Pomoc s problémy Open TX

Jan Mičinec
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 05. bře 2020 23:27:12

Pomoc s problémy Open TX

Příspěvek od Jan Mičinec »

Dobrý den,
s Open tx pracuji jen chvíli ale narazil jsem na problémů, které nedokážu vyřešit. Jsou celkem 3.

První je že při zpomalení přechodů mezi letovými režimy které nastavím v Companionu v sekci LETOVÉ REŽIMY funguje pouze jednou. Následně již nefunguje. Zkoušel jsem i podle doporučení zpomalit přímo v mixech. Výsledek stejný.

Druhý:
V letovém režimu termika a přistání potřebuji aby nebyl funkční motor. Ten se mi pouze poadřilo dát -100 váhu a -200 offset. Zkoušel jsem i dát čistě jako vztup s mínusovou hodnotou. Bez úspěchu. Bud´je výstup 0 a motor jede na půl plynu, nebo se zasekne na poslední poloze plynové páky, která byla před přepnutím režimu. Dokonce když jsem zadal zpomalení přechodů letových režimů které jak je již napsáno výše nefungují, tak motor se na dobu zpomalní roztočí!

Třetí:
Nevím jak nasimulovat chování Altisu, který po 30 S vypne motor. Jedná se mě o to jak napsat řádek aby stopky odpočetly 30S a následně zablokovaly motor aby nebyl činný. Poté bych si na bezp. zámek plyno nastavil reset. Vím že to bude muset být přes Logický spínač, ale jak, to je pro mě velká záhada.

Jedná se o větroň s 4 servovým křídlem s 5 letovýma režimama.
Rádio je Horus X10S exp. Verze OTX 2.3.5. MOD2
V příloze posílám kopii modelů z SD karty do companionu.

https://uloz.to/tamhle/ahw4Z04O3xD5

Předem díky všem za pomoc

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 649
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: Pomoc s problémy Open TX

Příspěvek od prikrylm »

Takový výcuc z toho, co by mohlo pomoct:
(v příloze je příklad pro inspiraci (pro X10S, model SimVetron)

V příkladech zpoždění nevidím, nic méně, když je přidám k jednotlivým režimům letu, tak nějak mi fungují (v simu).

Pokud definuju různé letové režimy a chci je mít možnost zapnout, tak je žádoucí, aby byly jednoznačně vybrané (v prvním příkladě je VZLET a PRELET na stejný spínač, PRELET se nikdy nevybere). Letový režim se dá vybírat i logickým spínačem.

Pokud mám definované režimy letu a řádek vstupu nebo mixu souvisí s režimem letu, je asi rozumné raději použít k výběru řádku právě režim letu než spínač, kterým se režim letu vybírá.

Pokud je zdroj vstupu podmíněný a podmínka neplatí, na vstupu zůstane poslední vstupující hodnota, ale moc bych na ni nespoléhal. Je tedy dobré ověřit, že je pro daný vstup definovaný zdroj pro všechny možné režimy. Zdroj se vybere jako první platný, takže se může na konec řádků zdrojů vstupu na konec přidat řádek s konstantou, která není ničím podmíněná.

Pro různé režimy letu může být pro jeden vstup definováno více různých zdrojů - např vstup THR, pro režim start má zdroj páku plynu, pro termiku potenciometr S1, zatímco pro termiku může být páka plynu použitá na nastavení odtokové hrany...

Vypínač motoru po 30s bych viděl přes logické spínače nějaké to Sticky + timer, možná nějaké další logiky. Jak bude trochu víc času, zkusím vymyslet.

Pokud trochu popíšeš, co který vstup a mix má být (moc se v tom nevyznám a hlavě se mi nechce moc myslet/zkoumat), tak bych mohl zkusit i upravit Django tak, aby se choval podle přání. :)
Přílohy
Django6ser.upravaM.zip
(3.11 KiB) Staženo 384 x
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Jan Mičinec
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 05. bře 2020 23:27:12

Re: Pomoc s problémy Open TX

Příspěvek od Jan Mičinec »

Opravdu sem si všiml až teď , že mam nejak rozlazene spínače a jednu křivku. To tam v minulosti nebylo. Stále mi nefungují ty přechody režimů. Nejspíše podle vašeho vysvětlení předelam par vztupu a opravdu je blbost asik dávat pozice spínače kdyz mám režimy. Zkusím překopat a dam vědět. Mam rozpracován nový program, který bude odtokovka plynem a parndalsich zjednodušení.

Díky moc za reakci a cenné rady.
Jan Mičinec

Odpovědět

Zpět na „OpenTX“