Lze jednoduše převést .bin na .otx?

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 649
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Lze jednoduše převést .bin na .otx?

Příspěvek od prikrylm »

.bin je myšlena záloha, co udělá rádio na SD kartu a .otx je to, co padá z Companionu.

Narazil jsem na případ, kdy nastavení jakési stabilizační jednotky dodal výrobce pro FrSky právě .bin, ale pro verzi 2.2.x.

Určitě jde převod udělat tak, že bin nahraju do fyzického rádia a v Companionu vyrobím zálohu do .otx. Ale pokud je .bin pro jinou verzi OpenTX obnášelo by to nahrání jiné (v mém případě starší) verze do rádia, nahrání binu do rádia, ... a pak zase zpátky nový OpenTX.

Určitě lze bin nahrát do struktury SD karty v simulátoru a podívat se, co je v modelu nastavené. Pokud by existovala cesta, jak uložit do Companionu to, co "napípám" v simulátoru rádia, je to taky cesta. Ale jde uložit do Companionu, to co napípám do rádia?

(V případě jednoduchých modelů (z .bin) je taky možné se podívat do simulátoru a nastavení přepsat ručně.)
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Uživatelský avatar
juraj.jurej
Příspěvky: 558
Registrován: úte 30. dub 2019 7:09:35

Re: Lze jednoduše převést .bin na .otx?

Příspěvek od juraj.jurej »

prikrylm píše:
stř 07. říj 2020 10:31:27
Určitě lze bin nahrát do struktury SD karty v simulátoru a podívat se, co je v modelu nastavené. Pokud by existovala cesta, jak uložit do Companionu to, co "napípám" v simulátoru rádia, je to taky cesta. Ale jde uložit do Companionu, to co napípám do rádia?

(V případě jednoduchých modelů (z .bin) je taky možné se podívat do simulátoru a nastavení přepsat ručně.)
Som z toho dosť zmeťený, ale aspoň na jedno ti odpoviem, ak som pochopil správne.
V Companion musíš programovať (pípať) nie v sim. rádia, tam si môžeš overiť funkčnosť, telemetriu a podobne, ale všetky zmeny čo tam spravíš sa neuložia. Musíš programovať v Editacii modelu (Úprava modelu).
OTX.png
FrSky Tandem X20

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 649
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: Lze jednoduše převést .bin na .otx?

Příspěvek od prikrylm »

Asi jsem to napsal moc zmateně. Jde o to, že někdo (výrobce stabilizace) dodal nastavení rádia v .bin formátu, Jako že si nahraješ bin do rádia (na SD) a máš nastavený model. Jenže bin je staršího data a rádio odmítá z tohoto binu udělat model, protože je pro starší OTX.

Takže mě zajímalo, jestli se dá nějak (bez nahrávání staršího OTX do rádia) ze zmíněného bin udělat .otx, který by se dal zpracovat přes Companion.

Zatím jako jedinou cestu vidím bin nahrát do Companionu starší (správné) verze a prohlídnout v simulátoru rádia. Nastavení "opsat".


... asi není úplně důležité, jen mě tak napadlo, že složitější modely dodané/schované(?) v nějakém starším .bin by bylo šikovné převést do otx...
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Uživatelský avatar
juraj.jurej
Příspěvky: 558
Registrován: úte 30. dub 2019 7:09:35

Re: Lze jednoduše převést .bin na .otx?

Příspěvek od juraj.jurej »

No budeš musieť nainštalovať aj starší Companion si myslím. Alebo rovno skús tie staršie (bin) otvoriť v terajšiom či sa to nedá skonvertovať?
FrSky Tandem X20

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 649
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: Lze jednoduše převést .bin na .otx?

Příspěvek od prikrylm »

Toto už jsem všechno zkoušel. Ve starším companionu se bin v simu rádia otevřít dal, a nastavení bylo vidět. Přímo bin pak konvertovat/uložit do otx neumí ,nebo nevím jak.

Na složitější modely jsem vymyslel nainstalovat starší OTX do rádia, vytvořit model z binu, co bych měl na SD a do staršího Companionu zazálohovat takto stvořený model. Tak by vznikl otx, který už nový companion zkonvertovat umí.

Dokonce si myslím, že po nahrání nového OTX do rádia zkovnertuje i modely, které jsou v rádiu. Takže podobný proces by mohlo být taky řešení.

Ale je to dost okrajový problém, moc se mi tím zabývat nechce.
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Odpovědět

Zpět na „OpenTX“