Aktualizace OpenTX 2.3.5

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1674
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Aktualizace OpenTX 2.3.5

Příspěvek od Jan Urbánek »

Vlakno pro pomoc pri aktualizaci na 2.3.5

!!!Pokud aktualizujete z verze 2.3.1 nebo 2.3.2 je obsah SD shodny, staci prekopirovat a nahradit na SD jen soubor opentx.sdcard.version, popripade jeho vnitrek prepsat na 2.3V0025.
image.png
image.png (6.98 KiB) Zobrazeno 15471 x
Lze jej i editovat jako text a zmenit na
image.png
image.png (1.28 KiB) Zobrazeno 15471 x

virdzek
Příspěvky: 72
Registrován: úte 06. srp 2019 16:05:55

Re: Aktualizace OpenTX 2.3.5

Příspěvek od virdzek »

Dobry den ,

mam otazku - ak si vysielac updatnem na verziu 2.3.5 (OpenTx) , budem musiet updatnut aj vsetky prijimace ?
Teraz bezim na accst - prijimace som kupoval zhruba v lete 2019 na RC studiu , verziu firmwaru ktore maju bohuzial neviem...

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 631
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Aktualizace OpenTX 2.3.5

Příspěvek od ellet »

virdzek píše:
pát 28. úno 2020 18:26:25
Dobry den ,

mam otazku - ak si vysielac updatnem na verziu 2.3.5 (OpenTx) , budem musiet updatnut aj vsetky prijimace ? ...
Přijímače nech jak jsou.

Uživatelský avatar
Václav Cerha
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 30. led 2020 17:14:14

Re: Aktualizace OpenTX 2.3.5

Příspěvek od Václav Cerha »

CIMG0552.JPG
Jenom bych chtěl doplnit pomocné vlákno p. Urbánka k řešení tohoto problému. Po instalaci aktualizace mi vyskakovalo toto okno a pomohlo mi až vnitřní přepsání souboru dle pokynů .
Děkuji tímto p. Urbánkovi za správný doplněk k pokynům aktualizace ;)

virdzek
Příspěvky: 72
Registrován: úte 06. srp 2019 16:05:55

Re: Aktualizace OpenTX 2.3.5

Příspěvek od virdzek »

Dakujem :-)

caleb
Příspěvky: 16
Registrován: úte 03. bře 2020 11:11:55

Re: Aktualizace OpenTX 2.3.5

Příspěvek od caleb »

Zdravím.
Nevím kde to přepsat.
Zkusil jsem vysílač připojit k PC a místo toho nápisu verze open tx jsem to celé nahradil pouze
2.3V0025
a okno při spuštění se zobrazuje stále.
Kde dělám chybu?
Děkuji za pomoc Boban

ZS-Man
Příspěvky: 87
Registrován: pát 26. dub 2019 16:59:25

Re: Aktualizace OpenTX 2.3.5

Příspěvek od ZS-Man »

Soubor na karte se porad musi jmenovat "opentx.sdcard.version".
V tom souboru musi byt pouze text ktery oznacuje verzi dat, v tomto pripade teda 2.3V0025 , respektive vysílac pri zapnuti hlasi, jakou verzi presne ocekava.

Pri rucnim prepisovani obsahu souboru pozor na zamenu znaku "carka" a "tecka", jesli tam nemas treba nejakou mezeru navic a po odpojeni karty(vysilace) ji znovu pripoj a zkontroluj, ze se ten novy text do souboru opravdu ulozil.

Pak to musi fungovat :-)

Samozrejmě pro toho kdo uplne nevi co vlastne dela, je idealni prepsat stavajici kartu obsahem ze stazeneho archivu. V teto verzi sice nejsou zadne zmeny, ale priste se muze stat ze dojde k vetsim zmenam ve strukture slozek na karte, budou pridany nove zvuky, nejake potrebne LUA scripty atd, a novy OpenTX bude ocekavat ze karta byla take aktualizovana. Kdyz pouze prepises ten soubor opentx.sdcard.version, tak OpenTX sice nebude varovat ze nesedi verze dat na SD karte, ale take nebude mit k dispozici ty potrebne zmeny .

caleb
Příspěvky: 16
Registrován: úte 03. bře 2020 11:11:55

Re: Aktualizace OpenTX 2.3.5

Příspěvek od caleb »

No jo,ale jak ten soubor otevřít?
Čím? Když ho chci otevřít v PC tak na něj nemám žádný program.
Windows 10 home.
Zkusil jsem stáhnout ještě jednou celý obsah SD karty a z ní jsem zkopíroval ten soubor a vložil na svou SD kartu a ten co tam byl a já ho přejmenoval jsem smazal.
Doufám že jsem si tím nenarušil celý open tx.

