FrSky STK

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 649
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

FrSky STK

Příspěvek od prikrylm »

Ve své "bordelbedně" jsem znovuobjevil FrSky STK. Vzhledem k tomu, že už se veškerá nastavení dají provádět z rádia už tak nějak postrádá svůj původní účel.
Otázka je, co je ten STK vlastně zač? Je tam nějak speciálně implementovaný s.port protokol (konektor 1) a spodní konektor na upgrade komponent není náhodou jen obyč USB-COM? Pokud ano, je použitelný obecněji?
Přepínač na STK slouží k přepínání těchto konektorů?

Oficiální manuál je poměrně strohý.

Nemáte někdo zkušenosti?
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Uživatelský avatar
Woita
Příspěvky: 120
Registrován: ned 28. dub 2019 21:09:33
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: FrSky STK

Příspěvek od Woita »

Včera jsem potřeboval kvůli přechodu na ACCTS 2.1 flashnout přijímač X6R v helikoptéře.
Přijímač je zabudovaný hluboko v heli, navíc v maketě, takže k němu je špatný přístup.
Když jsem se konečně dostal ke Smart Port konektoru, připojil jsem STK převosník a chtěl flasnout. Jenže flashování nefungovalo, jako by to nevidělo přijímač. Převodník se detekoval na COM portu, soubor s firmwarem se načetl, ale po připojení přijímače se neobjevila kláška o detekovaném hardware, takže nešlo stisknout tlačítko pro zápis FW do přijímače.
Nakonec jsem zjistil, že pro flashnutí JE NUTNO ODPOJIT VŠECHNY OSTATNÍ KABELY Z PŘiJÍMAČE!
Dokud jsem neodpojil všechno, tak se přijímač prostě nedetekoval.
Byla to docela fuška to vytahat z té makety :-(
Takže bacha, až vám někomu nepůjde flashnout, vzpomeňte si na to že přijímač musí být úplně holý.
Třeba to někomu ušetří dlouhé zkoumání. Vím že se tady už psalo o tom, že odpojit od přijímače serva, ale tady jsem žádná serva do přijímače neměl - serva jsou připojena ke Spiritovi.

otompotom
Příspěvky: 13
Registrován: ned 28. črc 2019 13:19:46

Re: FrSky STK

Příspěvek od otompotom »

Ahoj, nemusí se nic odpojovat. Já jsem flešoval všechny přijímače se servy. ALE měl jsem přijímač napájený z baterky a z STK odpojený červený drát.

Funguje to perfektně.


Radek
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 18. lis 2021 9:04:28
Bydliště: Petřvald u Karviné

Re: FrSky STK

Příspěvek od Radek »

Ahoj, mám převodník STK a nahrál jsem si do PC s Win10 novou verzi FreeLink (FreeLink_v3.5_20220125). Po připojení nového GPS senzoru ADV se mi při načítání údajů ze senzoru zobrazí chybové hlášení (viz obrázek) a ze senzoru se nic nenačte.
Nevvíte co s tím?

Už je všechno v pořádku díky panu Urbánkovi :D .
Do Windows 10 jsem si musel nainstalovat ovladač:
https://www.silabs.com/documents/public ... Driver.zip

další verze:
https://www.silabs.com/developers/usb-t ... =downloads
https://www.frsky-rc.com/wp-content/upl ... indows.zip

Děkuji. Radek
Přílohy
STK_GPSSenzor.jpg
Naposledy upravil(a) Radek dne ned 11. pro 2022 20:17:45, celkem upraveno 1 x.

Radek
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 18. lis 2021 9:04:28
Bydliště: Petřvald u Karviné

Re: FrSky STK

Příspěvek od Radek »

Zkusil jsem k STK připojit Verosenzor a výsledek je stejný jako u GPS senzoru
Přílohy
STK_Variometer.jpg

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: FrSky STK

Příspěvek od Jan Urbánek »

STK v rezimu upgrade a na pinech pro upgrade

Odpovědět

Zpět na „Programovací převodníky“