SBUS na R9 SX

Uživatelský avatar
LEON
Příspěvky: 37
Registrován: čtv 02. kvě 2019 21:03:59
Bydliště: Východní Čechy

SBUS na R9 SX

Příspěvek od LEON »

Rád bych využíval SBUS OUT v přijímači FrSky R9 SX, pro propojení se ZOHD Kopilot Lite. S přijímačem R9 STAB OTA, který má samostatný konektor pro SBUS OUT, s tím nemám problém. Nedaří se mi ale pro toto propojení rozchodit SBUS OUT u přijímače R9 SX, který má SBUS konektor sdílený s CH6.
Firmware mám aktualizovaný na poslední verzi.
Přes vysílač FrSky X-Lite nastavím v přijímači R9 SX počet kanálů na 1-5.
Dále v nastavení přijímače na pozici CH6 nastavím SBUS.
Uložím toto nastavení, ale ZOHD Kopilot Lite se tváří, že SBUS přijímače nefunguje.
Zkoušel jsem po přenastavení CH6 na SBUSi přijímač znovu spárovat, ale SBUS prostě nerozchodím. Něco jsem ještě v nastavení přehlédl?

Děkuji

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: SBUS na R9 SX

Příspěvek od Jan Urbánek »

R9SX ma teke SBUS out na minikonektoru. Pouzil bych ten.
Ja provozuji R9SX s Sbusem na ch6 ale mma nastavenio 1-16k a zmeneno v nastaveni prijimace.

Uživatelský avatar
LEON
Příspěvky: 37
Registrován: čtv 02. kvě 2019 21:03:59
Bydliště: Východní Čechy

Re: SBUS na R9 SX

Příspěvek od LEON »

Potvrzuji, že je opravdu potřeba mít nastaveno ve vysílači rozsah kanálů 1-16, aby se ten SBUS ve sdíleném konektoru CH6 rozjel. Při rozsahu 1-5 nebo 1-6 ten SBUS na CH6 prostě nejde, alespoň na mém R9 SX.

Díky

Uživatelský avatar
LEON
Příspěvky: 37
Registrován: čtv 02. kvě 2019 21:03:59
Bydliště: Východní Čechy

Re: SBUS na R9 SX

Příspěvek od LEON »

Ještě bych měl dotaz na ten SBUS mini konektor. Mám už 5 přijímačů R9 SX a prakticky na všech ten mini konektor téměř nedrží. Stačí minimální síla a konektor se velice ochotně vysune. Na to je nějaký fígl, nebo se to prostě musí něčím pojistit proti vysunutí?

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: SBUS na R9 SX

Příspěvek od Jan Urbánek »

spis dobre dotlacit

Uživatelský avatar
LEON
Příspěvky: 37
Registrován: čtv 02. kvě 2019 21:03:59
Bydliště: Východní Čechy

Re: SBUS na R9 SX

Příspěvek od LEON »

Máte pravdu, pane Urbánku, když na hranu toho bílého konektoru zatlačím citelně větší silou, než jsem se původně vůbec odvažoval, tak teprve pak si ten konektor opravdu sedne.


Děkuji

Odpovědět

Zpět na „Přijímače R9“