FrSky Neuron 80 nastavení otáček

ok5kwt
Příspěvky: 46
Registrován: úte 07. črc 2020 7:07:58

FrSky Neuron 80 nastavení otáček

Příspěvek od ok5kwt »

V OpenTX to bylo jasné. Nastavil jsem offset či přepočet aby měření otáček v FrSky Neuron 80 bylo stejné jako otáčky reálné měřené extérním otáčkoměrem. Ale jak v Ethosu? V nastavení telemetrie tohoto regulátoru žádná taková to položka není a luascriptu téže ne.

Pavel1238
Příspěvky: 20
Registrován: pon 29. dub 2019 6:11:41
Bydliště: Tichá

Re: FrSky Neuron 80 nastavení otáček

Příspěvek od Pavel1238 »

Již delší dobu řeším stejný problém. Násobitel jsem nenašel, RPM mi to ukazuje 10x nižší, než je skutečnost. Kontroloval jsem ti separe měřičem otáček,....
Jak to zlepšit opravdu nevím. Open TX násobič měl - Ethos možná v nějaké další verzi. Dělá mi to na Neuron 80 i na Neuron 60S. Takže v Nastavení BLhelisuite to není .

Uživatelský avatar
pstasek
Příspěvky: 190
Registrován: pát 26. dub 2019 21:21:55

Re: FrSky Neuron 80 nastavení otáček

Příspěvek od pstasek »

Nastavit Typ na Gear a pak tam jde vložit libovolný poměr Main Gear a Pinion Gear, čili pokud je hodnota 10x nižší, lze nastavit poměr 1/10.
image.png

Pavel1238
Příspěvky: 20
Registrován: pon 29. dub 2019 6:11:41
Bydliště: Tichá

Re: FrSky Neuron 80 nastavení otáček

Příspěvek od Pavel1238 »

IMG_20230630_124208782_HDR.jpg
Koho by napadlo dát misto režimu vrtule dat podvozek! Ale funguje to. Pro majitele české verze Ethos přikládám obr, jak to pak jede správně.
Děkuji moc za pomoc.

Uživatelský avatar
pstasek
Příspěvky: 190
Registrován: pát 26. dub 2019 21:21:55

Re: FrSky Neuron 80 nastavení otáček

Příspěvek od pstasek »

Hele to je přesně důvod, proč mám všude radši anglické rozhraní, i když český překlad v případě Ethosu stále ještě patří k těm kvalitnějším.

Pavel1238
Příspěvky: 20
Registrován: pon 29. dub 2019 6:11:41
Bydliště: Tichá

Re: FrSky Neuron 80 nastavení otáček

Příspěvek od Pavel1238 »

Máš pravdu, z angličtiny Gear není podvozek, ale ozubené kolo a taky se používá u významu Převodovka. Proto ten poměr zubů. Ne ale každý umí anglicky. Takze díky borcum, co dělali preklad i když má drobné chyby.

Uživatelský avatar
pstasek
Příspěvky: 190
Registrován: pát 26. dub 2019 21:21:55

Re: FrSky Neuron 80 nastavení otáček

Příspěvek od pstasek »

Jo, kdyby každý software byl přeložen z poloviny tak dobře, jako Ethos. Přes to se podobné dvojsmysly a nepřesnosti objevit mohou a pro některé položky významově přesný český překlad vůbec neexistuje, nebo je to patvar.

V tomto případě by mi dávala smysl "Převodovka" nebo "Převodový poměr". Otázkou je, zda Ethos podklady prostě jen neobsahují pojem "Gear" a k němu přiřazený pojem napříč celým systémem, případně pokud je možno tuto konkrétní položku menu opravit.

Uživatelský avatar
pstasek
Příspěvky: 190
Registrován: pát 26. dub 2019 21:21:55

Re: FrSky Neuron 80 nastavení otáček

Příspěvek od pstasek »


ok5kwt
Příspěvky: 46
Registrován: úte 07. črc 2020 7:07:58

Re: FrSky Neuron 80 nastavení otáček

Příspěvek od ok5kwt »

Ano přesně tak to je a funguje. Toto jsem neočekával :lol: Dík.

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1678
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: FrSky Neuron 80 nastavení otáček

Příspěvek od Jan Urbánek »

Ten preklad vychazel z toho, ze gear se v anglictine pouziva ve vice smyslech.
Gear muze byt naradi, vystroj, podvozek, vybava i ozubene kolo atp.
Kdyz se delal preklad tak proste existoval jen jeden vyraz gear a to se automaticky pouzilo vsude kde mel gear byt, to ze to pak nedavalo smysl se resilo tim ze se udelal treba gear pro mix a gear pro sensor atp. U nekterych poli jsem si toho vsiml a pozadal o rozdeleni na vice polozek u nekterych jsem to proste neodhalil.. Diky za nahlaseni

Pokud objevite nejake dalsi blbosti klidne to hlaste zde viewtopic.php?f=82&t=577&start=80

ok5kwt
Příspěvky: 46
Registrován: úte 07. črc 2020 7:07:58

Re: FrSky Neuron 80 nastavení otáček

Příspěvek od ok5kwt »

Mají ti angličani ale chudou řeč :D

Uživatelský avatar
pstasek
Příspěvky: 190
Registrován: pát 26. dub 2019 21:21:55

Re: FrSky Neuron 80 nastavení otáček

Příspěvek od pstasek »

Jan Urbánek píše:
pon 03. črc 2023 16:58:12
...Gear muze byt naradi, vystroj, podvozek, vybava i ozubene kolo atp. ...
Je to přesně tak. Jak říkám, Ethos je především díky Vám přeložen velmi kvalitně v porovnání se spoustou jiného software z různých odvětví a úskalí překladu Angličtiny do Češtiny opravdu nejsou jednoduchá.

Na YouTube je spousta videí s rozhraním v angličtině a anglické termíny se také lépe googlí, protože výsledků na daný dotaz je násobně více. Naštěstí přepnout jazyk v Ethosu je otázka chvilky, ne jako u OpenTX, kde bylo třeba přeflashovat firmware ve správné jazykové mutaci.

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1678
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: FrSky Neuron 80 nastavení otáček

Příspěvek od Jan Urbánek »

Dekuji, snazim se abych tomu ETHOSu rozumel a tak z toho maji uzitek i ostatni :lol:

Pavel1238
Příspěvky: 20
Registrován: pon 29. dub 2019 6:11:41
Bydliště: Tichá

Re: FrSky Neuron 80 nastavení otáček

Příspěvek od Pavel1238 »

Jen maly dovětek:

ten počet přilklad 1/10 je na základě měření měřiče otáček od TURNIHY. Nějak jsem nepřišel, jak tento poměr odvodit či spočti tvz. cuku při otáčení vrtulí. Tenlrát u opentx to bylo: tvz cukám 14x, zadam pak jednu polovinu u dvoulisté vrtule. Tj: 1/7. U Ethosu jsem musel měřit a pak zkoušet daný poměr aby naměřený počet otáček seděl . To jest bez externího měřiče otáček se asi neobejdeme.

Pavel1238
Příspěvky: 20
Registrován: pon 29. dub 2019 6:11:41
Bydliště: Tichá

Re: FrSky Neuron 80 nastavení otáček

Příspěvek od Pavel1238 »

V poslední verzi Ethosu je změna - místo podvozek je uveden správně převodový poměr. Díky za pomoc. Jen. Pro zajímavost u motoru Mega ACn 16/25/4 jsem musel nastavit poměr 31/1 !! Měřeno či kontrolováno Měřakem Turnigy.

Odpovědět

Zpět na „Regulátory ESC, SBEC“