RB-30

Uživatelský avatar
Woita
Příspěvky: 120
Registrován: ned 28. dub 2019 21:09:33
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

RB-30

Příspěvek od Woita »

Ahoj všichni,

mám čerstvou RB-30, dnes jsem napojil přijímače (2x Archer R6) a baterky (1 x 2S LiFe a 1 x 4S LiIon), vypadá to pěkně a žije to, baterky i přijímače fungují redundantně, včetně veškeré telemetrie, příjemně mne překvapilo, že když mám připojené obě baterie, každou s jiným napětím, tak si to bere proud rovnoměrně z obou. V Horusovi to vytvořilo celkem 30 čidel, takže telemetrie pro labužníky.

Tedy vše OK, až na stabilizaci. Tu se mi nedaří zprovoznit.

Stabilizaci jsem aktivoval přes vysílačku, pomocí LUA skriptu pro S6R v Horusovi. Pomocí skriptu jsem udělal i kalibraci, vypadalo to funkčně, reagovalo to číslicemi na displeji na náklony jednotky.
Nastavení CH 9, 10, 11 a 12 jsem převzal z jiného letadla, kde mi funguje stabilizační přijímač S8R.

Dle monitoru kanálů to vypadá takto:
CH9 - mění se dle 6-polohového přepínače od 0 do +100% (zisk gyra)
CH10 - trvale +100%
CH11 - trvale -100%
CH12 - na třípolohový přepínač -100% 0 +100%. Toto je přepínač na self-check, po jeho trojím přepnutí mezi 0 a +100% udělá 3 pohyby serv.

Serva se hýbou podle pák správně. Ale nefunguje stabilizace, při pohybu RB-30 se serva ani nehnou...

Nějaký nápad?
Děkuji!

Uživatelský avatar
Woita
Příspěvky: 120
Registrován: ned 28. dub 2019 21:09:33
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: RB-30

Příspěvek od Woita »

Odpovím si sám:
Bylo potřeba správně provést inicializaci, tzv. self-test (trojí cvaknutí přepínačem a potom projet všechny páky na dorazy).
Už všechno maká, stabilizace pěkně stabilizuje.

Edit: Popsal to i Honza Urbánek v tomto videu:
viewtopic.php?f=13&t=5
(12:24 - nefunkcni kanaly stabilizace)
To video jsem zkouknul až potom, co jsem na to sám zdlouhavě přišel ;-)

Uživatelský avatar
Woita
Příspěvky: 120
Registrován: ned 28. dub 2019 21:09:33
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: RB-30

Příspěvek od Woita »

Teď napíšu postřeh, kterým jsem se dost vycukal, než jsem na to přišel :idea: :

Nainstaloval jsem RB-30 se dvěma přijímači R6, v RB-30 jsem zapnul stabilizaci, vše naladil a fungovalo to nádherně.
V přijímačích jsem nastavil Fail-safe.
Pak jsem vypnul vysílačku a ejhle, směrovka letěla na krajní doraz, přestože v přijímačích jsem nastavil ve Fail-safe kanál směrovky na střed..

Hledal jsem až jsem našel:
Fail-safe se nastavuje v RB-30 , nikoliv v přijímačích (když to promyslíte, je to logické). Nastavení Fail-safe v přijímačích ovlivní jejich PWM výstupy, tedy na jejich servokonektorech. RB-30 je připojen přes jejich S.Bus výstupy.

No jo, ale když jsem lovil přes LUA skript pro nastavení RB-30, tak tam Fail-safe nebylo.

Rešení:
Přes LUA skript se musí RB-30 přepnout ze stabilizace do normálního režimu, tam pak už se Fail-safe objeví, tak ho nastavit, a pak RB-30 přepnout zpátky do stabilizačního režimu. (Přitom se neztratí nastavení stabilizace, takže OK).

Třeba toto někomu pomůže... Letu zdar!

Odpovědět

Zpět na „Redundancy bus“