obrazovka " My label"

Ciryl
Příspěvky: 6
Registrován: pon 15. bře 2021 13:47:39

obrazovka " My label"

Příspěvek od Ciryl »

Dobrý den,
po založení nové obrazovky se dá navolit widget s úvodním nápisem My label. Myslel jsem, že sem se dá napsat delší text, třeba popis ovladačů přiřazených pro konkrétní model. Při úpravě mi to dá na výběr jen krátký text, který lze zadat točítkem no vysílači.
Prosím o informaci, co to vlastně je a jak to funguje. Kde je uložen tento popis na SD kartě?
A ještě drobnost, lze do nějaké obrazovky vložit vlastní obrázek nebo vlastní text, ale jiný, než je obrázek přiřazený modelu? Podle krátkého návodu na str. 6 by to mělo jít, ale nevím jak.
Díky předem. C.

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 649
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: obrazovka " My label"

Příspěvek od prikrylm »

Widgety a jejich nastavení je uložené v EEPROM u modelu (možná i v .bin na SD?). MyLabel je skutečně jen na krátké texty (tento text se taky ukládá v EEPROM). Na SD po nastavení MyLabel nic uložené nebude.

Další varianta je si vlastní widget napsat v podobě LUA skritpu. To chce něco malinko nastudovat ohledně jazyka a rozhraní, které widgety poskytují.

Nic méně na připomenutí toho, jak je v rádiu co nastavené je přímo určená funkcionalita "Check list". Fyzicky je to textový soubor stejného jména jako je model, uložený na SD v adresáři MODELS. Pro každý model tedy může být jiný popisek.

Textový soubor se dá zobrazit dlouhým stiskem enteru (rolleru) a výběrem z menu - Checklist nebo (tuším) česky "zobrazit poznámky".

Taky se dá v menu nastavení modelu zaškrtnout, že se poznámky otevřou po startu vysílačky/změně modelu.

Něco je zmíněné tu: viewtopic.php?f=48&t=526&p=3725&hilit=checklist#p3725

Tedy pokud se jedná o OpenTX...
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Ciryl
Příspěvky: 6
Registrován: pon 15. bře 2021 13:47:39

Re: obrazovka " My label"

Příspěvek od Ciryl »

Díky za rychlou a přesnou odpověď.
Vyzkouším a dám vědět.
Hezký večer. C.

Ciryl
Příspěvky: 6
Registrován: pon 15. bře 2021 13:47:39

Re: obrazovka " My label"

Příspěvek od Ciryl »

Dobrý den,
tak jsem to zkusil a funguje to jednoduše.
V PC jsem si napsal soubor: jméno modelu.txt a nakopíroval rovnou na SD kartu do složky MODELS.
Jen pozor na to, že v názvu *,txt souboru nesmí být mezera na rozdíl od názvu modelu, kde to mezeru snese..
Tím, že se názvy musí 100% shodovat, musel jsem předělat Cargo EC-1500 na CargoEC-1500. Pak vše začalo fungovat.
Ještě jednou díky za radu.

P.S.
To, že se popis ovládacích přepínačů objeví jako první po zapnutí taky není špatné, zvlášť, když je modelů víc, i když se snažím mít vše maximálně stejně přiřazeno. To, že si zatím vysílač přeříká nastavení přepínačů je taky dobrá věc. Dosud jsem létal se stařičkým Spectrem, kde toto nebylo.

Letu zdar. C.

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 649
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: obrazovka " My label"

Příspěvek od prikrylm »

Po možnosti nějakých poznámek jsem pátral už, když jsem tvořil model druhý. :)

Pokud nechci přemýšlet o názvu souboru, tak je možné modely z rádia přečíst z Companionu, a tam v nastavení modelu v první záložce pomocí tlačítka "edit checklist" poznámku vyrobit nebo změnit. Objeví se v adresáři, "virtuální" SD karty, zase v adresáři MODELS. Odtud přesunout vytvořený/upravený soubor na skutečnou SD kartu - v Companionu je dokonce ikonka "synchronizovat SD kartu", tu jsem sice nikdy nepoužil, ale věřím, že bude fungovat.
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: obrazovka " My label"

Příspěvek od Jan Urbánek »

Zakladejte dotazy do spravnych temat, myslim ze jich tu je dost aby se kazdy trefil, diky

Ciryl
Příspěvky: 6
Registrován: pon 15. bře 2021 13:47:39

Re: obrazovka " My label"

Příspěvek od Ciryl »

Dobrý den pane Urbánku,
tento můj původní dotaz byl vůbec první, který jsem kdy a komu poslal. Nikdy jsem ani do žádných jiných fór nepsal.
Tentokrát jsem si fakt nevěděl rady a tak jsem zkusil poslat dotaz. ( " Nějak se mi to samo někam zařadilo " ). Celkem mě velmi kladně překvapila rychlá a fundovaná odpověď ( od prikrylm ).
Nevím, jestli to jde, ale pokud to dokážete zařadit správně z pozice administrátora, tak to prosím udělejte.
Díky předem a hezký den. C.

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: obrazovka " My label"

Příspěvek od Jan Urbánek »

Ted to je zarazeno spravne do OpenTX, nebot Vas dotaz byl asi k X10 a OpenTX. Spravnym zarazenim nejen ze udrzujeme poradek, ale mate vyssi sanci, ze se dotaz dostane do komunity danych uzivatelu. Diky za pochopeni.

Jen pro odlehceni statistika nejukecanejsich / prispevku
Ja pochopitelne 891
ellet 409
prikrylm 373
juraj.jurej 263
Borik 177
Woita 108
dale pod sto

Odpovědět

Zpět na „OpenTX“