Uživatelský avatar
Václav Cerha
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 30. led 2020 17:14:14

Re: Aktualizace OpenTX 2.3.5

Příspěvek od Václav Cerha »

Není třeba se děsit, zatím se nic neděje. Pokud jste soubor z SD karty smazal, stáhněte si znovu instalační balíček a proveďte flash znovu, nebo z něho zkopírujte chybějící soubor na kartu. Jestli soubor na kartě máte a PC se ptá čím ho chcete otevřít - je to aplikace poznámkový blok. Potom se soubor otevře a v něm provedete editaci textu podle rady od p. Urbánka v tomto vláknu (jenom přepíšete poslední číslice aby tam bylo 25)
Snad Jsem to napsal srozumitelně.

ZS-Man
Příspěvky: 87
Registrován: pát 26. dub 2019 16:59:25

Re: Aktualizace OpenTX 2.3.5

Příspěvek od ZS-Man »

A vysílač uz žádné varování nezobrazuje? Jestli ne, tak už jsi to nakopírovat správně a je to OK.

Ten soubor je obyčejný textový soubor, takže editovat to jde v jakémkoliv jednoduchém textovém editoru, ve windows asi Notepad?

caleb
Příspěvky: 16
Registrován: úte 03. bře 2020 11:11:55

Re: Aktualizace OpenTX 2.3.5

Příspěvek od caleb »

Děkuji.
Vysílač už nezobrazuje tu stránku a vypadá to, že jsem nic nepokazil.
Jen,ale to je v jiném vlákně.
Aktualizoval jsem na tu nejnovější verzi frsky xjt modul a přijímače.
Řízení je bez problémů,ale jak podotkl pan Urbánek telemetrie si dělá co chce.
Ztrácí se sensor a když je funkční hlásí špatné údaje.
Oprava prý bude.
Jinak děkuji a
S pozdravem Boban

msadek
Příspěvky: 2
Registrován: sob 07. bře 2020 14:47:22

Re: Aktualizace OpenTX 2.3.5

Příspěvek od msadek »

Dobrý den,
aktualizoval jsem na 2.3.5 z 2.2.3 HORUS X10S.
Po zapnutí mi vysílač píše "Opravdu přepnout? Ujistěte se že je anténa připojena!".
Je to normální nebo jak se toho zbavit?
Díky
Martin

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 631
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Aktualizace OpenTX 2.3.5

Příspěvek od ellet »

Tak se to ptá, když v záložce "Nastavení modelu" chceš změnit nastavení položky "Antena" z interní na externí.
Pokud nemáš našroubovanou externí anténu, nastav tuto položku na - Interní.
Jestli máš externí anténu instalovanou (našroubovanou), klidně to potvrď a vysílač ji bude používat.
Vyvětlení - Vysílač nesmí být provozován s nastavením Anténa - extení, pokud tato anténa není připojena (hrozí poškození vysílače).

msadek
Příspěvky: 2
Registrován: sob 07. bře 2020 14:47:22

Re: Aktualizace OpenTX 2.3.5

Příspěvek od msadek »

To je mi jasný, mám nastaveno externí a mám jí našroubovanou.
Ptá se mě to vždy, když zapnu vysílač.

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 631
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Aktualizace OpenTX 2.3.5

Příspěvek od ellet »

Máš pravdu. Já mám verzi 2.3.5 už dost dlouho, ale vidím to poprvé. Externí anténu totiž vůbec nepoužívám - ani s větroněm. Je to asi sichr nebo chyba, uvidíme příště....

