RB30 napětí, nastavení

Zadrob
Příspěvky: 11
Registrován: ned 05. dub 2020 18:57:13
Bydliště: Hradec Králové

RB30 napětí, nastavení

Příspěvek od Zadrob »

Ahoj všem
před koupí jsem řešil, jak vlastně RB bere napětí pro serva a jak se nastavuje.
Po koupi jsem si s tím hrál a měřil to... tak mé postřehy snad někomu pomůžou...

1. dost jsem se natrápil, přoč mi jde jen nastavení jednoho napětí (všude ukazují VOut1 a VOut2) - tak od nového firmware a nového OpenTX skriptu je jen jedno napětí - tedy VOut1 - tím pádem jsou všechna napětí stejná. Tím pádem odpadá dohad jaké napětí bude na servech - prostě VOut1

2. Vstupy 1 a 2 pro baterku mají každý svůj výstup - Out1 a Out2, takže při zapojení jednoho aku do 1 bude napětí jen na Out1 a obdobně druhý vstup jde jen na Out2
Výstupy 1 a 2 tedy nelze použít pro redundaci, napětí nich bude vždy jen VOut1 nastavené a bere se jen z toho "svého" vstupu.

Výstupy napětí do serv se budou brát z obou aku, protože každý má svůj BEC a oba jsou nastaveny na stejné napětí.
Pozor ale, samozřejmě pokud je napětí jednoho aku vyšší, bude logicky odběr z každé větve jiný...
Předpokládám, že BEC je pulsní a není lineární (protože v manuálu doporučují pro větší odběry větší napětí), tedy odběr proudu bude menší z aku z vyšším napětím.
Karel - X12S, Access, Accst, R9, R9M, RB20, RB30, Gas Suite

Zpět na „Redundancy bus“