RB-10 a více kanalů než 8

Karel Š
Příspěvky: 15
Registrován: pát 26. dub 2019 16:36:28

RB-10 a více kanalů než 8

Příspěvek od Karel Š »

Vazeni kolegové, mám motoráka 2.4m, kde potřebuji připojit 10 kanálů. U tohoto modelu mi jde jen o to, abych vsechna serva nenapajel z prijimace a aby cena za power box (redundance bus) byla co nejlevnější. Představoval bych si řešení napojit na RB-10 8 serv a jedno servo a spinani vypínače zapalovani bych chtel připojit do přijímače, mám tam 8-mi kanalovy prijimac RX8R PRO. Nyní používám původní protokol ACCST. Neni mi jasné, jestli připojení kombinací přijímače a RB-10 bude mozne, kdyz v prijimaci jsou kanaly 1 az 8 a v RB-20 jsou take 1 az 8. Lze čísla kanalu premapovat, aby v jednom bylo 1 az 8 a v druhém 9 az 16? Děkuji.

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: RB-10 a více kanalů než 8

Příspěvek od Jan Urbánek »

RB10 bude stale 1-8 on se premapovat neda, ale RX8R pro se da na 9-16 takze kanaly budou dostupne z neho.

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 629
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: RB-10 a více kanalů než 8

Příspěvek od ellet »

Karel Š píše:
ned 19. dub 2020 8:00:22
... U tohoto modelu mi jde jen o to, abych vsechna serva nenapajel z prijimace a aby cena za power box (redundance bus) byla co nejlevnější. ...
Pokud ti jde jen o to, uvažoval bych o napájení jen pomocí rozvodné destičky, bez power boxu (samozřejmě plus převodník S.Bus/PWM).

Karel Š
Příspěvky: 15
Registrován: pát 26. dub 2019 16:36:28

Re: RB-10 a více kanalů než 8

Příspěvek od Karel Š »

Moc děkuji za objasnění, to jsem rád, že můžu použít RB-10.
Rozvodná deska je taky řešení, ale s RB-10 to bude elegantnější za rozumné peníze.

Uživatelský avatar
pstasek
Příspěvky: 189
Registrován: pát 26. dub 2019 21:21:55

Re: RB-10 a více kanalů než 8

Příspěvek od pstasek »

RB-10 na sobě má S-BUS výstup, na který jde připojit S-BUS na PWM dekodér. Nutno nastavit pomocí Servo Channel Changeru na příslušné kanály. Reaguje tak na oba přijímače.

Serva 1-8 jsou zapojená přímo do RB-10, do S-BUS převodníku mám zapalování a kanál na GasSuite. Přijímače jsou RX8R-PRO a XM+ (bez telemetrie).

Edit: toto řešení mi zlobilo, buď kvůli rušení nebo vibracím při pozemních testech docházelo po chvíli k výpadkům zapalování a mrznutí kanálů za převodníkem. Nakonec jsem nahradil RB-10 za RB-20.
image.png

Odpovědět

Zpět na „Redundancy bus“