OpenTX 2.3.3 - Cukající serva

Pavel1238
Příspěvky: 20
Registrován: pon 29. dub 2019 6:11:41
Bydliště: Tichá

OpenTX 2.3.3 - Cukající serva

Příspěvek od Pavel1238 »

Ahojte všichni,

včera jsem já a jeden můj kamarád provedl nezávisle upgrade X12S z OpenTX 2.3.2. na 2.3.3.

Nezávisle na sobě jsme dnes zjistili, že cca 1 krát za minutu krátce cukne jedno servo cca +/- jeden až tři stupně, i když na nic ,,nesahám". Kdyby to bylo jen u mne, hledal bych závadu v přijímači, rušení, atd,...

PROSÍM: zkuste nechat spárované letadlo a čekat, zda se Vám to taky nevyskytuje. U mne to dělal výstup 2 - výškovka - měl jsem ale zapnutý jen ,,trup" bez křídel, takže nevím co klapky a brzdy,... Důležité bude vědět, zda je to problém X12S, nebo obecně verze 2.3.3.

Rád si přečtu Vaše postřehy, ale co vím, lítat s 2.3.3 určitě nepůjdu,.... tj zpět na 2.3.2 nebo počkat zda je to chyba a zda bude opravena.

zdraví
Pavel

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 649
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: OpenTX 2.3.3 - Cukající serva

Příspěvek od prikrylm »

Udělal jsem experiment s X9D+ a X-lite obojí na fw 2.3.3 a ACCST, interní vysílací moduly, přijímače X8R a XM+, serva na ch1-4, podařilo se mi "cukání" nasimulovat, ale viděl bych to jako příjemnou vlastnost, která vám oznámí, že nemáte nastavené failsafe. Pokud jsem libovolné failsafe nastavil, cukání přestalo.

V cukání se serva tak nějak střídala asi po 20s .. :)

Takže zkuste, jestli je to jenom tímto nastavením, je to podle mě OK.
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: OpenTX 2.3.3 - Cukající serva

Příspěvek od Jan Urbánek »

Je to videt na monitoru kanalu? Lze poridit prosim video? dali bychom to jako bug. skubat to nesmi.

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: OpenTX 2.3.3 - Cukající serva

Příspěvek od Jan Urbánek »


Pavel1238
Příspěvky: 20
Registrován: pon 29. dub 2019 6:11:41
Bydliště: Tichá

Re: OpenTX 2.3.3 - Cukající serva

Příspěvek od Pavel1238 »

Hm - minul jsem se s panem Urbánkem - víme tedy, že je to chování správné a že s tím musíme i správně naložit. Pro ostatní snad informace, ať se tohoto děje nebojí.

Děkuji moc - z mé strany uzavřeno.

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: OpenTX 2.3.3 - Cukající serva

Příspěvek od Jan Urbánek »

O tom, ze neni nastaveni failsafe mame upozorneni pri vyberu modelu. Serva by takto cukat nemely. To cuknuti kazdych 10-15sec je totiz doba kdy dochazi k ulozeni dat o FS z radia do RX.

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 649
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: OpenTX 2.3.3 - Cukající serva

Příspěvek od prikrylm »

Opraveno ve verzi 2.3.4.
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Odpovědět

Zpět na „OpenTX“