ACCESS - registrace, párování a nastavení přijímačů

Nový protokol od 2019
Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

ACCESS - registrace, párování a nastavení přijímačů

Příspěvek od Jan Urbánek »


weszter
Příspěvky: 12
Registrován: pon 29. dub 2019 15:59:49

Re: ACCESS - registrace, párování a nastavení přijímačů

Příspěvek od weszter »

prosím zdvořile o radu.
pokouším se rozchodit ACCESS na XM přijímači.
flash přijímače proběhl v pořádku.
přijímač zaregistruji - ledky střídavě blikají jako ve videu.
přijímač dle rádia úspěšně spáruji. jako ve videu.
Po opětovném zapojení pomalu bliká červená a nekomunikuje, v Betaflightu žádná akce... - nastavení na SBUS, ale myslím, že v tento okamžik je to vzhledem k blikání přijímače irelevantní, patrně totiž nedostává povely z rádia, respektive není spojený...

firmware přijímače z tohoto linku
https://www.frsky-rc.com/wp-content/upl ... _1.1.1.zip

co dělám špatně?

mab
Příspěvky: 33
Registrován: stř 15. kvě 2019 22:38:22

Re: ACCESS - registrace, párování a nastavení přijímačů

Příspěvek od mab »

Pokud registrace proběhla v pořádku, tak mě ještě napadá.

Při bindování jsm nejřív musel odkliknout bind ve vysílači a až pak připojit napájení přijímače. Je to blbina, ale chvíli jsem se s tím motal.

weszter
Příspěvky: 12
Registrován: pon 29. dub 2019 15:59:49

Re: ACCESS - registrace, párování a nastavení přijímačů

Příspěvek od weszter »

děkuji, tohle asi dělám dobře, rádio mi napíše že ok, vidí i správně, že je to XM přijímač, Zaregistrovat i spárovat to šlo jak po másle, jen pak bliká červeně a nic nedělá, tedy na SBUSu není signál a v Betaflightu nereaguje...
zkusím to později přeflashovat, třeba se něco nepovedlo...

EDIT:
p. Nightly build, který zveřejnil p. Urbánek ve vedlejším vlákně funguje.

griessl
Příspěvky: 41
Registrován: sob 14. pro 2019 12:30:36
Bydliště: Vršovice P-10

Re: ACCESS - registrace, párování a nastavení přijímačů

Příspěvek od griessl »

Dobrý den.
Mám 14 dní starý Taranis Plus 2019SE, k tomu jsem si koupil 2x přijímač: jeden RX4R a druhý GRX8R a mám problémy s bindováním. Pokud nastavím mod ACCST D-16, tak bindování u obou přijímačů proběhne v pořádku. Pokud nastavím mod ACESS, tak se nepovede ani jeden z přijímačů zaregistrovat. Postupováno dle videa.
Verze modulu:
Interní modul ISRM-S-X9 1.1.0/1.1.3EU
FW: open tx-x9d+2019
Vers: 2.3.1 (63614 06)
Date: 2019- 10- 05
EEPR: 219
Poradí někdo? Dík.

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 631
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: ACCESS - registrace, párování a nastavení přijímačů

Příspěvek od ellet »

Pokud mají přijímače firmware pro ACCST, potom ACCESS nepojede. Ale můžeš je na ACCESS flešnout. Firmware najdeš tady .

griessl
Příspěvky: 41
Registrován: sob 14. pro 2019 12:30:36
Bydliště: Vršovice P-10

Re: ACCESS - registrace, párování a nastavení přijímačů

Příspěvek od griessl »

Jaký mají firmware to nevím, kupoval jsem to zároveň i s radiem, tak jsem si myslel, že jsou pro spárování již připravené. Radši to nechám na té D-16, v tom flešování se nevyznám a nechci něco pomrvit. Myslel jsem si, že když je radio ACCESS a přijímače jsou nové typy RX, tak to bude vše ACCESS.

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: ACCESS - registrace, párování a nastavení přijímačů

Příspěvek od Jan Urbánek »

Momentalne dodrzujeme toto schema:
Stavajici prijimace - ACCST, zakaznik muze flasnout sam na ACCESS pokud to prijimac umi, ma v radiu FW na SD k prijimacum. Postupy nafoceny na tomto foru jak pro Xlite, tak T+
Archer - ACCESS

Duvodem je, ze v teto dobe je stale 95% radii na nasem trhu s ACCST. Taktez flash RX neni tak snadny pro starsi radia (ze sachty a pretaceni kabliku) nez nyni kdy nova radia obsahuji sport pro fleshovani.

griessl
Příspěvky: 41
Registrován: sob 14. pro 2019 12:30:36
Bydliště: Vršovice P-10

Re: ACCESS - registrace, párování a nastavení přijímačů

Příspěvek od griessl »

Děkuji za vysvětlení a navedení na návod, už je jasno. Už jsem fleschnul přijímač RX4R, všechno šlo podle návodu jak po másle. Podle návodu k přijímači by měla na přijímači svítit zelená dioda, ale svítí modrá zároveň se zelenou i když by podle návodu měla modrá svítit jen při zaškrtnuté rychlosti 09ms, tu zaškrtnutou nemám. Na funkčnost to nemá žádný vliv, schválně jsem tam zapojil stará analogová serva Futaba S148 a chodí normálně plynule bez záseků.
.,

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: ACCESS - registrace, párování a nastavení přijímačů

Příspěvek od Jan Urbánek »

Je mozne, ze pro ACCESS to neplati protoze je mozne tyto nastaveni delat z radia a pres radio overovat, potom svit LED jiz nandale nemusi byt informativni.

mab
Příspěvky: 33
Registrován: stř 15. kvě 2019 22:38:22

Re: ACCESS - registrace, párování a nastavení přijímačů

Příspěvek od mab »

Mám tu jeden g-rx6. Používal jsem ho s x-lite pro ACCESS verze 1.1.1.
Pak jsem model prodal a přijímač šel do šuplíku, teď jsem ho vytáhl (x-lite mám mezitím na 1.1.3) takže flash na 1.1.3 a zaboha nejde zaregistrovat.

