Governor u Neuronu

Uživatelský avatar
Woita
Příspěvky: 120
Registrován: ned 28. dub 2019 21:09:33
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Governor u Neuronu

Příspěvek od Woita »

Ahoj, nevíte někdo, jestli u Neuronů jde zapnout Governor?
Podle printscreenů co jsem zahlídnul, je Governor z nějakého důvodu vynechán???
To by byla malá tragédie pro helikopteráře, přitom BLHeli je původně vyvinut pro helikoptéry a co jsem viděl, tak v konfiguračním programu ten governor vždy je (vlevo dole).

Uživatelský avatar
ivkucera
Příspěvky: 14
Registrován: pát 03. kvě 2019 19:23:24
Bydliště: Hradec Králové

Re: Governor u Neuronu

Příspěvek od ivkucera »

Ahoj, governor opravdu nemá. Po konzultaci s panem Urbánkem jsem šedesátku koupil do Devila 380 kuli telemetrii. Governor má Spirit a přes S-BUS lze propojit Y kabelem se Spiritem. Zatím se mi nepodařilo dle videa vůbec něco nastavit v Neuronu, natož ho rozpohybovat se Spiritem. Asi jsem počítačový blb, ale na svou obhajobu musím říci, že u jiných věcí problém nemám. (Třeba Talon 90, Platinum 60A V4 ESC...)
IMG_20190503_202846.jpg
Horus X12S+FrSkyOS, MiniTitanE325S+Spirit, Goblin500+Spirit, Devil380+Spirit, Goblin700 Sport+Spirit

Uživatelský avatar
Woita
Příspěvky: 120
Registrován: ned 28. dub 2019 21:09:33
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: Governor u Neuronu

Příspěvek od Woita »

Podle té hlášky z printscreenu bych to viděl na problém s tím USB převodníkem. Máš ten originální co se prodává k reglům Neuron?
Zkusil bych jinou USB zdířku na PC, jiný počítač, jiný systém (Win7/Win10).
Ten Governor ve Spiritu by to mohl řešit, ale stejně mám raději integrovaný governor přímo v reglu. (přímé ovládání, do kterého vidím, zámek plylu na přepínač rovnou do reglu, ...)

Je to fakt škoda, že ten governor z toho vypustili, protože v BLHeli nativně je :evil:

Dokonce sám Tomáš Jedrejek radil někde na fóru někomu, kdo měl HobbyWing regl, ať použije governor z reglu a nikoliv ze Spirita. A to už je co říct!!!

Supan
Příspěvky: 125
Registrován: sob 27. dub 2019 19:02:58

Re: Governor u Neuronu

Příspěvek od Supan »

Ahoj v v založce Select Bl heli interface , vyber druhou položku USB /COM
a zároven musis mít pripojeny kablik
s přeruseným plusovým vodicem
z USB BL heli curamendu
do vstupu PWM na Neuronu / pozor ne ve smart portu /

vše to je ve videu viz odkaz a také v návodu pro ESC Neuron.
Duležité to je od 10 30 , všimni si detailu, přerušený plus... v návodu taktéž, připojení do PWM, a na konci v 13 45 to nastavení připojení USB.




Hoj Supan

Uživatelský avatar
ivkucera
Příspěvky: 14
Registrován: pát 03. kvě 2019 19:23:24
Bydliště: Hradec Králové

Re: Governor u Neuronu

Příspěvek od ivkucera »

Moc děkuji za podrobné vysvětlení, ale na všechno je odpověď ANO. Origo převodník, dva počítače - W10, W7, různé USB, COM 3 vybrán po zusunutí převodníku, kde mi nabídne
Výběr.jpg
Výběr.jpg (9.65 KiB) Zobrazeno 15810 x

Edit:
"Ahoj v v založce Select Bl heli interface , vyber druhou položku USB /COM
a zároven musis mít pripojeny kablik"

V tom je ten zakopanej pes. Moc díky, už se to posunulo.
Horus X12S+FrSkyOS, MiniTitanE325S+Spirit, Goblin500+Spirit, Devil380+Spirit, Goblin700 Sport+Spirit

Uživatelský avatar
ivkucera
Příspěvky: 14
Registrován: pát 03. kvě 2019 19:23:24
Bydliště: Hradec Králové

Re: Governor u Neuronu

Příspěvek od ivkucera »

