Lze zálohovat modely z FrOS?

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 649
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Lze zálohovat modely z FrOS?

Příspěvek od prikrylm »

Pokud ano, jak?
A jak je dostat zpět?
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Lze zálohovat modely z FrOS?

Příspěvek od Jan Urbánek »

To je otazka podle radia, zpravidla zalohou souboru z SD models nebo flash models

Uživatelský avatar
Jiri
Příspěvky: 94
Registrován: stř 26. čer 2019 9:30:08

Re: Lze zálohovat modely z FrOS?

Příspěvek od Jiri »

Já tedy v Horusu10 vidím modely v interní paměti v /SYSTEM/AirPlane/ (letadla), /SYSTEM/GLIDER/ (větroně) apod.
Lze to tam odtud kopírovat do PC a zpět, forma binární.

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 649
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: Lze zálohovat modely z FrOS?

Příspěvek od prikrylm »

Děkuji, takto mi to asi stačí.

- chtěl jsem zkusit FrOS v Horusu X12S, ale mám tam ISRM a s ním se FrOS nechtěl rozjet... FrOS je asi jediný, kdo uměl obsloužit vnitřní GPS a akcelerometry.

Takže ETHOS nebo OpenTX...
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Uživatelský avatar
Jiri
Příspěvky: 94
Registrován: stř 26. čer 2019 9:30:08

Re: Lze zálohovat modely z FrOS?

Příspěvek od Jiri »

Já mám IRSM v Horusu10, a pro to firmware existuje. Jak je to u 12 nevím. Nincméně FrOs je definitivně mrtvý.... Ethos není špatný, ale chybí něco jako Companion, a navíc je proprietární pro FrsSky, chybí plná podpora Multimodulu (umí jen PPM). Vzhledem k tomu, že se mi v rodině množí jiná rádia s OpenTX, asi na něj (nebo na EdgeTX) časem přejdu též, hlavně z důvodu možnosti snadného přenesení nastaveného modelu z jednoho rádia na jiné.
Všechny tři systémy se bohužel poměrně zásadně liší filozofií mixů, tj. ani manuální převod nastavení z jednoho systému do jiného není triviální:
- U FrOs je vše založeno na funkcích (Flaperon, V-Tail....), volné mixy se používají pouze doplňkově
- Ethos má nastavení založené na vstupech, které navíc lze jen omezeně konfigurovat
- OpenTX/EdgeTX má všechny mixy pověšené na výstupech (serva)

Odpovědět

Zpět na „FrSky-OS“