rádiu ukazuje ---.
Naposledy upravil(a) Woita dne stř 27. kvě 2020 14:00:56, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: X12S ACCESS upgrade - navod

Příspěvek od Jan Urbánek »


Martos
Příspěvky: 5
Registrován: úte 14. kvě 2019 18:40:39

Re: X12S ACCESS upgrade - navod

Příspěvek od Martos »

Dobrý den,
jen pro jistotu pro upgrade potrebuju interní anténu a tento X10 access modul https://rcstudio.cz/cs/nahradni-dily/75 ... modul.html
Díky

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: X12S ACCESS upgrade - navod

Příspěvek od Jan Urbánek »

Ano

Martos
Příspěvky: 5
Registrován: úte 14. kvě 2019 18:40:39

Re: X12S ACCESS upgrade - navod

Příspěvek od Martos »

Dneska jsem provedl upgrade hardware, firmware i modul .
A u modulu mam taky jen ---
Prosím co teď

Uživatelský avatar
Woita
Příspěvky: 120
Registrován: ned 28. dub 2019 21:09:33
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: X12S ACCESS upgrade - navod

Příspěvek od Woita »

Kámoš to dneska zkusil také a dopadnul též se třemi - - -. :evil:

Je to divné, někteří borci kombinaci X12S & ISRM úspěšně provozují.
Společné pro nás tři co nám to hodilo ty - - - je myslím to, že máme OpenTX v 2.3.7. Je to tak, Martosi? Také máš OTX 2.3.7?
Myslím že Honza Urbánek vyzkoušel úspěšně ISRM s verzí OTX. 2.3.5, ale tu do rádia nemám jak dostat. Companion mi nabízí pouze nejnovější verzi a starou nemám nikde uloženou.
Naděje vkládám do v. 2.3.8, která by měla vyjít už brzo, hotovo je 95%.

A ještě jsem se dočetl na zahr. fóru jednu nepříjemnou věc (a mohu ji potvrdit - vyzkoušel jsem), že v Open TX nejde flešovat soubory s příponou .frsk přes S.Port vysílačky (ani X12S, ani X10). Takže i kdyby nám modul chodil, máme problém s flešnutím přijímačů, aby nám to chodilo. Takže buď použít pro flashování USB převodník + prográmek frsky_update_Sport, nebóóó........... V nightly verzi OTX to prý jde, takže je jasné, že tato nepříjemnost bude v další verzi opravena.
Teď mne spíš trápí ta nefunkčnost ISRM modulu.

Edit: Tak jsem vyhrabal ten převodník pro flešování, pustil program a ejhle,on umí jen .frk příponu. Je třeba stáhnout od FrSky program frsky_update_sport_rev20, ten už umí obě přípony, jak .frk tak .frsk.
Naposledy upravil(a) Woita dne pon 08. čer 2020 18:57:56, celkem upraveno 3 x.

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: X12S ACCESS upgrade - navod

Příspěvek od Jan Urbánek »

Resim tuto situaci s FrSky a programatory opentx.
Zkousel jsem i 2.3.8N228

Uživatelský avatar
Woita
Příspěvky: 120
Registrován: ned 28. dub 2019 21:09:33
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: X12S ACCESS upgrade - navod

Příspěvek od Woita »

Honzo s tou 2.3.8N228 to je stejné? tři pomlčky?

Honzo a není to tak, že pouze nezobrazuje verzi, a přitom vysílá a funguje?
(Ale myslím že ne, to by se mi spároval přijímač když jsem měl v modulu verzi 1.5, ten by měl makat s původními přijímači v ACCST módu ale nespároval se mi taky)

Nojono, holt jsme průkopníci, ono se to časem prorazí, jako dosud všechno ;)
Díky za tvou neutuchající podporu, Honzo!
Naposledy upravil(a) Woita dne pát 05. čer 2020 21:54:22, celkem upraveno 1 x.

Pavel1238
Příspěvky: 20
Registrován: pon 29. dub 2019 6:11:41
Bydliště: Tichá

Re: X12S ACCESS upgrade - navod

Příspěvek od Pavel1238 »

Ahojte, já mám v XS12 sw internim modulu nahraný ISRM-S-X10S_2.1.0.frsk a problémy nejsou,... (ani před tím nebyly) Tak nevím, dělal jsem upgrade přes SD kartu,... pravda je, že před tím tam byl SW : ISRM_S_X10S_191113.frsk. Nevím, zda tato informace pomůže. Otázka do fóra je: neměnil se HW vysílacího modulu???? Já upgrade modul koupil brzo, hned jak vyšel.,.... Anebo mám štěstí??? Pavel

Uživatelský avatar
Woita
Příspěvky: 120
Registrován: ned 28. dub 2019 21:09:33
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: X12S ACCESS upgrade - navod

Příspěvek od Woita »

Já jsem ten modul zkoušel i v X10, pro který je vlastně určený, a výsledek stejný jako v X12S.
:?

Zítra zřejmě vyjde Open TX 2.3.8 (dnes dokončený), třeba by se to mohlo chytnout? Bylo by to fajn.
Je to záhada, pokud byla HW změna modulu, tak by to mělo fungovat aspoň s X10......

Martos
Příspěvky: 5
Registrován: úte 14. kvě 2019 18:40:39

Re: X12S ACCESS upgrade - navod

Příspěvek od Martos »

Ahoj,
já jsem zkoušel 2.3.5 ale taky pouze 3 čárky :cry:

Uživatelský avatar
Woita
Příspěvky: 120
Registrován: ned 28. dub 2019 21:09:33
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: X12S ACCESS upgrade - navod

Příspěvek od Woita »

Woita píše:
pát 05. čer 2020 21:49:44
Zítra zřejmě vyjde Open TX 2.3.8 (dnes dokončený), třeba by se to mohlo chytnout? Bylo by to fajn.
Je to záhada, pokud byla HW změna modulu, tak by to mělo fungovat aspoň s X10......
V OTX 2.3.8 se objevily další chyby, v současné době jsou 4 otevřené k vyřešení, takže vydání se zase o něco posouvá... K dnešku hotovo 94%.

Odpovědět

Zpět na „Horus X12S“