Widget s názvem modelu na Horus

SuperMUF
Příspěvky: 12
Registrován: ned 15. zář 2019 18:22:34

Widget s názvem modelu na Horus

Příspěvek od SuperMUF »

Ahoj,

na Taranisu X9D+ se mi líbilo, že je takový krásně přehledný, vše je krásně čitelné, ale protože létám ACES Aircombat, kde se vystřídají třeba 4 éra za odpoledne a všechny jsou stejné, líbilo se mi na Taranisu krásně výrazně velkými písmeny uvedený název modelu letadla ...

a to mě neskutečně štve, jaktože na Horusu, kde si mohu naklikat kdeco není panel s názvem modelu ... je tam panel kam mohu dávat nějaký text, ale je poněkud opruz se s tím drbat a opisovat to, nebo mít nějaké BMP s tam se v rožku krčí pidi název ( na slunku velmi "praktické" ) - a samozřejmě všechna letadla mám stejná takže si někde v "Malování" dělat Nakajima1.bmp a Nakajima2.bmp ... fakt zoufalost

Tak jsem se včera kousnul a hledal jsem a hledal a ... zde je výsledek - otestováno na Horus X10 s OpenTx 2.3.10

na SD kartě v adresáři WIDGETS si udělejte podsložku MODELNAME a do ní dejte soubor main.lua

a po restartu radia už jde vybrat nový widget - je možno zvolit velikost textu, stínování, barvu a doladit pozici textu v okně ...

P.S. překvapuje mě, že takováto samozřejmost se musí řešit takovýmto krkolomným způsobem. I v Githubu OpenTX bylo toto zmíněno, ale za více než rok se to nepohnulo ...
Přílohy
modelname.zip
(1014 bajtů) Staženo 352 x
Naposledy upravil(a) SuperMUF dne sob 02. led 2021 5:45:42, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 629
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Widget s názvem modelu na Horus

Příspěvek od ellet »

SuperMUF píše:
pát 01. led 2021 19:40:04
...udělejte podsložku MODELNAME a do ní dejte soubor modelname.lua...
Asi jsi chtěl napsat .....a do ní dejte soubor main.lua :)
Výhoda oproti widgetu Text je asi v tom, že ve vybraném okně lze text přesněji umístit a hlavně může být delší. Ještě snad to, že ho nemusíš opisovat, ale po opravě názvu modelu zobrazí upravený název až po vypnutí a zapnutí rádia.

SuperMUF
Příspěvky: 12
Registrován: ned 15. zář 2019 18:22:34

Re: Widget s názvem modelu na Horus

Příspěvek od SuperMUF »

Děkuji za upozornění, s tím názvem souboru jsem se krapítek překlepnul :ugeek: již opraveno ...

A je pravda, že mě nenapadlo, že se to po změně názvu nerefreshne ... jdu dumat jak to v LUA nastavit ...

SuperMUF
Příspěvky: 12
Registrován: ned 15. zář 2019 18:22:34

Re: Widget s názvem modelu na Horus

Příspěvek od SuperMUF »

Tak co taky ráno v 6 hodin, že ?

Widget je upravený tak, aby se ve widgetu okamžitě po změně názvu modelu text změnil. Děkuji ELLET za upozornění. Já jsem si vždy přepínal modely a toto jsem neměl ošetřeno.

Opravený MAIN.LUA je v příloze
Přílohy
main1-01.zip
(1.03 KiB) Staženo 271 x

SuperMUF
Příspěvky: 12
Registrován: ned 15. zář 2019 18:22:34

Re: Widget s názvem modelu na Horus

Příspěvek od SuperMUF »

Ještě mě napadlo, zda není nějaký způsob, jak toto nastavit u všech modelů co mám v radiu, abych nemusel pro každý nastavovat obrazovky s widgety ? Třeba v Companionu ?

Po importu letadel z Taranisu X9D+ mě to dost sejří se s tím crcat u každého éra solo... nebo zda se dá někde nastavit DEFAULT vzhled obrazovek a widgetů ?

Díky za případné nasměrování ( popravdě jak je v něčem Horus lepší tak zrovna toto se mi tam moc nelíbí )

Uživatelský avatar
pstasek
Příspěvky: 189
Registrován: pát 26. dub 2019 21:21:55

Re: Widget s názvem modelu na Horus

Příspěvek od pstasek »

Řešil bych to asi vytvořením template, který bych kopíroval do finálního modelu.

Odpovědět

Zpět na „OpenTX“