Tak že to shrnu. Sypu si popel na hlavu - moje blbost - ve videu to opravdu je - v založce Select Bl heli interface , vyber druhou položku USB /COM. Taková maličkost a já problém ve spojení hledal všude možně. Nic méně po navázání spojení a načtení Neuronu mi to píše že mám 40 Neuron a přitom jsem kupoval šedesátku. Buď je to software chyba, nebo mám obal šedesátky a střeva čtyřicítky. V každým případě důvěra v tento výrobek je v pr.....
Dále motor na Devilovi 380, který dobře funguje s Platinum 60A V4, (jen jsem chtěl s Neuronem telemetrii), má PWM frekvenci 8kHz. Na Neuronu jde nastavit nejmíň 16kHz. Spojení se Spiritem už ani nemá cenu zkoušet.
IMG_20190504_160456.jpg
obrazovka.jpg
Horus X12S+FrSkyOS, MiniTitanE325S+Spirit, Goblin500+Spirit, Devil380+Spirit, Goblin700 Sport+Spirit

Uživatelský avatar
Woita
Příspěvky: 120
Registrován: ned 28. dub 2019 21:09:33
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: Governor u Neuronu

Příspěvek od Woita »

Já myslím, že tomu motoru těch 16 kHz nemusí vadit. Vyšší kmitočet vadí spíš reglu, víc se hřeje. Ale nové regly (např. HobbyWing 12A v4) už neumožňují nastavit méně než 16 kHz (na dotaz v HobbyWingu se vyjádřili, že jejich FETy to krásně snášejí, proto nižší kmitočet už nenabízí). Starší verze HobbyWingu měli i 8 kHz.

Uživatelský avatar
ivkucera
Příspěvky: 14
Registrován: pát 03. kvě 2019 19:23:24
Bydliště: Hradec Králové

Re: Governor u Neuronu

Příspěvek od ivkucera »

Ano to je ono, máš pravdu. Jednak mám ten starší regl, a sundal jsem listy a roztočil Devila s Neuronem 60 (nebo 40?) na 3100 RPM co lítám na 5 minut. Výsledek je takový, že Neuron je daleko teplejší. Nemám konkrétně změřeno na °C, ale původní je po dolítání vlahý, na Neuronu neudržím prst, to znamená že má víc jak 60°C. A to se to točilo bez listů a zátěže. Opět se potvrdilo - neďoubej co funguje. Vracím se k původnímu reglu a s experimenty končím.
Horus X12S+FrSkyOS, MiniTitanE325S+Spirit, Goblin500+Spirit, Devil380+Spirit, Goblin700 Sport+Spirit

Uživatelský avatar
Woita
Příspěvky: 120
Registrován: ned 28. dub 2019 21:09:33
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: Governor u Neuronu

Příspěvek od Woita »

Měl jsem v Devilovi regl Hobbywing 100A v3, a (jistě si pamatuješ), pořád jsem řešil že je žhavý, ladil jsem pastorky, snižoval kmitočet (to trochu pomohlo) atd., pak jsem ho vyměnil za novější generaci Hobbywing 120A v4 a najednou je doslova studený, přestože neumí méně než 16 kHz.

P.S. A telemetrii má Hobbywing luxusní, přes Spirita do Horuse - napětí, proud, kapacitu, otáčky. Přímo do rádia.

Supan
Příspěvky: 125
Registrován: sob 27. dub 2019 19:02:58

Re: Governor u Neuronu

Příspěvek od Supan »

ivkucera píše:
sob 04. kvě 2019 18:05:43
Tak že to shrnu. Sypu si popel na hlavu - moje blbost - ve videu to opravdu je - v založce Select Bl heli interface , vyber druhou položku USB /COM. Taková maličkost a já problém ve spojení hledal všude možně. Nic méně po navázání spojení a načtení Neuronu mi to píše že mám 40 Neuron a přitom jsem kupoval šedesátku. Buď je to software chyba, nebo mám obal šedesátky a střeva čtyřicítky. V každým případě důvěra v tento výrobek je v pr.....
Dále motor na Devilovi 380, který dobře funguje s Platinum 60A V4, (jen jsem chtěl s Neuronem telemetrii), má PWM frekvenci 8kHz. Na Neuronu jde nastavit nejmíň 16kHz. Spojení se Spiritem už ani nemá cenu zkoušet.

IMG_20190504_160456.jpgobrazovka.jpg
Zdar,

tak na to koukam a u muj Neuron 60 A se mi v SW BL Heli take hlasi jako Neuron 40 A
Supan

Uživatelský avatar
Woita
Příspěvky: 120
Registrován: ned 28. dub 2019 21:09:33
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: Governor u Neuronu

Příspěvek od Woita »

S největší pravděpodobností to je kosmetická závada toho softvéru, regly budou OK.. Když je na něm napsané 60A, tak to bude 60-tka.

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Governor u Neuronu

Příspěvek od Jan Urbánek »

Ty regly jsou totozne, jen jine soucastky spinacich FETu.

Supan
Příspěvky: 125
Registrován: sob 27. dub 2019 19:02:58

Re: Governor u Neuronu

Příspěvek od Supan »

Oki.
Supan

Odpovědět

Zpět na „Regulátory ESC, SBEC“