Propojení více příjímačů

JoskaPilot

Propojení více příjímačů

Příspěvek od JoskaPilot » úte 24. zář 2019 9:33:04

Nevíte o nějakém návodu jak propojit R9 přijímač třeba s mini verzí , HW by to měl umět , ale na netu jsem nic nenašel .(mám Qx7 Taranis)
Jde mi o bezpečnost aby si přehazovali silnější příjem ne o počet PWM kanálů.
Dík

Jan Urbánek
Administrátor fóra

Re: Propojení více příjímačů

Příspěvek od Jan Urbánek » úte 24. zář 2019 13:59:16

Redundantni funkce je automat, pokud vypada konzistentnost dat prepne se na sbus vstup je li tam signal. Prijimace se paruji jeden s a druhy bez telemtrie, u ACCESS mohou by oba s telemetrii.

JoskaPilot

Příspěvek od JoskaPilot » úte 24. zář 2019 18:27:04

Díky, takže mám postupovat při párování jako jsou video návody na párování přijímačů X řady nebo R ? Tuším druhý s propojkou na signálech 1 a 2 kanálu aby se druhý napároval bez telemetrie?

virdzek

Příspěvek od virdzek » úte 24. zář 2019 20:59:37

Ako to vlastne funguje v praxi ked sa prepne na druhy prijimac bez telemetrie ?
Asi mi bude mi vysielac hlasit stratu telemetrie , bude mi hlasit aj stratu signalu (RSSI) napriek tomu ze moze byt model po prepnuti na satelitny (sekundarny) prijimac nadalej ovladatelny ?

P.S.: Termin "satelitny prijimac" sa pouziva na popis zalozneho - sekundarneho, redundantneho prijimaca , nema nic spolocne so satelitnym prijmom ;-)

JoskaPilot

Příspěvek od JoskaPilot » úte 24. zář 2019 22:57:24

virdzek píše:
úte 24. zář 2019 20:59:37
Ako to vlastne funguje v praxi ked sa prepne na druhy prijimac bez telemetrie ?
Asi mi bude mi vysielac hlasit stratu telemetrie , bude mi hlasit aj stratu signalu (RSSI) napriek tomu ze moze byt model po prepnuti na satelitny (sekundarny) prijimac nadalej ovladatelny ?

P.S.: Termin "satelitny prijimac" sa pouziva na popis zalozneho - sekundarneho, redundantneho prijimaca , nema nic spolocne so satelitnym prijmom ;-)
To už je pěkně vidět na jednom videu R.M. hlavní přijímač při ztrátě signálu hlásí nízký signal a ztratu telemetrie , potom se to přepne na signál druhého přijímače , ale ten nemá telemetrii zapnutou tak se proto žádné hlášení další nekoná, ale letadlo je rizeno dále. Takže nový protokol access je lépe vyřešen když zůstanou oba přijímače s telemetrii to pak klidně může hlásit přepnutí signálu na záložní . Budu doufat že tabulka pro propojky platí na všech přijímačích stejná.

Jan Urbánek
Administrátor fóra

Příspěvek od Jan Urbánek » stř 25. zář 2019 10:10:37

Propojky nepouzivat, pri parovani se Vas to pta 1-8 s telemetrii, 1-8 bez telemetrie touto volbou se nastavi prijimac.

Odpovědět