Kolize čidel na S.PORTu při připojení GS

radekbenes
Příspěvky: 62
Registrován: pon 16. zář 2019 16:05:56

Kolize čidel na S.PORTu při připojení GS

Příspěvek od radekbenes »

Dobrý večer,
narazil jsem na problém při použití GasSuite a snímače vzdušné rychlosti (pitotka od FRSKY). Pokud připojím GS na s.port společně s pitotkou, přestanou chodit data z pitotky (přestene blikat hvězdička a systém čidlo po chvíli prohlásí za ztracené). Po chvilce se čidlo obnoví, ovšem data nechodí a stav se periodicky opakuje. Data z GS ale normálně stále fungují. Pokud GS odpojím, pitotka začne okamžitě fungovat správně. Zatím sem neměl příležitost zkusit zda chyba nastává také s jiným telemetrickým čidlem, případně s jiným přijímačem. Vzhledem k tomu, že obě čidla mají jen jeden konektor s.portu, tak mám zapojený V-kabel do s.portu na přijímači (S8R) a na každém konci jedno zařízení. Trochu sem laboroval s nastavením ID čidel a parametrem ignorovat chyby, ale logice tvorby ID moc nerozumím takže sem k ničemu nedospěl...
Dík za jakoukoli radu.
Radek

radekbenes
Příspěvky: 62
Registrován: pon 16. zář 2019 16:05:56

Kolize čidel na S.PORTu při připojení GS

Příspěvek od radekbenes »

Ahoj,
tak jsem problém možná odhalil ale úplně moudrý z toho stejně nejsem...
Kroik 1. Upgrade FW jednotky a LUA Scritptu na poslední verzi (i tak je z roku 2018). Nepomohlo. (mj. na SD v posledním OTX 2.3.9 je stále starší verze LUA scriptu).
Krok 2. Test jiných čidel Na sběrnici společně s GS připojena GPSka. Vše funguje. Připojeno ještě proudové čidlo 40A. Opět vše funguje. Již tedy 12 senzorů a hromada kabelů mě utvrdila, že problém nebude v "drátování".
Krok 3 - Překvapení a údiv. K tomu všemu připojena dalším prodloužením s,busu pitotka a - funguje....
Krok 4 - Mírná bezradnost. Postupně odpojování GPS a proudového čidla (vše za chodu) - kromě GS zůstala jen pitotka a funguje, i když hvezdička, indikující data senzoru přijatá telemetrií, bliká "tak nějak jinak a zmateně..."
Krok 5 - Vypnutí a zapnutí rádia - a stav jak na začátku (GS chodí, pitotka ne).

Napadlo mě, že GS zanáší nějaký chaos do provozu s.busu a tak jsem dumal, co se dá změnit, a zabralo nastavení rychlosti komunikace GS. Navýšením z defaultní hodnoty 1 (*100ms podle popisu ve skriptu) na 10 kromě toho, že komunikace skriptu s GS začala být použitelně rychlá a nemusí se čekat na načtení parametrů, tak začala i pitoka chodit bez problémů.

Docela mě zajímá, jestli někdo nenarazil na podobné potíže při kombinaci jiných čidel.
Radek

Zadrob
Příspěvky: 11
Registrován: ned 05. dub 2020 18:57:13
Bydliště: Hradec Králové

Re: Kolize čidel na S.PORTu při připojení GS

Příspěvek od Zadrob »

Mám taky Gas Suite a taky bojuju. To co popisuješ je zřejmě kolize ID (každý modul na SPortu má fyzické ID, pokud spolu kolidují - jsou stejná, chodí jejich telemetrie zmateně, nebo vůbec.
Jaké má které čidlo Id poznáš z přehledu senzorů v Open TX. Pokud není zškrtnuto "Ignore instances" tak zobrazuje ID na konci řádku vedle každého senzoru. Pro Gas Suite je defaultně 22.

Pro Gas Suite jde physial ID změnit pomocí Gas Suite skriptu.
Ale pozor, pokud je připojeno současně třeba RB30 tak to mění i jeho ID a musí se to zapojit každé zvlášť nastavit separátně (zřejmě chyba skriptu...), nevím jestli to neblbne i s ostatními čidly...


K.
Karel - X12S, Access, Accst, R9, R9M, RB20, RB30, Gas Suite

Odpovědět

Zpět na „GasSuit“