Uživatelský avatar
LSoft
Příspěvky: 41
Registrován: ned 15. pro 2019 8:37:51

Re: Aktualizace OpenTX 2.3.5

Příspěvek od LSoft »

Tak jsem dnes do rádia Horus X10 Express nainstaloval OpenTX 2.3.5.
Vnitřní Tx modul mám verze ISRM-S-X10E 1.1.0/1.1.3 EU, přijímač mám XM+ s FW ACCST D16 v.170313.
Když pak ale dám v menu Model -> Nastavení -> Detekovat nové senzory, tak to nedetekuje nic. Zkoušel jsem přijímač spárovat jako 8 nebo 16 kanálový, s telemetrií nebo bez, pořád stejný výsledek. Jde mi samozřejmě hlavně o RSSI hodnotu.
Zajímavé ale je, že když se připojím BetaFlight Configuratorem k FC, tak na AUX12 (resp. 16. kanálu) se hodnota RSSI mele jedna radost, takže do OSD ji dostanu. Akorát to rádio je slepé...
A nevím, jestli to s tím souvisí nebo ne, ale když na rádiu zapnu Model -> Nastavení -> Interní RF Modul -> Range, tak rádio sice pípá, ale RSSI hodnota na displeji rádia zůstává 0 (slovy nula). A na OSD se mi přitom normálně zobrazuje hodnota RSSI podle toho, jak jsem s rádiem daleko...
Nevíte někdo prosím, jak dostat do OpenTX 2.3.5 hodnotu RSSI, popř. i další senzory? Nebo dělám něco špatně?
Pozn.: když jsem klukovi do Taranisu X9D+ SE 2019 nainstaloval OpenTX 2.3.5, tak se to chová úplně stejně, tzn. nedetekuje žádné senzory a při Range testu to ukazuje nulu. A to má modul R9M 2019 a R9MM-OTA přijímač, takže úplně jiný soudek :) Původní OpenTX 2.3.1, co tam měl předtím, se v tomto ohledu choval normálně. Ale ten měl zase jiné neduhy ;)

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 631
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Aktualizace OpenTX 2.3.5

Příspěvek od ellet »

LSoft píše:
ned 22. bře 2020 14:56:19
Tak jsem dnes do rádia Horus X10 Express nainstaloval OpenTX 2.3.5....Nebo dělám něco špatně?...
Co je špatně nevím, mám ale OTX 2.3.5 už delší dobu a nic podobného jsem nezaznamenal. Minulý týden jsem se věnoval někjakým testům a můj Horus (i Taranis+2019) viděl současně 21 senzorů, není to chyba, opravdu 21 senzorů. Řekl bych, že nemáš nabindováno s telemetrií ale třeba je to přijímačem, takový nemám.

Edit: Tak už asi vím, XM+ je netelemetrický přijímač. :) (RSSI umí předat jen "po drátu".)
Naposledy upravil(a) ellet dne ned 22. bře 2020 19:59:17, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1674
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Aktualizace OpenTX 2.3.5

Příspěvek od Jan Urbánek »

Ano XM a XM+ neposilaji zadnou telelemtrii, jen ji vysialaji do kanalu.

R9MM je telemtricky pokud je naparovan s telemtrii a telemtrie je vybrana z modulu.

Uživatelský avatar
LSoft
Příspěvky: 41
Registrován: ned 15. pro 2019 8:37:51

Re: Aktualizace OpenTX 2.3.5

Příspěvek od LSoft »

Díky, rozumím. Jenom nechápu, že když rádio interně hodnotu RSSI zná a vysílá ji do 16. kanálu, tak proč ji nezobrazuje např. při range testu a píše nulu?

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 631
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Aktualizace OpenTX 2.3.5

Příspěvek od ellet »

Jednoduše proto, že přijímač není s vysílačem propojen drátem. Aby mohly být hodnoty telemetrie předány vysílači bezdrátově, musí mezi tx a rx probíhat obousměrná komunikace. Telemetrický přijímač nejen přijímá pakety vysílače, ale odpovídá vysílači vlastními datovými pakety, které obsahují data telemetrie (je to tedy i vysílač). Netelemetrický přijímač nic nevysílá, je to jen přijímač. Vysílač proto žádnou informaci o hodnotě RSSI nedostane.
(Vysílač samozřemě pracuje taky jako přijímač, po vyslání vlastního paketu dat, čeká na odpověď od telemetrického přijímače)
Naposledy upravil(a) ellet dne úte 24. bře 2020 10:32:49, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „OpenTX“