Výměna RCT baterie

muznik
Příspěvky: 7
Registrován: pon 29. dub 2019 7:48:58
Bydliště: Skotnice
Kontaktovat uživatele:

Výměna RCT baterie

Příspěvek od muznik »

Cca po 2,5 roku mi přestal držet datum a čas . Podle rcgroups by se mělo jednat o baterii CR1220 , která se nachází pod krytem hlavní baterie . Chci se jen ujistit že uvažuji správně a zda je někde tato výměna popsána .
Prosím upravit v názvu RTC. :D prsty byly rychlejší

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Výměna RCT baterie

Příspěvek od Jan Urbánek »

Ano tato baterie drzi pouze a jenom datum a cas, vymenou se nic jineho neresetuje.
Barerie je v soketu a jeji vymena je snadna, zalezi na typu radia jak je dostupna.

U X12 se musi sundat drzak baterie 4 srouby a odpojit nabijeci desku od zakladni. Konektor zdroje lze vysunout. Pak se drzak na zbylich kabicich da ohnout dopredu a baterii vymenit.

Po celou dobu samozřejmě odpijit hlavni baterii.

muznik
Příspěvky: 7
Registrován: pon 29. dub 2019 7:48:58
Bydliště: Skotnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna RCT baterie

Příspěvek od muznik »

Baterii jsem vyměnil , měla 0,1 V . Postupoval jsem jak popsal Honza. Otevřít Horus , vyndat baterku , vyndat nabíjecí modul , povolit plastový držák baterky a pod ním se vlevo nachází baterie.

jio
Příspěvky: 17
Registrován: pon 29. dub 2019 18:47:40

Re: Výměna RCT baterie

Příspěvek od jio »

Mám slabou RTC baterii 1220 a Taranis nedrží čas. Jak otevřít Taranis, to jsem zvládl, ale jak tu baterku z držáku dostat ven, už ne. Ať páčím nebo tahám, tak se mi to nedaří. A kupodivu ani mocný google nějaké video s postupem nenabízí. Přesněji, já ho nenašel nebo se neumím správně zeptat.

Bylo by možné to nějak ukázat?

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Výměna RCT baterie

Příspěvek od Jan Urbánek »

Je tam pres tu baterii plisek, ten se odehne a baterka vyskoci, idealne provadet nejakym nevodivym predmetem, treba paratkem

jio
Příspěvky: 17
Registrován: pon 29. dub 2019 18:47:40

Re: Výměna RCT baterie

Příspěvek od jio »

Jo, díky. Já předtím tahal snad za všechno a toto mě nenapadlo.

Odpovědět

Zpět na „Horus X12S“