Checklist Neuron ESC pro letadla

Uživatelský avatar
pstasek
Příspěvky: 189
Registrován: pát 26. dub 2019 21:21:55

Checklist Neuron ESC pro letadla

Příspěvek od pstasek »

Regulátory Neuron mají určitá specifika, na které jsem musel přijít, pohledat, nebo se zeptat. Napadlo mě sepsat malý checklist úkonů pro zprovoznění všech zajímavých funkcí tohoto reglu s ohledem použití na klasická letadla. :idea:
  • Kontrola chlazení (viz: viewtopic.php?f=24&t=68) Problem s chlazenim se tykala jen asi prvnich 20ks co sli od nas, od te doby vsechny rozdelavam a upravuji.
  • Stáhnout BLHeli Suite pro konfiguraci regulátoru: https://github.com/bitdump/BLHeli/tree/ ... i_32%20ARM
  • BLHeli Suite: Nastavení Non Damping Mode na Off - v základu je na On, to je vhodné pro koptéry, ale ne pro letadla
  • BLHeli Suite: Nastavení brzdy dle potřeb modelu, většinou na 0%, případně dalších parametrů v BLHeli Suite dle potřeby.
  • Zkalibrovat plyn
  • OpenTX aktualizovat na min. 2.2.4 pro zobrazení hodnot telemetrie BecV a BecA
  • Pro nastavení napětí SBEC použít LUA skript (viz: viewtopic.php?f=24&t=12#p607)
  • Pro správné zobrazení RPM je třeba zjistit počet pólů motoru, vydělit 2 a hodnotu vložit do detekovaného senzoru, jako počet listů vrtule (např. pro 14 pólový motor vložit do pole počet listů vrtule hodnotu 7)
  • Nastavit hlášení kapacity u modelu - Logický spínač A>x EscA (60% kapacity baterie) a Speciální funkce když je logický spínač ano, hlásit EscA
Zapomněl jsem na něco?

Zpět na „Regulátory ESC, SBEC“