Postup je jasnej, na zkoušku jsem vyndal nový rx6r - flashnul a reg+bind napoprvé,
ale tenhle g-rx6 nic. Svítí na něm modrá dioda a ta zelená s červenou jen neznatelně, musím zhasnout abych viděl, že poblikávají.

nějaký nápad? Jde přijímač resetovat, nebo slabé diody= něco odpálené?

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: ACCESS - registrace, párování a nastavení přijímačů

Příspěvek od Jan Urbánek »

Slabe diody spis vypadaji na problem napajeni, spatny regulator atp.

mab
Příspěvky: 33
Registrován: stř 15. kvě 2019 22:38:22

Re: ACCESS - registrace, párování a nastavení přijímačů

Příspěvek od mab »

Napájím ze 4článku ni-mh cca 5V.
A při flashování diody svítí naplno.

IMG_20200211_212547.jpg
IMG_20200211_212542.jpg

mab
Příspěvky: 33
Registrován: stř 15. kvě 2019 22:38:22

Re: ACCESS - registrace, párování a nastavení přijímačů

Příspěvek od mab »

Takhle se to chová po připojení napájení a je jedno jestli mám zaplý vysílač s registrací nebo ne. Stejně tak je jedno jestli zmáčknu při připojení tlačítko.



Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: ACCESS - registrace, párování a nastavení přijímačů

Příspěvek od Jan Urbánek »

Opravu je spravne - na - ? Toto delava kdyz je otocena polarita a - je na signalu

mab
Příspěvky: 33
Registrován: stř 15. kvě 2019 22:38:22

Re: ACCESS - registrace, párování a nastavení přijímačů

Příspěvek od mab »

Doufal jsem, že na foru najdu odpověď, ale netušil jsem, že ze sebe udělám vola.
Tři dny zapojuji různé zdroje napětí a všechny naopak a to tam jsou popisky. :oops: :roll: :oops:
Díky za nakopnutí.


PS: a to kamárádům flashuju a binduju přijímače, když jsou bezradní a tvrdím jak je to jednoduché. Prostě nikdy neříkej nikdy.

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 631
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: ACCESS - registrace, párování a nastavení přijímačů

Příspěvek od ellet »

Tak, řešit 3 dny otočený konektor je dost :D , ale každý může mít občas "zatmění" a je hezký, žes důvod přiznal. Já už někdy váhám s radou, protože často chybí zpětná vazba, která může být užitečná i pro ostatní.
Ale otočení konektoru se moc nedivím. Třeba X6R má obráceně konektory než S8R a když dělám na stole pokusy, pořád musím koukat na boční popisy. A stejně občas něco strčím obráceně.

mab
Příspěvky: 33
Registrován: stř 15. kvě 2019 22:38:22

Re: ACCESS - registrace, párování a nastavení přijímačů

Příspěvek od mab »

Kdyby přijímač zůstal tmavý (zhasnutý) tak na to přijdu hned, ale vono to pořád svítilo a blikalo :-D
No nic, včera jsem napípal celé éro a fakčí jak má.

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 650
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: ACCESS - registrace, párování a nastavení přijímačů

Příspěvek od prikrylm »

Hledám analogie ACCST a ACCESS.
U ACCST se při párování zapíše "číslo" vysílačky do přijímače a pak reaguje na vysílačku se zapsaným číslem. Napárovat takto lze N přijímačů, kde N není omezené. Obsloužit se tak dá 16 kanálů, u Rxxx přijímačů s možností i několikanásobného zálohování.

U ACCESS je tomu jak?
Při registraci přijímače se děje co? Rádio si přečte "něco" z přijímače a zapíše do rádia nebo se něco z rádia zapíše do přijímače? U párování se děje co?
Je nějaký limit registrovaných přijímačů?
Pokud budou úplně standardně zaregistrované 3 přijímače (např 3x R8), můžou se vzájemně zálohovat přes s.bus? Možná ne úplně vzájemně, ale 1->2->3 třeba...

A kdyby náhodou, tak i navíc 3->1?

Dá se z s.bus ACCESSu dostat 24 kanálů?
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: ACCESS - registrace, párování a nastavení přijímačů

Příspěvek od Jan Urbánek »

Podle me co jsem tak nejak zachytil
Registrace - predani klice pro sifrovani do prijimace. Radio pak dovede ovladat funkce jako pujcovani prijimacu.
Parovani - otevreni komunikace ovladani a telemtrie. Telemetrie se pak rozlisuje kdyz prichazi z RX1,2,3 dostane tedy svoje zarazeni.
Limit asi neni ale bude opet limit telemtrie, kdy budto musi mit zarazeni RX1,2,3 nebo bez telemtrie neomezene prijimacu.
Ovladani dostavaji vsechny prijimace stejne, tzn redundance 1>2>3 je vhodna kdyz zacnou umirat v poradi 1,2,3 jakmile umre provni 3ka je problem.
Redundanci prijimacu prijimacem rozumejme spis jako zlepseni prijmu, nez realnou redundanci zarizeni.
SBUS standard obsahuje 16+2k. Momentalne poskytuje jen tento rozsah protze by se stali prijimace nekompatibilni pro jine zarizeni.
F.port2 by to mel po aktualizaci umet.

Pokracovani vzajemne redundance zde viewtopic.php?f=44&t=558

Odpovědět

Zpět na „ACCESS“