Jak jejjednodušeji poslat do kanálu X konstantu?

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 649
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Jak jejjednodušeji poslat do kanálu X konstantu?

Příspěvek od prikrylm »

Hrál jsem si s FrOS a SxR RX a nastavoval (zase) přepínání stabilizace "pro lidi" (pamatovat si kombinace dvou přepínačů pro lidi není).

Na požadované polohy přepínačů, tak jak jsem si je vymyslel (resp, jak si je vymyslel majitel rádia), jsem nastavil pro jednotlivé režimy SxR logické spínače. Logickými spínači jsem jednak "ozvučil" přepínání a jednak jsem chtěl na základě LS (tedy požadovaného letového režimu) nastavit hodnoty na výstupu kanálů (10 a 11).
To jsem nakonec provedl pomocí 9-ti volných mixů a 3 křivek. Každý mix měl jako vstup "cokoli" a mixoval se do správného výstupu s tím, že se daný mix podmínil správným logickým spínačem a k dosažení požadované hodnoty jsem přiřadil jednu z "křivek", které zaručily, že pro libovolný vstup bude na výstupu konstanta. (-, 0, +).

Řešení to je, ale zdá se mi dost krkolomé. Neexistuje nějaké jednodušší?

Ještě poznámka:
V posledním českém FrOS vidím drobné chybičky
- v nastavení SxR je obráceně logika "ch5 as AIL2" (asi měl být text "ch5 as AUX2"?). Když povolím "ch5 as AIL2" tak ch5 jako pravé křidélko nefunguje (nestabilizuje se), když tuto volbu zakážu, začne pravé křidélko na ch5 fungovat.
- ve volných mixech se LS ukazují s číslem o 16 větším, takže LS1, kterým podmiňuju mix vidím jako LS17..
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Zpět na „FrSky-OS“